Kuka Muka i skrzat Nieład

Co?! Ja, Kuka Muka, mam sprzątać zabawki?! Niedoczekanie! Jest tyle fajniejszych rzeczy, które można zrobić w tym czasie. Zbudować zamek z piasku, przejechać się na rowerze albo wyobrażać sobie, że jest się nieustraszonym łowcą smoków. Tak, sprzątanie zdecydowanie odpada. Co za uparta dziewczynka. Konieczna będzie pomoc skrzata Niełada. Dla wszystkich dzieci, które okropnie nie lubią sprzątać i odkładają to na później (na znacznie później).

Informacje dodatkowe o Kuka Muka i skrzat Nieład:

Kuka Muka i skrzat Nieład - opinie o książce

Avatar użytkownika - luimig
luimig
Przeczytane:2016-12-01, Ocena: 6, Przeczytałam, książki dla dzieci 2016,
Kuka Muka i skrzat nieład to kolejna porcja trafnej dziecięcej prozy i wyśmienitych ilustracji. Tak jak przy uciekających uszach moja córcia potraktowała tekst jako dowcipną bajkę-przenośnię tak skrzata niełada wystraszyła się nie na żarty! Momentami przerażająca bestia i najbardziej straszny - pokój bez zabawek - sprawiły, że mała chętniej bierze się za sprzątanie. Bardzo przyjemna, pouczająca książeczka. Szczerze polecam.
Avatar użytkownika - magdalenardo
magdalenardo
Przeczytane:2016-09-18, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Kuka Muka, a właściwie Kornelia to mała, rezolutna dziewczynka z głową pełną pomysłów. Dziewczynka marząc o przyszłości chętnie bawi się naśladując przedstawicieli różnych zawodów. Raz chce być architektem, innym razem rzeźbiarką, bibliotekarką czy kolarką, a przecież żeby móc poznać te zawody i sprawdzić się w nich z pewnością braknie czasu na sprzątanie. Wieczorem dziewczynka jest już zmęczona, poza tym nie marzy o byciu sprzątaczką, więc nie ma już na to ani sił, ani chęci. Rodzina zupełnie nie wiedziała jak poradzić sobie z tym problemem, aż wreszcie babcia opowiedziała wnuczce o skrzacie Nieładzie, który przychodzi w nocy do pokoju i zabiera wszystko , co nie leży na swoim miejscu. Tym razem poskutkowało. Opowieść babci była tak sugestywna, że Kuka Muka w nocy wyobraziła sobie całą tę sytuację i... Kuka Muka to doprawdy niesforne dziecko. Wszędzie jej pełno. Jest rozkrzyczana i hałaśliwa, ale potrafi też być słodka. Obdarzona jest niezwykłą wyobraźnią, co pozwala jej godzinami bawić się w pojedynkę. I jak każde dziecko w wieku przedszkolnym nie lubi po sobie sprzątać. Czy sposób, który zadziałał w jej przypadku sprawdzi się też na Waszych pociechach? Spróbować zawsze warto! Wszystkie stronice książeczki są bogato ilustrowane, a same ilustracje są... specyficzne :) Jest tu całe mnóstwo elementów, narysowanych z dużą dbałością o szczegóły. Mnie najbardziej podobają się dwie ilustracje: tam gdzie Kuka Muka przyjmuje gości w swojej herbaciarni oraz obrazek, na którym jest bibliotekarką. Ilustracje wręcz tryskają kolorem i emocjami, jednak jest tu coś czym książka różni się od innych. To wizerunki postaci, które są... sami musicie zobaczyć :p Na końcu książki jest niespodzianka! Kuka Muka musi wykonać zadania, a mały czytelnik może poczuć się jak sama bohaterka i wykonać zadania wraz z nią. Trzeba odnaleźć zagubione zabawki i przejść labirynt. Świetna zabawa gwarantowana!
Avatar użytkownika - ejotek
ejotek
Przeczytane:2016-09-11, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
"Kuka Muka i Skrzat Nieład" jest naprawdę świetną propozycją dla rodziców posiadających kilkuletnie pociechy. Myślę, że już trzylatki zrozumieją przekaz litewskiej autorki o tym, że trzeba przed snem posprzątać pokój, bo przecież zabawki na swoich miejscach też chcą odpocząć. A i nasze otoczenie na czas snu wygląda znacznie lepiej... Historia o Skrzacie z wielkim workiem doskonale przemawia do wyobraźni dziecka. Skąd wiem? Widziałam pokój mojej córy po lekturze tej pozycji :) Była naprawdę przejęta faktem, że i ją może odwiedzić nieproszony gość i zabrać wszystko, co nie zostało odłożone na swoje miejsce... A przecież jest tyle ukochanych zabawek, bez których nie sposób się codziennie obejść... Opowieść o Kornelii i Skrzacie to historia, która dzięki zawartemu w niej morałowi ma pomóc rodzicom w przekonaniu dziecka do utrzymywania porządku. Jak długo magia Niełada będzie działać? Tego nie wiem. Zapewne zależy to od konkretnego przypadku, który wychowujemy w naszych domach, ale przecież bajkę można czytać co kilka dni, by przypomnieć o co w niej chodzi, prawda? :) Edukacyjna, intrygująca, niosąca ważne przesłanie, ale też zabawna i kolorowa - to najkrótsza charakterystyka tej książeczki, którą ja polecam z czystym sumieniem. całość recenzji: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2016/09/lina-zutaute-kuka-muka-i-skrzat-niead.html
Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2016-09-12, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Recenzję znajdziecie na moim blogu. Serdecznie zapraszam: http://magicznyswiatksiazki.pl/kuka-muka-i-skrzat-nielad-oraz-kuka-muka-i-uciekajace-uszy-lina-zutaute/