Kto zabił Inmaculadę de Silva?

· Marina Mayoral opowiadając o rodzinie de Silva opowiada też o własnych losach
· Ósma powieść hiszpańskiej pisarki, znanej polskiemu czytelnikowi z Jedno drzewo, jedno pożegnanie, Jedyna wolność, Prawie doskonała, Smutny to oręż, co nie broni się słowem..., Utajona harmonia, W cieniu magnolii, Życie oddać i duszę.

Etel skończyła siedemnaście lat, chce zostać pisarką. Niedługo wyjedzie z Galisji do Nowego Jorku. Ostatnie wakacje spędza u ciotecznych babek, gdzie słucha opowieści o zagadkowym zabójstwie i samobójstwie, które popełniła jej daleka krewna. Postanawia wyjaśnić tajemniczą śmierć Inmaculady de Silva i Antona de Canote. Ona - młoda prześliczna dziewczyna z wyższych sfer i on - partyzant, przez ludzi z miasteczka uważany za bohatera galisyjskiej wojny domowej, który był niczym Robin Hood, i wróg polityczny panującego wówczas reżimu, zginęli w niejasnych okolicznościach na patio w rodzinnej posiadłości rodziny Silva.

Juancho, chłopak, w którym Etel jest zakochana, pomaga jej odkrywać miłość Antona i Inmaculady i rozwiązać zagadkę ich śmierci. Co naprawdę zdarzyło się na patio w La Brani? Odpowiedź należy do czytelników, dlatego, że Literatura, tak jak i Miłość, pełna jest niedopowiedzeń.

Informacje dodatkowe o Kto zabił Inmaculadę de Silva?:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2011-04-12
ISBN: 978-83-7495-964-3
Tytuł oryginału: Quien mato a Inmaculada de Silva
Język oryginału: hiszpański
Tłumaczenie: Aleksandra Wiktorowska
Ilustracje:Izabela Marcinowska

Kup książkę Kto zabił Inmaculadę de Silva?

Kto zabił Inmaculadę de Silva? - opinie o książce

Avatar użytkownika - Elia
Elia
Przeczytane:2014-03-20, Ocena: 2, Przeczytałam,
Lubię literaturę hiszpańską. Ta pozycja jednak do mnie nie trafiła. Była po prostu nudna... Polityczne wywody, pokręcona historia rodzinna, i język powieści do mnie nie przemawiający.Styl pisania można by tłumaczyć tym, że autorka tej książki, napisanej w formie swoistego pamiętnika ma w powieści siedemnaście lat, ale czytało mi się ją bardzo ciężko. Jedyny powód, dla którego chciałam dobrnąć do końca lektury był taki, ze jednak chciałam wiedzieć, kto zabił tę Immaculadę.. Tylko tyle..Stąd tak niska ocena pozycji.

Nie jest to książka specjalnie porywajaca i na pewno nic nie wnosi w życie, zapewne zapomnę o niej za jakieś 2 tygodnie.

Jednak dobrze się czyta , na pewno plusem jest to, że wszystkie wydarzenia działy się naprawdę a lektura ta powstała dzięki wspomnieniom i pamiętnikowi autorki.

Opowieść ta pokazuje jak jedno wydarzenie może być interpretowane w oczach kilku różnych osób. Jak łatwo między ludźmi dochodzi do nieporozumieć i niejasności, o tym, jak łatwo o plotki.

Życie oddać i duszę
Mayoral Marina0
Okładka ksiązki - Życie oddać i duszę

Dzieje Amelii, którą mąż porzuca w noc poslubną i ograbia ze wszystkich kosztowności i garderoby, to stara rodzinna historia, pełna niedomówień i przemilczeń...

Utajona harmonia
Mayoral Marina0
Okładka ksiązki - Utajona harmonia

Helena i Blanca kochały się przez całe życie, mimo że były całkowitym przeciwieństwem, jeśli chodzi o sposób myślenia i działania. Helena marzyła o przygodzie...