Księga gniewu

Gdy życie miłosne staje się nudne, być może brak ci w nim kłótni? A kiedy przepracowujesz się,l zbyt dużo jesz, zbyt dużo pijesz, czy nie postępujesz tak dlatego, że obawiasz się wpaść w złość/ Czy kiedykolwiek przyszło Ci na myśl, że okazywanie gniewu może być konstruktywne? W tej książce psychiatra T.I. Rubin pokazuje, że stłumiony lub zdeformowany gniew może prowadzić do lęków, depresji, bezsenności, alkoholizmu, oziębłości płciowej, impotencji. Tylko zrozumienie i wyzwolenie gniewu może na nowo ożywić życie emocjonalne człowieka. "Księga gniewu" to w istocie "księga miłości"

Informacje dodatkowe o Księga gniewu:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 1999-05-17
Kategoria: Psychologia
ISBN: 83-7120-789-1

Kup książkę Księga gniewu

Księga gniewu - opinie o książce

Avatar użytkownika - flickma
flickma
Przeczytane:2014-11-02, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2014, Mam,
Książki psychologiczne często są ciężkie do strawienia dla przeciętnego czytelnika. Do tego nie zawsze zrozumiałe ponieważ pisane zbyt naukowym językiem. "Księga gniewu" to książka, która w przystępny sposób przybliża nam problematykę gniewu a zwłaszcza jego tłumienia przez nas i konsekwencji stąd wypływających. Według autora w większości z nas drzemią dwie wielkie blokady. Jedna to tzw syndrom "bądź fajnym gościem - nie rób problemu". Drugą wielką blokadą o równie niszczycielskich skutkach jest syndrom "pilnuj własnego nosa". Blokady te powodują niszczycielskie dla organizmu a zwłaszcza naszego zdrowia psychicznego konsekwencje takie jak: lęki, depresję, poczucie winy, obżarstwo, głodówki, bezsenność i ucieczkę w sen, dziwaczne myśli, obsesje i fobie, autosabotaż, gadulstwo i milczenie, agresję słowną, wieczne zmęczenie, nadmiar pracy, nadmiar seksu itp. Na szczęście autor przedstawia również środki zaradcze. A na koniec 103 pytaniowa ankieta, pomyślana jako ćwiczenie wydobywające i rozwijające zdolność do gniewu i miłości.