Księga zakazanych rozkoszy

W klasztorze Adoratorek Świętego Kosza, ekstrawaganckim i popularnym burdelu w Mainz, nad brzegiem Rhinu, zwykła radość ustąpiła miejsca głębokiej ciszy. Zelda, jedna z najstarszych i najbardziej wymagających mistyczek poświęconych praktyce ,,zakazanych przyjemności", została zamordowana. Z tego powodu terror zawładnął jej pozostałymi towarzyszkami. Wątek ten jest paralelny do wydarzeń, które przysparzają Gutenbergowi wielu prawnych kłopotów.

Jaki jest związek między Janem Gutenbergiem, a tymi zbrodniami? Zamknięty w mrocznym opactwie w okolicy Strasburga Gutenberg eksperymentuje z maszyną i techniką drukowania książek. Kiedy wreszcie udaje mu się wydrukować pierwsze egzemplarze, kiedy jeszcze nie jest sławny, zostaje aresztowany pod zarzutem handlu apokryfami i uznany za falsyfikatora i oszusta, najbardziej śmiałego, jakiego pamiętało Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego. Czy Gutenberg był genialnym wynalazcą, czy falsyfikatorem, którego przestępstwa były zatajone do naszych czasów?

Federico Andahazi stworzył nadzwyczaj głęboką powieść kryminalną, z intrygą i napięciem właściwymi najlepszym thrillerom. Nieskazitelna rekonstrukcja średniowiecznej historii przenosi czytelnika do różnych europejskich miast wieku XV. Przełomowość wynalazków, takich jak druk, stanowiących milowy krok dla ludzkości, w połączeniu ze złożoną i fascynującą osobowość Gutenberga, skutkuje procesem sądowym. Zasadnicza edukacja ,,największej kurwy", matki przełożonej Zgromadzenia, jest przykładem zatwardziałego erotyzmu i przemienia ekstatyczne sekrety w projekt mistyczny i święty. Wyjaśnienie zbrodni całkowicie zakłóca funkcjonowanie świętego burdelu i miasta, kończy, łącząc wszystkie wątki, i prowadzi ku dziełu szukanemu przez wszystkich - Księdze zakazanych przyjemności.

Informacje dodatkowe o Księga zakazanych rozkoszy:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2013-10-02
Tytuł oryginału: El libro de los placeres prohibidos
Język oryginału: hiszpański
Tłumaczenie: Małgorzata Kuśnierz/ Małgorzata Denys
Ilustracje:Szymon Wójciak/ Katarzyna Widmańska

Kup książkę Księga zakazanych rozkoszy

Księga zakazanych rozkoszy - opinie o książce

Książę
Federico Andahazi0
Okładka ksiązki - Książę

Bohaterem jest Syn Wariego - diabeł i urodzony w sercu gór przywódca, który dzięki swym nierealnym obietnicom zdobywa poparcie narodu. Rządzi w atmosferze...