Ksiądz. Historia zawierzenia silniejszego niż nienawiść i śmierć.

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2017-10-25
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 9788394582913
Liczba stron: 303
Tytuł oryginału: Ksiądz. Historia zawierzenia silniejszego niż nienawiść i śmierć.
Język oryginału: polski

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Ksiądz – Historia zawierzenia silniejszego, niż nienawiść i śmierć
Czy w świecie, w którym ludzie na szczytach władzy zapomnieli, że otrzymali ją, by chronić, a nie niszczyć - jest miejsce na prawdę?
Czy w rzeczywistości, w której zapomniano, że jeżeli nawet życie jest najwyższą wartością powinniśmy zawsze postępować tak, jakby istniało coś więcej, niż tylko życie - jest miejsce na wiarę?
Czy tam, gdzie prawo stoi po stronie silniejszych, a niebezpieczne związki tronu i ołtarza stają się normą - jest miejsce na sprawiedliwość i miłość?
Niezwykła historia księdza Stanisława Małkowskiego, który marzył o pokoju, ale stał się symbolem walki, to napisany przez życie thriller pokazujący, że niewiele na tym świecie dzieje się tak, jak przewidujemy. To zapis nieprawdopodobnie prawdziwych wydarzeń odkrywających odpowiedzi na pytania dotąd bez odpowiedzi, odsłaniających szereg tajemnic III RP.
To historia inspirująca i niepokojąca…
historia człowieka pokoju – człowieka wojny, człowieka zawierzenia, który pomimo wyroku śmierci, prześladowań i zakazu odprawiania Mszy Świętej, pozostał wierny Kościołowi, prawdzie i przesłaniu „czyń swoje nie patrząc końca”, by udowodnić, że nadzieja z Bogiem nie umiera nigdy.

Kup książkę Ksiądz. Historia zawierzenia silniejszego niż nienawiść i śmierć.

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Ksiądz. Historia zawierzenia silniejszego niż nienawiść i śmierć.

Avatar użytkownika - bachacz
bachacz
Przeczytane:2018-08-14, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Nieznany mi autor, intrygująca okładka i miejsce w półce nowości , sprawiły , że sięgnęłam po tę książkę. Czego się spodziewałam? Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie jednym słowem. Może liczyłam na poznanie osobowości kogoś wybitnego, może pragnęłam dostrzec wśród naszych duszpasterzy tego, który swoją działalnością przeciągnie na właściwą stronę rzesze błąkających się  owieczek. Nie ważne zresztą czego się spodziewałam , a istotne staje się co otrzymałam dzięki tej książce. Troszkę wiedzy o osobie, która wbrew wszelkim przeciwnościom trzyma się własnych poglądów. Która od wielu lat ,bez względu na ponoć panującą wolność naszego kraju, jest napominana i karana za głoszone poglądy. Do przyjęcia byłoby, gdyby te napomnienia były od politycznych przeciwników, jednak wrogość urzędników kościelnych, którzy wykluczyli księdza Małkowskiego i w tym wykluczeniu trzymają od przeszło trzydziestu lat wydają się być czymś niepojętym. Kościelni hierarchowie wydają się być betonem niekoniecznie w dobrej sprawie. Kto w tym układzie bardziej szkodzi coraz pustszym kościołom, coraz bardziej odchodzącym od stada owieczkom? Myślę, że przeczytanie tej książki w ułamku pomoże zrozumieć i odpowiedzieć na parę stawianych sobie pytań. Książka warta przeczytania, choćby dla poznania skromnej osoby księdza Stanisława Małkowskiego, bo po prawdzie czy mamy częstą możliwość spotkania na swojej drodze wielu takich ludzi, którzy pomimo mijających lat głoszą swoje poglądy głośno i otwarcie nie zmieniając ich pod wpływem wiejących wiatrów?.

Link do opinii
Inne książki autora
Z mocy bezprawia. Thriller, który napisało życie.
Wojciech Sumliński0
Okładka ksiązki - Z mocy bezprawia. Thriller, który napisało życie.

Jak to możliwe, że w wolnej Polsce śledztwo w sprawie ujawnienia wszystkich osób odpowiedzialnych za śmierć błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki...

Lobotomia 3.0
Wojciech Sumliński0
Okładka ksiązki -  Lobotomia 3.0

Wydanie II rozszerzone. Zabójstwo księdza Jerzego Popiełuszki, nie bez racji określane, jako zbrodnia założycielska III RP, przeszło do historii...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Znieczulenie
Kamil Wala-Szymański
Znieczulenie
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Dwa królestwa. Jedna krew
Renata Czarnecka
Dwa królestwa. Jedna krew
Klejnot z Bizancjum
Weronika Umińska
Klejnot z Bizancjum
Everest
Sangma Francis
Everest
Infantka
Wojciech Nerkowski
Infantka
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy