Quantcast

Księga dziecka. Od narodzin do drugiego roku życia

Wydawnictwo: Mamania
Data wydania: 2013-10-04
ISBN: 978-83-62829-24-8

Najnowsze i najbardziej aktualne kompendium wiedzy na temat rozwoju dziecka w pierwszych dwóch latach życia! William i Martha Sears, lekarz i pielęgniarka, rodzice ośmiorga dzieci, autorzy ponad 20 książek, dzielą się swoimi doświadczeniami zdobytymi w trakcie niemal 40 lat praktyki zawodowej i rodzicielskiej, aby przekazać kompleksowe informacje na temat wszystkich kwestii związanych z opieką i pielęgnacją niemowląt. W pracach nad książką wzięli udział również ich dwaj synowie, Robert Sears i James Sears, również lekarze pediatrzy. Razem stworzyli ten bezkonkurencyjny i wyjątkowy przewodnik po świecie dziecka. Autorzy przedstawiają praktyczne i nowoczesne podejście do rodzicielstwa, które odzwierciedla współczesny styl życia. Przekazują podstawowe wskazówki i inspiracje, aby jak najpełniej wyposażyć rodziców w umiejętności, które pomogą im wyspecjalizować się w opiece nad ich własnym, wyjątkowym dzieckiem. `Księga Dziecka` w przejrzystej formie dostarcza kompleksowych informacji na temat nurtujących rodziców zagadnień takich jak: - Więź: Jak dobrze wystartować? Jak być blisko po trudnym porodzie? W jaki sposób ojciec może budować więź od samego początku? - Życie rodzinne: Jak odnaleźć się w nowych rolach? Jak zorganizować powrót do pracy? Jak zapobiegać i radzić sobie z depresją i stanami obniżonego nastroju? -Sen: Ile powinien spać noworodek, a ile dwulatek? Co zrobić, żeby niemowlę w końcu zasnęło? Gdzie powinno spać dziecko? - Żywienie dziecka: Co zrobić, żeby udało się karmić piersią? Jak prawidłowo karmić butelką? Kiedy i w jaki sposób rozszerzać dietę dziecka? Jak rozpoznać alergię i jak sobie z nią radzić? - Rozwój: Jak krok po kroku przebiega rozwój motoryczny dziecka? Jak komunikuje się dziecko miesięczne, a jak roczne? Po czym poznać, że dziecko rozwija się prawidłowo? - Zdrowie: Jak zadbać o dobrą odporność dziecka? Kiedy należy iść do lekarza? Jak udzielić pierwszej pomocy? Setki praktycznych porad i dziesiątki prawdziwych opowieści rozwieją obawy rodziców, dodając im otuchy i pewności siebie.

Kup książkę Księga dziecka. Od narodzin do drugiego roku życia

Opinie o książce - Księga dziecka. Od narodzin do drugiego roku życia

Avatar użytkownika - greenlady
greenlady
Przeczytane:2016-11-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2016,
Kompendium wiedzy na temat twojego dziecka od jego narodzin do ukończenia dwóch lat. W poszczególnych rozdziałach zawarta jest ogromna wiedza, mnóstwo wskazówek i rad oraz przydatne rozwiązania najpowszechniejszych problemów. Bardzo pomocna. Wyjaśniła wiele wątpliwości i pomogła w chwilach wątpliwości. Obszerne rozdziały obejmują m.in. pielęgnację, żywienie, rozwój i zdrowie dziecka. Przeczytałam całość, teraz sięgam po nią, gdy coś mnie zaniepokioi lub zaciekawi.

Tamten utracony świat
Alina Staneczek