Krypta

W drodze do pracy Tyler Locke odbiera anonimowy telefon z informacją, że jego ojciec został porwany, a na pokładzie promu, którym młody inżynier przed chwilą opuścił Seattle, znajduje się ciężarówka z bombą i do wybuchu zostało dwadzieścia minut.

Gdy Tyler odnajduje bombę na dolnym pokładzie, ze zdumieniem stwierdza, że razem z nim ma ją rozbrajać znana dziennikarka Stacy Benedict, znawczyni antyku władająca biegle kilkoma językami, która zgodziła się uczestniczyć w tym przedsięwzięciu, ponieważ porwano jej młodszą siostrę. Aby zatrzymać mechanizm zegarowy, muszą wspólnie rozwiązać starogrecką łamigłówkę. Ale ułożenie stomachionu to dopiero pierwszy krok. Stacy i Tyler wkrótce się dowiadują, że bombę podłożył bezwzględny bandyta, aby ich zmusić do pojęcia poszukiwań legendarnego skarbu króla Midasa.

Tyler i Stacy mają na to zaledwie pięć dni. Wykorzystując pewne wskazówki, zawarte w antycznym kodeksie przez błyskotliwego greckiego wynalazcę Archimedesa, wyruszają w pełną przygód i niebezpieczeństw podróż. Do liczącej ponad dwa tysiące lat tajemnicy doprowadzi ich mechanizm z Antykithiry – maszyna szyfrująca, którą skonstruował sam geniusz z Syrakuz.

Próbując ocalić swoich najbliższych, a jednocześnie nie pozwolić, by porywacze wykorzystali złoto do sfinansowania zamachu, który doprowadzi do potwornej tragedii, Tyler i Stacy odwiedzają Wielką Brytanię, Włochy, Niemcy i Grecję. Tragiczny sens legendy króla Midasa odkrywają jednak dopiero na ulicach Nowego Jorku, gdzie wyścig z czasem wygrają dosłownie w ostatniej sekundzie.

Informacje dodatkowe o Krypta:

Wydawnictwo: Sonia Draga