Krzyk Maorysów

Sarah Lark w ciekawy i interesujący sposób ukazuje historię nowozelandzkiej rodziny, której życie nierozłącznie splecione jest z tradycjami Maorysów.

Nowa Zelandia, Canterbury Plains, 1907: Gloria dorasta na Kiward Station. Jej szczęśliwe, radosne dzieciństwo kończy się gwałtownie, kiedy wraz ze swoją kuzynką, Lilian, zostaje wysłana do angielskiej szkoły z internatem. Lilian doskonale odnajduje się w nowym świecie, Gloria natomiast zaczyna nienawidzić swoich rodziców za to, że zmusili ją do takiego życia. Dziewczyna za wszelką cenę chce wrócić do Nowej Zelandii. Potajemnie układa plan, w efekcie którego znajdzie się w ogromnym niebezpieczeństwie... Los dokonuje gwałtownego zwrotu i raz jeszcze okaże się, jak wiele ludzkich uczuć może być przyczyną zarówno rozpaczy, jak i siły.

Informacje dodatkowe o Krzyk Maorysów:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2014-07-02

Kup książkę Krzyk Maorysów

Krzyk Maorysów - opinie o książce

Rzadko zdarzają się sagi, trzymające wysoki poziom przez kilka tomów. Ta saga jest właśnie takim przykładem - chociaż to trzeci tom, nadal znakomita powieść, trzymająca w napięciu i nie pozwalająca się od niej oderwać. Początek XX wieku, Nowa Zelandia, Europa i USA. Tym razem sporo miejsca autorka poświęca I wojnie światowej, ale nadal jest to przede wszystkim powieść obyczajowa, na pierwszym miejscu mamy uczucia, skomplikowane relacje bohaterów, trudne wybory, poszukiwanie swojego miejsca na ziemi. I znów bohaterkami są przede wszystkim kobiety. Polecam całą sagę - świetna!
Poznajemy tu młode pokolenie, którego przedstawiciele przeżywają burzliwe perypetie. Tym bardziej że rozpoczyna się wojna swiatowa, brutalny okres w historii. Naprawde dobre czytadło, w końcu co tom, to książka grubsza:) I tak tom trzeci ma już 688 stron:P
Avatar użytkownika - just_monca
just_monca
Przeczytane:2015-02-21, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
Do trzeciego tomu "Sagi nowozelandzkiej" podchodziłam z wyraźnym dystansem i tym razem miałam rację. Zdecydowanie najbardziej dołująca ze wszystkich części, dlatego starałam się przeczytać ją jak najprędzej a nie rzucić w kąt i więcej na nią nie spojrzeć. Jak dla mnie zbyt dużo było dokładnie opisanych wydarzeń z pierwszej wojny światowej (nie przepadam za książkami historycznymi i dlatego zastanawiałam się niekiedy czy to aby na pewno saga rodzinna a nie wojenna). Poza tym niezwykle irytowała mnie główna bohaterka Gloria (prawnuczka Gwyn), która nie mogąc pogodzić się, z według niej krzywdzącą decyzją rodziców o odesłaniu jej do szkoły z internatem w Anglii - ucieka z niego i po prawdziwej szkole życia (nie jestem mściwa, ale wiele razy w duchu mówiłam "dobrze ci tak") wraca do Nowej Zelandii, a jej zachowanie: krnąbrne i raniące powodowało, że czasem miałam ochotę wirtualnie nią potrząsnąć i krzyknąć "panna opamiętaj się, bo nie jesteś pępkiem świata, a poza tym sama sobie na to zapracowałaś".
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2014-11-23, Czytam regularnie w 2014 roku, Mam,
Bardzo dobra książka-którą nie wiem czemu,zaczęłam od 3 tomu.Mimo to jestem zadowolona ,to piękna książka ,której akcja rozgrywa się w Nowej Zelandii ,niedługo przed wybuchem I wojny światowej.Na tle historii Glorii,którą została zmuszona do wyjazdu do internatu-z dala od domu,wiele dowiadujemy się o Maorysach-rdzennych mieszkańcach Nowej Zelandii-wśród których dorastała Gloria.Poznajemy kulturę ,przesądy,i życie Maorysów.Możemy wyobrazić sobie piękną ziemię nowozelandzką-której barwny opis porusza wyobraźnię.Jestem zachwycona tą książką tak bardzo,że muszę przeczytać kiedyś całą trylogię-we właściwej kolejności
Avatar użytkownika - edytka222
Przeczytane:2015-03-10, Ocena: 4, Przeczytałam, Obyczajowe,
Saga nowozelandzka. Tom.1. Na koniec świata
Sarah Lark0
Okładka ksiązki - Saga nowozelandzka. Tom.1. Na koniec świata

Londyn, 1852 rok. Dwie młode kobiety opuszczają na zawsze Anglię i udają się do Nowej Zelandii, by tam poślubić nieznanych im mężczyzn. Gwyneira, córka...

Dźwięk rogu w kształcie muszli
Sarah Lark0
Okładka ksiązki - Dźwięk rogu w kształcie muszli

Porywający epos. Wspaniałe tło. Dramatyczny rozdział historii Maorysów. Nowa Zelandia, Canterbury Plains, 1863. Na farmie Rata Station dorosło...