Kubuś Puchatek

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2017-03-29
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788310132222
Liczba stron: 144
Tytuł oryginału: Winnie-the-Pooh
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Irena Tuwim
Ilustracje: E. H. Shepard

Tom 1 cyklu Kubuś Puchatek

Ocena: 5 (28 głosów)
Inne wydania:

Wzruszające, pełne liryzmu przygody Krzysia i jego przyjaciół w Stumilowym Lesie.

Obdarzone ludzkimi cechami charakteru zwierzątka śmieszą i bawią z jednej strony naiwnością, z drugiej - filozoficznym podejściem do życia. Niezwykłe ilustracje Ernesta H. Sheparda oraz doskonały przekład Ireny Tuwim sprawiają, że od wielu lat książki o Krzysiu, Puchatku, Kłapouchym i Prosiaczku należą do ulubionych lektur dzieci i dorosłych.

Kup książkę Kubuś Puchatek

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Polecana recenzja

Kubuś Puchatek to obok Paddingtona chyba jeden z najpopularniejszych zwierzęcych bohaterów, uwielbiany i kochany przez dzieci na całym świecie. Książka A. A. Milnego doczekała się wielu kreskówkowych adaptacji, jednak to papierowa wersja bajki o przygodach małego niedźwiadka wciąż okazuje się najczęstszą okazją do spotkania z Kubusiem Puchatkiem oraz niedoścignionym wzorem dla twórców opowieści dla dzieci.Kubuś Puchatek mieszka w Stumilowym Lesie wraz ze swoimi przyjaciółmi: Prosiaczkiem, Kłapouchym i Królikiem. Dzień beztrosko mija niedźwiadkowi na przechadzkach po lesie w poszukiwaniu miodu i przygód. A doświadcza ich Kubuś Puchatek na każdym kroku bardzo wiele. By zdobyć trochę miodu, przywiązuje się do błękitnego balonika i udaje burzową chmurkę. Innym znowu razem odnajduje zgubiony przez Kłapouchego ogon. Puchatek, mimo swojej naiwności, cechuje się także odwagą. Bez chwili zastanowienia postanawia ratować Prosiaczka, gdy Stumilowy Las zalewa powódź.Najlepszym przyjacielem Kubusia Puchatka jest Krzyś. To od niego Puchatek uczy się nowych zabaw, a także wraz z nim uczestniczy w ciekawych i pełnych niespodzianek przygodach. Krzyś jest nie tylko przyjacielem Kubusia, ale przede wszystkim – wzorem do naśladowania. Jest od Puchatka starszy, a zatem nieco mądrzejszy, a – co się z tym wiąże – także bystrzejszy i zaradniejszy. Niejednokrotnie ratuje małego niedźwiadka ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Kubuś Puchatek

kto nie zna niezwykłych przygód przyjaciół, którego głównym bohaterem jest Kubuś Puchatek. Każdy znajdzie swoją ulubioną postać z którą może się poczęści identyfikować. Książka jest zarówno dla małych i dużych dzieci, a nawet dla tych bardzo dużych :)

Link do opinii
Ni z tego ni z owego naszła mnie ochota na odświeżenie sobie historii o małym głupiutkim misiu i zdecydowanie nie żałuję :) Przygody Krzysia, Kubusia, Prosiaczka i reszty przyjaciół czytałam z wielkim uśmiechem na twarzy. Ciepłe opowiastki, pełne czarującego humoru i zabawnych bohaterów składają się na klasyk, który pokocha każde dziecko (i nie tylko!). A do tego autor lubi bawić się językiem, co czyni lekturę jeszcze przyjemniejszą. Gorąco polecam tym, którzy nie znają jeszcze Kubusia, na pewno się nie rozczarujecie :)
Link do opinii
Przyjemne, lekkie opowiadania. Takie trochę o niczym, ale mimo wszystko urocze. O tym, że każdy ma jakieś wady, że dzięki kierowaniu się sercem można wiele zdziałać. No i... odkryłam w sobie Kłapouchego.
Link do opinii
Przeurocza, przesympatyczna książka. Przy jej lekturze powrót do najlepszych wspomnień z dzieciństwa gwarantowany :-)
Link do opinii
Książki ukierunkowane na dzieci, ale nawet i starsi się pogrążą w przepięknej lekturze. Wspaniale napisana, szczególnie te dialogi Puchatka i Prosiaczka, ich "inteligentne" przemyślenia i śmieszne przygody... Aż chce się wracać z powrotem w czasy dzieciństwa :)
Link do opinii
Książka mojego dzieciństwa :) . I chyba tylko tyle mam do dodania w tej kwestii ;) .
Link do opinii
Powrót do czasów dzieciństwa. Przypomnienie ulubionej bajki. Kubuś Puchatek to opowiadania niezwykle sentymentalne, pełne uroku, śmiechu i zabawy. Zawsze wzruszała mnie opowieść o zgubionym ogonku Kłapouchego. I te wzruszające słowa Kubusia o przyjaźni.
Link do opinii
Avatar użytkownika - MagdaMc
MagdaMc
Przeczytane:2019-02-18, Ocena: 5, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - pawel_okulewicz
pawel_okulewicz
Przeczytane:2018-12-30, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2018,
Avatar użytkownika - 311007Ap
311007Ap
Przeczytane:2018-08-10, Ocena: 5, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - Black_Rose
Black_Rose
Przeczytane:2018-07-04, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - 810611Zp
810611Zp
Przeczytane:2018-01-25, Ocena: 5, Przeczytałam,

Przezabawna, dziecinna opowieść, wciąga nawet gdy jest się starszym, ale bardziej polecam młodszym dzieciom.

Link do opinii
Inne książki autora
Chatka Puchatka
Alan Alexander Milne0
Okładka ksiązki - Chatka Puchatka

Drugi tom wzruszających i zabawnych przygód Misia o Bardzo Małym Rozumku. Do Stumilowego Lasu przybywa nowy mieszkaniec, więc Kubuś, Prosiaczek...

Kubuś Puchatek AUDIOBOOK
Alan Alexander Milne0
Okładka ksiązki - Kubuś Puchatek AUDIOBOOK

To właśnie w "Kubusiu Puchatku" pierwszy raz pojawia się najsłynniejszy miś na świecie. Spotkamy tutaj przyjaciół ze Stumilowego Lasu, uwielbianych przez...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Tylko dla dorosłych
Nina Majewska-Brown
Tylko dla dorosłych
Pod naszym niebem
Sylwia Kubik
Pod naszym niebem
Marzycielka
Katarzyna Michalak
Marzycielka
Cecylio, obudź się!
Dorota Wójcik
Cecylio, obudź się!
Ojciec, czyli o Pieronku
Szymon Wróbel
Ojciec, czyli o Pieronku
Kolory pawich piór
Jojo Moyes;
Kolory pawich piór
Coco i jej mała czarna sukienka
Annemarie Van Haeringen
Coco i jej mała czarna sukienka
Ta, która musi umrzeć
David Lagercrantz
Ta, która musi umrzeć
Pokaż wszystkie recenzje