Księga umarłych

Tom 7 cyklu Pendergast

Diogenes zwraca skradzioną Nowojorskiemu Muzeum Historii Naturalnej kolekcję diamentów... roztrzaskanych w drobny pył. By odwrócić uwagę od skandalu, dyrekcja muzeum decyduje się na udostępnienie publiczności egipskiego grobowca Senefa. Kiedy trwają przygotowania do wielkiej gali otwarcia ekspozycji, rozpoczyna się seria zabójstw i ożywają plotki o starożytnej klątwie. Według niej wszyscy, którzy wejdą do środka grobu, dostaną obłędu.

Katastrofalna uroczystość otwarcia unikatowej wystawy to zaledwie jeden z etapów ostatecznej rozgrywki pomiędzy dwoma braćmi, agentem FBI Pendergastem i Diogenesem. Tylko jeden z nich wyjdzie żywy z tej konfrontacji. Księga umarłych to kolejny po Siarce i Tańcu śmierci zapierający dech w piersiach błyskotliwy thriller Douglasa Prestona i Lincolda Childa z cyklu powieściowego o Pendergaście.

Informacje dodatkowe o Księga umarłych:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2006 (data przybliżona)
Tytuł oryginału: The Book of the Dead
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Robert P. Lipski

Kup książkę Księga umarłych

Księga umarłych - opinie o książce

Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:2024-01-01, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2024,

Kolejny fajnie napisany Pendergast. To zdecydowanie seria, od której nie oczekuję niczego wybitnego, ale niezmiennie dobrze się przy niej bawię. Prosta historia, średni bohaterowie, ale za to dynamiczna akcja i niesamowite pomysły autorów na udziwnienie historii.

Seria to świetna zabawa i lekki odmóżdżacz. Czasem właśnie czegoś takiego oczekuję, a autorzy są w stanie mi to dać.

Tym razem znów jesteśmy w muzeum, znów spotykamy wszystkie główne postaci serii, ale też szybko dowiadujemy się kim jest Diogenes, a w końcu też dlaczego jest takim potworem.

Nie polecam wybrednym czytelnikom oczekującym wielkich emocji, ale polecam wszystkim tym, którzy są w satnie ponieść się fantazji autorów bez ambitnych treści, ale za to lekko napisanych.

Terminalny mróz
Lincoln Child0
Okładka ksiązki - Terminalny mróz

Alaska, strefa chroniona, niedostępne lodowe pustkowie za kręgiem polarnym. Do nieczynnej od lat bazy wojskowej Fear przybywa grupa naukowców, sponsorowanych...

Konfrontacja
Douglas Preston0
Okładka ksiązki - Konfrontacja

„Błyskotliwa, pełna ciekawych pomysłów, ale też głęboko ludzka, trzyma w napięciu do samego końca”.\r\nLee Child\r\n\r\nByły agent CIA Wyman...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska