Kto mieszka za ścianą?

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2019-03-27
Tytuł oryginału: In the Dark

Ledwo żywe kobieta i dziecko zostają znalezione zamknięte w piwnicy.

Nikt nie wie, kim są i skąd się tam wzięły. Kobieta nic nie mówi i nie ma żadnego raportu o zaginięciu, który pasowałby do ich profilu. Starszy człowiek, który jest właścicielem również twierdzi, że nigdy ich wcześniej nie widział.

Mieszkańcy spokojnej dzielnicy Oksfordu są zszokowani tym, że coś takiego mogło się wydarzyć tuż pod ich nosem. Do śledztwa przystępuje detektyw Adam Fawley. Z czasem okazuje się, że każdy skrywa jakąś tajemnicę i nie ma niewinnych.

Czy zastanawiałeś się kto mieszka za twoją ścianą?

Czy wiesz, co ukrywa?

Cara Hunter idealnie połączyła thriller psychologiczny z klasycznym policyjnym śledztwem, a gęsto utkane zwroty akcji nie pozwalają na chwilę odpoczynku.

Tagi: Thrillery i suspens

Kup książkę Kto mieszka za ścianą?

Opinie o książce - Kto mieszka za ścianą?

Avatar użytkownika - ilonkao
ilonkao
Przeczytane:2019-04-30, Ocena: 3, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - Margarita1980
Margarita1980
Przeczytane:2019-04-22, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2019,

Nowobogacki inwestor z City kupuje stary dom w szanowanej części Oxfordu i przystępuje do jego remontu. Ekipa remontowa natrafia na przeszkodę w piwnicy, przypadkowe wysunięcie cegły odkrywa przerażającą rzeczywistość - w piwnicy sąsiedniego domu jest przetrzymywana młoda dziewczyna. Przybyli na miejsce śledczy odkrywają, że dziewczyna nie jest w piwnicy sama, jest tam jeszcze około dwuletnie dziecko. Dziewczyna cierpi na zespół stresu pourazowego i nie ma z nią kontaktu, a sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że właściciel domu cierpi na początki choroby Alzheimera i trudno jest ustalić, co właściwie się stało. A to dopiero początek rollercoastera, na jaki wsiada czytelnik zagłębiający się w „Kto mieszka za ścianą” autorstwa Cary Hunter.

Autorka prowadzi swoich bohaterów krętą ścieżką (a wraz z nimi czytelników). Dynamiczna akcja i szybkie zmiany kierunków śledztwa nie pozwalają czytelnikowi na chwilę oddechu. Za każdym razem, kiedy już, już wydawałoby się, że sprawa dobiega końca i dowiemy się, co właściwie stało się w tym upiornym domu, na jaw wychodzą kolejne fakty, które diametralnie zmieniają sytuację.

Mimo że jest to drugi tom cyklu z Detektywem Adamem Fawleyem, każdy z tomów jest zamkniętą całością, może o tym świadczyć, chociażby fakt, że o tym, że jest to cykl, dowiedziałam się sprawdzając, czy autorka ma jeszcze na koncie inne powieści. Spodobał mi się styl pisarki i na pewno wrócę do niej w niedługim czasie.

Pasjonująca lektura na nadchodzący długi majowy weekend.

Kto porwał Daisy Mason?
Cara Hunter0
Okładka ksiązki - Kto porwał Daisy Mason?

Daisy Mason zniknęła. Zabrał ją ktoś, kogo znasz. Ośmioletnia Daisy Mason znika z domu podczas sąsiedzkiej zabawy na przedmieściach Oxfordu. Nikt z...