KULINARNE POJEDYNKI: TOM 21

Na drodze pierwszoklasistów z Tootsuki stoi nowa przeszkoda – egzamin końcowy na wyspie Hokkaido.
Aby pozbyć się buntowników, podwładni dyrektora Azamiego stawiają Soumie i jego przyjaciołom niemożliwe do spełnienia warunki.
Czy jawnie wroga Centrala będzie w stanie na dobre wyeliminować naszych bohaterów?

Informacje dodatkowe o KULINARNE POJEDYNKI: TOM 21:

KULINARNE POJEDYNKI: TOM 21 - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2021-06-30, Ocena: 6, Przeczytałem,

Nowy dyrektor akademii i jego nowe porządki, sprawiły, że „pierwszaki” pod przewodnictwem Eriny, musiały się dobrze zorganizować, aby dostać promocję do klasy drugiej. Ich dalszy los w szkole będzie zależny od wyników osiągniętych na egzaminach końcowych, odbywających się na Hokkaido. Mroźna wyspa to nie tylko niesprzyjające warunki atmosferyczne, ale również egzaminatorzy, których głównym celem jest pozbycie się jak największej liczby uczniów. Na tym właśnie głównie skupia się tomik dwudziesty pierwszy. Oczywiście można być pewnym, że plan Centrali nie będzie taki łatwy do zrealizowania, a młodzi kucharze pokażą pełnie swoich zdolności. Nie obejdzie się tu również bez nowego pojedynku, w którym naprzeciw siebie staną Yukihira i Hayma. Autor w części tej stawia przede wszystkim na pokazanie, jak mocno młodzi uczniowie akademii rozwinęli się przez ostatni rok i jaki wpływ miał na to sam główny bohater. Jest więc tutaj dość widowiskowo, momentami dramatycznie, nie zapomniano jednak o pewnej dawce humoru.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2020-04-21, Ocena: 4, Przeczytałem,

KULINARNA WALKA TRWA

Po tym, jak w pewnym sensie główne problemy z Centralą dobiegły końca w poprzednim tomiku, w nowych „Kulinarnych pojedynkach” mogło spaść napięcie, tempo, mogła szwankować akcja… Ale znacie już tę serię, w końcu na rynku mamy już ponad dwadzieścia tomików i wiecie, że takie rzeczy się tu nie zdarzają. I nie zdarzyły tym razem, serwując nam kawał znakomitej rozrywki wcale nie tylko dla fanów gotowania.

Przetrwanie starć z przedstawicielami Centrali w szkole było jedynie kolejnym z etapów na długiej drodze bohaterów do osiągnięcia marzeń. Teraz nadszedł czas na kolejny. A dokładniej: egzamin końcowy.
Egzamin ma się odbyć na wyspie Hokkaido. Zmiana miejsca akcji nie zmienia jednak podstawowego problemu – dyrektor Azami i jego Centrala nie zamierzają przestać starać się wyeliminować naszych bohaterów. Przed Soumą i jego przyjaciółmi kolejne wyzwania i niemożliwe do spełnienia warunki. Jak wybrną z sytuacji, która teraz na nich czeka? Jakie problemy staną im na drodze? I co ważniejsze do czego to wszystko doprowadzi?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2020/04/kulinarne-pojedynki-21-tsukuda-yuuto.html