Księżniczka wampirów

Wydawnictwo: Akapit Press
Data wydania: 2010-05-20

Solange Drake jest pierwszą dziewczyną, która przyszła na świat w rodzinie wampirów. Od zawsze wiedziała, że jej przeznaczeniem jest zostać królową wszystkich wampirów. A to oznacza, że z każdej strony grozi jej niebezpieczeństwo ? od wampirów-zalotników, pragnących pojąć ją za żonę, po łowców nagród, których zamiarem jest zgładzić Solange i całą jej rodzinę. Kiedy zostaje uprowadzona, jej starszy brat Nicholas i najlepsza przyjaciółka Lucy wyruszają jej na ratunek. Ale czy Lucy oprze się kuszącym spojrzeniom Nicholasa? I jaki los spotka Solange, jeśli odda swoje serce łowcy wampirów, który udzieli jej pomocy w obliczu śmiertelnego zagrożenia?Aby przeznaczenie mogło się wypełnić,trzeba znieść wiele

Kup książkę Księżniczka wampirów

Avatar użytkownika - justa21
justa21
„Nox notis, nostra domina”, czyli „Noc, nasza pani.”motto rodu Drake`ówSaga krwawego roduSpokojna okolica ciesząca się popularnością wśród artystów i zwolenników ekologicznych upraw. Miejsce tajemnicze, rodem z „Wichrowych Wzgórz”, gdzie istnieje wiele dzikich zakątków. Głębokie lasy, ukryte wodospady i wilki wyjące w mroźne, zimowe noce – czy może istnieć bardziej odpowiednia sceneria, by umiejscowić w niej … wampiry?W ten mroczny świat pełen legend i przemocy, zawiści oraz walki o władzę, zabiera nas Alyxandra Harvey, a jej debiut literacki „Księżniczka wampirów” to pierwszy tom „Kronik Rodu Drake`ów”. Zabarwiona naiwnością, choć wciągająca opowieść o Solange Drake to rękawica rzucona Stephenie Meyer i jej „Zmierzchowi”.Solange, pozornie zwyczajna dziewczyna zbliżająca się do wieku lat szesnastu i jej siedmioro braci należą do starego rodu wampirów. Bohaterka jest ewenementem, bowiem to jedyny osobnik płci żeńskiej, który przyszedł na świat od dziewięciuset lat. Jej narodziny były powodem wygnania klanu Drake`ów z królewskiego dworu, a sama Solange stanowi poważne zagrożenie dla obecnej królowej, Lady Nataszy. Starodawna przepowiednia głosi, że plemiona wampirów mają szansę na zjednoczenie tylko pod rządami córki z prastarego rodu, natomiast Natasza, w przeciwieństwie do Solange, nie pochodzi z arystokratycznej rodziny.Dlatego też przywódczyni ...

Opinie o książce - Księżniczka wampirów

Avatar użytkownika - rolaka
rolaka
Przeczytane:2016-08-28, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
Solange Drake jest pierwszą kobietą, która narodziła się w wielopokoleniowej rodzinie wampirów, co sprowadza na nią nie lada kłopoty. Okazuje się bowiem, że jej przeznaczeniem jest zostać królową wampirów. Ta przepowiednia niesie za sobą kolejne konsekwencje, gdyż zalotnicy, łowcy wampirów a nawet sama królowa pragną ją pojmać - z różnych dla siebie powodów. ,,Księżniczka wampirów" to książka o wampirach dla fanów książek o wampirach. Dziwne stwierdzenie, ale tak jest. Nawet sama Stephanie Meyer zostawia notkę, polecając powieść potencjalnym czytelnikom. Fabuła nie niesie ze sobą niczego specjalnego. Jest prosta, wręcz banalna, przewidywalna i trochę nużąca. Choć z pewnych względów zakończenie może lekko zaskoczyć, ale spoiler to grzech, więc niczego nie zdradzam. "Solange i Lucy - Jak to jest być jedynaczką? - Skąd mam wiedzieć? Twoi bracia dokuczają mi tak samo jak tobie. - To fakt." Nie mniej jednak od tej książki można oczekiwać rozrywki. Świat wampirzej rodzinki jest przezabawny, czasami pomysłowy i niewątpliwie umilający czas. Relacje Lucy, ludzkiej przyjaciółki rodu Draków, z przystojnym (bo jakby inaczej) Nicolasem są cudownym punktem powieści, który mógłby zostać głównym wątkiem, gdyż fabuła nie interesuje; inaczej jest z relacjami między poszczególnymi postaciami. Cały ród Draków bawi i stanowi przezabawne zaprzeczenie, bo jest to najnormalniejsza w świecie rodzina, która na śniadanie pije krew zamiast mleka. Czy można polecić? Oczywiście, że tak. Jeśli ktoś pragnie rozłożyć się na leżaku i z przyjemnością spędzić dwie godzinki nad lekką książką, to osobiście błogosławię ,,Księżniczkę wampirów". Kiedyś sama ją uwielbiałam, ale dorosłam. Mam już dwadzieścia parę lat i nie odbieram tej książki tak samo jak pięć lat temu. Choć nadal się miło czyta.
Avatar użytkownika - olasob17
olasob17
Przeczytane:2013-10-15, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam,
Kolejna książka o wampirach, choć ciut nietypowa :) polecam
Avatar użytkownika - truskaweczka8989
truskaweczka8989
Przeczytane:2013-03-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2013,
Książe czyta się w zaskakująco szybkim tempie. Jest to jedna z tych powieści na nudny, zimowy wieczór. Bardzo polubiłam bohaterów książki. Postacie są ciekawe i bardzo śmieszne, a zwłaszcza Nicholas i Lucy.Książka urzeka swą naturalnością i normalnością, choć nie jest to powieść z jakimś większym przesłaniem. Polecam dziewczętom w przedziale wieku 13-15 lat, które lubią książki o wapirach, wilkołakach...
Avatar użytkownika - Sabinah
Sabinah
Przeczytane:2013-02-07, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Czyta się jednym tchem. ;)
Zabawna i ciekawa akcje. Dobrze się czyta ;)
Avatar użytkownika -

czytalam opis ksiazki i wydaje mis ie ze bedzie naprawde fajna juz sie nie moge doczekac kiedy dostane ja w swoje raczki sasas
Nie czytałam jeszcze tej książki, ale zarówno jej opis, jak i tytuł są bardzo intrygujące, chciałabym ją mieć w swojej biblioteczce.
Avatar użytkownika - kkiinnaa
kkiinnaa
Mimo, że to kolejną książka o wampirach opis wydaję się być zachęcający.. kto wie ;)
Avatar użytkownika - anita0201
Westerplatte
Harem
Alex Vastatrix, Waldemar Bednaruk
Harem
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Jolanta Berezowska, Małgorzata Berezowska
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów