Mroczna prawda

Tom 5 cyklu Detektyw Adam Fawley

Kto czytał wcześniejsze książki tej autorki, pewnie nie będzie się długo zastanawiał nad kupnem tej najnowszej. I bardzo dobrze, bo jak każda jej książka, czyta się ją bardzo dobrze. Książki te troszkę odbiegają od innych, zawierają zawsze dodatkowe materiały np. fragmenty gazet, rozmów na forach internetowych, bądź zapiski z przesłuchań oskarżonych. Materiały te zawsze dodają wyrazistości opisywanej sytuacji, w jakie znajdują się bohaterowie.

Tym razem będzie mowa o gwałcie, ale nie o takim powszechnie przyjętym, o którym teraz pewnie myślicie. Gwałt najczęściej kojarzy nam się z przemocą, brutalnością, wymuszeniem mężczyzny wobec kobiety. Tak, to jest najbardziej znane zjawisko, ale przecież mężczyzna również może zostać zgwałcony i wykorzystany seksualnie. Męskie ego w większości nie pozwala do przyznania się do tego, bo świadczyłoby to o ich słabości. Oni też są nieraz ofiarami, choć tak mało się o tym mówi. Częściej można o tym słyszeć, żarty lub docinki. Przecież ofiara, to zawsze ofiara, a przestępca zawsze powinien ponieść karę.

Autorka opowiada nam o młodym mężczyźnie, wysokim, dobrze zbudowanym, byłym zawodniku rugby. Jest studentem na uniwersytecie w Oksfordzie, a oskarża o napaść seksualną swojego wykładowcę, kobietę, która jest piękna i seksowna, zawsze zadbana i pięknie ubrana. Przyciąga nie jedno spojrzenie mężczyzn i młodych chłopaków, którzy mają swoje fantazje na jej punkcie.

Czy taka osoba może zgwałcić? Strach przed wykładowcą i swoje miejsce w uczelni. A może to zamierzony cel?

Sprawą zajmuje się inspektor Adam Fawley i jego cały zespół próbują udowodnić winę kobiecie, szukając dowodów i śladów, nie wiedząc, że sam inspektor kopie pod sobą dołki. Ktoś go pilnie obserwuje, chcąc go odsunąć od sprawy. Zakończenie zaskakuje, a temat podjęty w tej książce jest wart przeczytania. Sytuacja w książce zmienia się diametralnie i nie wiadomo komu ufać, kto jest tym zły, a kto dobrym. Musicie koniecznie sprawdzić to osobiście. Polecam.

Informacje dodatkowe o Mroczna prawda:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2021-06-16
ISBN: 9788381955270
Tytuł oryginału: The Whole Truth
Tłumaczenie: Joanna Grabarek
Dodał/a opinię: Poczytajzemna

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna bóg

Zobacz opinie o książce Mroczna prawda

Kup książkę Mroczna prawda

Kto porwał Daisy Mason?
Cara Hunter0
Okładka ksiązki - Kto porwał Daisy Mason?

Daisy Mason zniknęła. Zabrał ją ktoś, kogo znasz. Ośmioletnia Daisy Mason znika z domu podczas sąsiedzkiej zabawy na przedmieściach Oxfordu. Nikt z gości...

Murder in the Family
Cara Hunter0
Okładka ksiązki - Murder in the Family

THE FIRST EVER STAND-ALONE FROM THE MILLION-COPY BESTSELLER*From the Sunday Times Bestselling author of CLOSE TO HOME comes a brilliant standalone thriller...