Mroczna prawda

ISBN: 9788381955270
Tytuł oryginału: The Whole Truth
Tłumaczenie: Joanna Grabarek

Tom 5 cyklu Detektyw Adam Fawley

Kiedy student uniwersytetu w Oksfordzie oskarża jednego z wykładowców o napaść seksualną, inspektor Adam Fawley i jego zespół uznają, że powtarza się stary schemat. Okazuje się,że bardzo się mylą.

Tym razem napastnikiem jest kobieta - gwiazda i duma całego wydziału, zaś ofiara to student - niemal dwumetrowy były zawodnik rugby. Wkrótce inspektor Fawley i jego zespół zaczynają wyścig z czasem w poszukiwaniu prawdy. Nie zdają sobie jednak sprawy, że ktoś ich obserwuje. Ktoś, kto planuje wyłączyć Fawleya z obiegu na dobre....

Niesamowicie gęsta atmosfera...

I co za zakończenie!

FIONA BARTON, AUTORKA WDOWY

Nieoczekiwane zwroty akcji i zagadka, która sprawi,

że nie odłożysz tej książki aż do finału!

,,DAILY MAIL"

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna

Kup książkę Mroczna prawda

Opinie o książce - Mroczna prawda

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta

Na początku tej książki autorka przedstawia wszystkich bohaterów. Dlatego jeśli ktoś nie czytał poprzednich części będzie mógł spokojnie odnaleźć się w tej części.
💥💥
Nasz detektyw i jego zespół zostają wezwani do sprawy nietypowej napasci seksualnej. Ofiarą jest student uniwersytetu w Oksfordzie. Osoba, którą oskarża to jego wykładowczyni.
Jest ona dumą uniwersytetu, przodującą w kręgach nauczycielskich. Ofiarą dwumetrowy zawodnik rugby.
Ciekawe połączenie. Mała kobieta i kawał chłopa, który nie może obronić się przed nią. Dodatkowo całe zdarzenie miało mieć miejsce w jej domu. Jednak czy to o co oskarża ją student jest prawdą? Czy tylko dobrze uknutą intrygą? Co takiego musiało się wydarzyć by doszło do takiej sytuacji?
Dużo pytań, dużo odpowiedzi. Postronne osoby bardziej lub mniej pomocne.
💥💥
Widząc nazwisko Hunter można brać książkę w ciemno i wszystko powinno być super. Tym razem autorka przekombinowała. Na tle innych jej książek, które czytałam ta wypada średnio. Zbyt duża opisów, które były zbędne.Akcja rozwija się bardzo powoli. Czytajac miałam wrażenie, że jest po trochę wszystkiego. Pomieszanie z poplątaniem. Mimo minusów książka mi się podobała, ale nie było tego czegoś co zwykle wywoływały książki tej autorki.

Avatar użytkownika - Poczytajzemna
Poczytajzemna
Przeczytane:2021-06-19, Ocena: 5, Przeczytałem,

Kto czytał wcześniejsze książki tej autorki, pewnie nie będzie się długo zastanawiał nad kupnem tej najnowszej. I bardzo dobrze, bo jak każda jej książka, czyta się ją bardzo dobrze. Książki te troszkę odbiegają od innych, zawierają zawsze dodatkowe materiały np. fragmenty gazet, rozmów na forach internetowych, bądź zapiski z przesłuchań oskarżonych. Materiały te zawsze dodają wyrazistości opisywanej sytuacji, w jakie znajdują się bohaterowie.

Tym razem będzie mowa o gwałcie, ale nie o takim powszechnie przyjętym, o którym teraz pewnie myślicie. Gwałt najczęściej kojarzy nam się z przemocą, brutalnością, wymuszeniem mężczyzny wobec kobiety. Tak, to jest najbardziej znane zjawisko, ale przecież mężczyzna również może zostać zgwałcony i wykorzystany seksualnie. Męskie ego w większości nie pozwala do przyznania się do tego, bo świadczyłoby to o ich słabości. Oni też są nieraz ofiarami, choć tak mało się o tym mówi. Częściej można o tym słyszeć, żarty lub docinki. Przecież ofiara, to zawsze ofiara, a przestępca zawsze powinien ponieść karę.

Autorka opowiada nam o młodym mężczyźnie, wysokim, dobrze zbudowanym, byłym zawodniku rugby. Jest studentem na uniwersytecie w Oksfordzie, a oskarża o napaść seksualną swojego wykładowcę, kobietę, która jest piękna i seksowna, zawsze zadbana i pięknie ubrana. Przyciąga nie jedno spojrzenie mężczyzn i młodych chłopaków, którzy mają swoje fantazje na jej punkcie.

Czy taka osoba może zgwałcić? Strach przed wykładowcą i swoje miejsce w uczelni. A może to zamierzony cel?

Sprawą zajmuje się inspektor Adam Fawley i jego cały zespół próbują udowodnić winę kobiecie, szukając dowodów i śladów, nie wiedząc, że sam inspektor kopie pod sobą dołki. Ktoś go pilnie obserwuje, chcąc go odsunąć od sprawy. Zakończenie zaskakuje, a temat podjęty w tej książce jest wart przeczytania. Sytuacja w książce zmienia się diametralnie i nie wiadomo komu ufać, kto jest tym zły, a kto dobrym. Musicie koniecznie sprawdzić to osobiście. Polecam.

Niezwykle wciągahąca historia, od której nie sposób się oderwać. Autorka świetnie dawkuje napięcie i trzyma w niepewności aż do ostatnich stron. Zdecydowanie jest to książka, na którą warto zwrócić uwagę.

Niestety,ale z przykros?cia? musze? stwierdzic?,z?e ta lektura nie do kon?ca mi podeszła.Akcja w niej cia?gnie sie? niemiłosiernie w totalnie zwolnionym tempie a przegadana fabuła tylko dodatkowo sprawia,z?e niejednokrotnie sie? przy jej czytaniu nudziłam okrutnie.
I nie powiem, autorka miała całkiem ciekawy pomysł na przedstawienie tej historii,gdyz? temat poruszony w tej powies?ci był dos?c? trudny i mocno kontrowersyjny,to jednak wyszedł on strasznie płytko.W sumie to miałam nieodparte wraz?enie,z?e wie?kszos?c? dram dotyczyła z?yciowych problemo?w gło?wnych bohatero?w.A sama intryga,kto?ra miał byc? tu jednoczes?nie mroczna i zawiła stała sie? po prostu mało interesuja?ca.
5/10?
MROCZNA PRAWDA to thriller,kto?ry nie porwał mnie jakos? szczego?lnie.Fabuła nie była tu jakos? wybitnie zawiła,nie odczuwam takz?e zbytniego napie?cia czy przyspieszaja?cych puls zwroto?w akcji.Ksia?z?ke? czyta sie? niez?le,ale dla mnie to zdecydowanie za mało,by stwierdzic?,z?e lektura ta była dobra i godna uwagi.Ale,z?eby nie było,z?e tylko skupilam sie? na jej minusach.W tej pozycji zecydowanie w dużym stopniu podobały mi sie? ciekawie uje?te i umieszczone podcasty oraz wycinki rozmo?w.
@wydawnictwofilia @filiamrocznastrona

Avatar użytkownika - ewelinafacheris
ewelinafacheris
Przeczytane:2021-06-20, Ocena: 6, Przeczytałam,

Na uniwersytecie w Oksfordzie dochodzi do napaści seksualnej. Śledczy z inspektorem Fawley'em na czele są zaskoczenie, kiedy okazuje się, że tym razem ofiarą jest student, postawny mężczyzna, a napastnikiem, kobieta wykładowczyni.
Zespół Adama Fawley'a bierze się do pracy i robi wszystko, aby wyjaśnić sprawę.

Na torach zostaje znalezione ciało kobiety. Została ona zamordowana. Okazuje się, że to znajoma żony Adama.
Ślady jasno wskazują na sprawcę. Ale czy na pewno można im wierzyć? Dlaczego Alex, żona Fawley'a czuje się zagrożona? Czy coś im grozi?

"Mroczna prawda" to piąta część cyklu o inspektorze Fawley'u. Dla mnie było to drugie z nim spotkanie. Wcześniej czytałam "Kto mieszka za ścianą" i byłam pod wrażeniem.

Autorka ma ciekawy styl. Akcja jest ciekawa, acz toczy się dosyć powoli. Cara Hunter pokazuje żmudną pracę śledczego. Kolejne przesłuchania, szukanie świadków, kolejnych dowodów i składanie wszystkich elementów w całość.

Tak jak wspomniałam akcja biegnie powoli, ale urozmaicają ją stenogramy przesłuchań, podcasty, e-maile, artykuły internetowe i komentarze. Te zabiegi przypadły mi do gustu. Jest to ciekawa i mało spotykana forma.

Cara Hunter nie szczędzi czytelnikowi emocji i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Epilog jest zaskakujący. Szczerze mówiąc nie wiedziałam komu już wierzyć już w tej historii i kilkakrotnie zmieniałam miejscami oprawce i ofiarę.

Książki cyklu łączą tylko główni bohaterowie, więc spokojnie można je czytać jako osobną historię. Dodatkowy plus dla autorki za przedstawienie tychże bohaterów i ich krótkiej charakterystyki na samym początku książki.

„MROCZNA PRAWDA”

Cara Hunter Wydawnictwo Filia

Czy uwielbiacie psychologiczne thrillery Hunter? Jeżeli tak, to nie możecie przegapić jej najnowszego dzieła „Mroczna prawda”. Niesamowicie mrożący krew w żyłach thriller. Fabuła palce lizać. Bohaterowie tajemniczy i rewelacyjni. Dobrze wykreowani. Wartka akcja. Tutaj nie ma czasu na nudę. Z czystym sercem polecam „Mroczną prawdę”.
Standardowo jak słyszycie gwałt od razu przed oczami macie biedną skrzywdzoną dziewczynę i psychopatycznego mężczyznę. Tym razem dostaniecie zupełnie co innego. Pozory mogą mylić.
Gwiazda wydziału na uczelni, silna kobieta dopuściła się gwałtu na studencie. Jej ofiarą jest wysportowany, prawie 2 metrowy zawodnik rugby. Czy to był faktycznie gwałt? Może oddał się dobrowolnie lub obydwoje tego chcieli, a teraz udaje wykorzystanego. To już musicie ustalić sami.
W powieści „Mroczna prawda” próbuje to ustalić inspektor Adam Fawley i jego zespół. Nietypowy gwałt. Czy im się uda dokopać do prawdy? Za wszelką cenę próbują przypisać winę kobiecie.
Jednocześnie komuś nie podoba się, że inspektor Fawley próbuje rozwiązać tą sprawę. Kopie pod nim ogromne dołki. Czy Adam Fawley wyjdzie z tego cało? Komu tak bardzo zależy na nieujawnieniu prawdy? Co się za tym kryje? Macie do rozgryzienia twardy orzech.
Nie mam co ukrywać, ale zakończenie mnie mocno zaskoczyło. Kto w tej powieści jest dobry, a kto tak naprawdę zły? Ostrzegam pozory mogą mylić. Ustalicie to sami czytając ten znakomity thriller. Czysta prawda niestety boli. Kogo zaboli najbardziej?
Wypływa również sprawa „Przydrożnego gwałciciela”. On gwałcił kobiety. Ponownie atakuje. Nie będę wam zdradzała szczegółów. Musicie przeczytać sami. Co z tym wspólnego ma nasz detektyw?
„Mroczna prawda” to piąty tom serii o inspektorze Adamie Fawleyu. Nie musicie czytać pozostałych części, żeby zrozumieć ten tom. Jednak zachęcam was do ich przeczytania. Warto.
Powieść wciąga do ostatniej strony. Cara Hunter doskonale potrafi budować napięcie. Ta książka na długo pozostaje w pamięci.
Autorka jest niesamowita. Wielkie brawa za kolejną cudowną powieść.

Cara Hunter, I love your books.

„Mroczna prawda” to moja pierwsza książka Cary Hunter i już teraz wiem, że nie ostatnia. „Mroczna prawda” to piąty tom serii o inspektorze Fawleyu, jednak każdą część można czytać oddzielnie, a dla osób, które po raz pierwszy zetknęły się z twórczością autorki, sporym udogodnieniem jest opis głównych bohaterów. A samą książkę, czytało mi się bardzo dobrze. Pochłonęłam ją dosłownie w dwa dni. Fabuła wciąga i do ostatniej strony nie wiadomo kto tak naprawdę jest winny i, jaki ma motyw. Bohaterowie zostali wykreowani w bardzo dobry sposób. Autorka ma fajny lekki styl, dzięki któremu książkę czyta się bardzo szybko. Bardzo podobało mi się to jak z pozoru różne sprawy, na końcu mają wspólny finał.

Avatar użytkownika - kamilabieganska
kamilabieganska
Przeczytane:2021-06-15, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2021,

Mroczna prawda jest to kolejny tom przygód inspektora Fawleya. Ja osobiście nie czytałam wcześniejszych ale autorka na samym
początku tego tomu trochę nas wprowadziła do najważniejszych wydarzeń i bohaterów. Śmiało więc można czytać bez znajomości
poprzednich części.

Adam Fawley zostaje przydzielony do sprawy napaści seksualnej, której ofiarą jest student tamtejszego uniwersytetu.
Oskarża on bowiem renomowaną panią profesor o dokonanie tego czyny. Sprawa na pozór wydaje się być prosta lecz z tokiem śledztwa
tak naprawdę jest tam wiele sprzeczności. Słowo przeciwko słowu i jeden świadek- syn nauczycielki , który widział całe zajście i jego
zeznanie może pomóc jednej ze stron. Czy aby na pewno?
Komisarz Faley ma nie lada wyzwanie lecz nie będzie mu dane poprowadzić śledztwa do końca, gdyż zostaje on oskarżony o gwałt i morderstwo.
Czy mógł dokonać takiego okrucieństwa? Wszystkie dowody wskazują na niego , nawet ślady DNA na ciele kobiety. Ta sprawa jest bardziej pogmatwana a
sprawy z przeszłości wszystko skomplikują. Czy prawda wyjdzie na jaw?

Muszę przyznać,że autorka potrafi wzbudzić napięcie bez drastycznej historii.Jest to bardzo dobry thriller psychologiczny gdzie akcja powoli nabiera tempa ale
nie sposób się od niej oderwać. Jest to inny thriller jakie do tej pory czytałam i na pewno muszę przeczytać poprzednie książki autorki bo bardzo podoba mi się taki styl.
Demony z przeszłości nadają dobry klimat dzięki czemu książkę czyta się z zapartym tchem i z garścią emocji,które z nas spływają z chwilą zakończenia.
Jeśli się zastanawiacie czy przeczytać to ja oczywiście polecam po nią sięgnąć.

Kto chce ich śmierci?
Cara Hunter0
Okładka ksiązki - Kto chce ich śmierci?

NOWY KRYMINAŁ JEDNEJ Z NAJLEPSZYCH BRYTYJSKICH AUTOREK THRILLERÓW PSYCHOLOGICZNYCH. BESTSELLER ,,THE SUNDAY TIMES" Co jeśli ktoś chciałby śmierci...

Kto porwał Daisy Mason?
Cara Hunter0
Okładka ksiązki - Kto porwał Daisy Mason?

Daisy Mason zniknęła. Zabrał ją ktoś, kogo znasz. Ośmioletnia Daisy Mason znika z domu podczas sąsiedzkiej zabawy na przedmieściach Oxfordu. Nikt z gości...

Dom marionetek
Natasza Socha