Kto tędy szedł?

Co możesz zrobić, jeśli zgubisz się w lesie? Pewnej małej sarence to się właśnie przytrafiło. Nieszczęśliwa i zagubiona wyruszyła na poszukiwanie mamy i dała się prowadzić śladom odciśniętym w leśnym gruncie. Ale kto je pozostawił? Mama sarna czy może szedł tędy ktoś inny? Pomóż sarence znaleźć jej mamę, a w nagrodę pod każdym okienkiem czeka na ciebie niespodzianka.

Informacje dodatkowe o Kto tędy szedł?:

Wydawnictwo: Adamada
Data wydania: 2021-07-01
Kategoria wiekowa: 3-5 lat
Tłumaczenie: Piotr Salewski
Ilustracje:Carmen Saldaňa

Tagi: dla dzieci

Kup książkę Kto tędy szedł?

Kto tędy szedł? - opinie o książce

Avatar użytkownika - paulinarobak
paulinarobak
Przeczytane:2021-11-06, Ocena: 6, Przeczytałam,

🐾 Potraficie rozpoznawać zwierzęta po ich śladach? 🐾

Moja dziecięca dusza miała sporo radości podczas zapoznawania się z książką "Kto tędy szedł?", ale jeszcze więcej frajdy miał towarzyszący mi czterolatek, który z ogromnym zainteresowaniem i w wielkim skupieniu otwierał kolejne okienka, na których widniały głównie ślady zostawiane przez zwierzęta. Pod każdym tropem skrywał się jego właściciel, a obok znajdywały się krótkie informacje na jego temat.

Tematyka lektury skupia się wokół wędrówki pewnej zagubionej sarenki, która przemierza okolice w poszukiwaniu swojej mamy. Najpierw idzie przez las, gdzie znajduje m.in. tropy dzika, później zmierza w stronę stawu, przy którym skrywa się czapla, kaczka, gęś, wydra i ropucha. Dalej przemierza pola, trafia do gospodarstwa, a następnie na pastwiska, za którymi znajdują się góry. W każdym z tych miejsc jest sporo różnych śladów, ale czy któreś z nich należą do mamy sarenki? Czy uda się ją w końcu odnaleźć? Tak czy inaczej z pewnością warto spróbować.

Publikacja jest przeznaczona dla dzieci w wieku 4-5 lat, ale z uwagi na ciekawą formę i tematykę związaną ze zwierzętami (w tym także śladami, jakie zostawiają) książka ta daje naprawdę sporo możliwości - mnie akurat zainspirowała do stworzenia pewnego rodzaju przewodnika do rozpoznawania ptaków i ssaków dla uczniów szóstej klasy. Twardą oprawę jak zwykle w przypadku literatury dziecięcej oceniam na plus. Przyznam szczerze, że na samym początku miałam obawy czy otwierane okienka nie polegną w bezpośrednim kontakcie z małymi rączkami, ale pomimo tego, że książeczka była już kilka razy czytana, a jeszcze więcej - przeglądana, nie zauważyłam jakichkolwiek uszkodzeń. Niezbyt duża ilość tekstu oraz dość wyraźna czcionka sprzyjają pierwszym próbom samodzielnego czytania, a sympatyczni bohaterowie zachęcają do ich poznania. Stonowana kolorystyka rysunków również przypadła mi do gustu.

Nie ukrywam, że bardzo lubię wszelkiego rodzaju pozycje, z których czytelnicy (głównie młodzi) mogą się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy. "Kto tędy szedł?" dodatkowo pozwala się wcielić dziecku w rolę poszukiwacza - detektywa. Dla jeszcze większej frajdy proponuję wręczyć maluchom lupy - gwarantuję naprawdę świetną zabawę. Polecam tę książkę wszystkim wielbicielom zwierząt, w których czai się dusza poszukiwacza i odkrywcy.

Muszę przyznać, że Wydawnictwo Adamada po raz kolejny pozytywnie mnie zaskoczyło.

Avatar użytkownika - BibliotekaMalych
BibliotekaMalych
Przeczytane:2021-07-18,

Mam dla was prawdziwą perełkę 😍 Piękną nowość od Wydawnictwa Adamada! To część nowej serii, w której znajdziecie jeszcze książkę "Kto tu mieszka?".

Mała sarenka zgubiła w lesie swoją mamę. Postawia iść po widocznych na ziemi śladach. Dzięki temu pozna wiele zwierząt i mnóstwo się o nich dowie. Sprawdzi, kto mieszka nad stawem, na polu, w gospodarstwie, na pastwisku oraz w górach. Czy uda jej się w końcu znaleźć mamę?

Wędrując razem z sarenką przyjrzymy się tropom zostawianym przez różne zwierząta. Dzięki okienkowej formie, książka zaprasza do zabawy w zgadywanki. Pod okienkami ukrywa się bowiem odpowiedź na pytanie, czyj ślad właśnie oglądamy. Oprócz tego, każde ukryte pole zawiera w sobie mnóstwo wiedzy i ciekawostek o danym zwierzęciu.
"Kto tędy szedł?" świetne wpisuje się w naukę przez zabawę. To lubię! 🙂

Książka jest przepięknie wydana 😍 Gruba oprawa, zaokrąglone rogi, poręczny format oraz dobrej jakości, usztywniany papier to jej ogromne zalety.
Warto również zwrócić uwagę na grafikę. Książkę zilustrowano z ogromnym smakiem! Nie ma tu przesady oraz atakujących, jaskrawych kolorów. Jest pięknie, klasycznie i przyciągająco 😍

Będziecie zachwyceni! My jesteśmy!
Polecam 🙂

Instagram:@biblioteka.malych.czytaczy

Kto tu mieszka?
Radka Janská0
Okładka ksiązki - Kto tu mieszka?

Większość zwierząt gdzieś mieszka. Ale co zrobić, kiedy ktoś nie wie, gdzie jest jego dom? Tak było z pewnym ślimakiem, który postanowił znaleźć...