Kurier

Tom 2 cyklu Cherub

Kiedy cherubini wyruszają na akcję, nikt nie podejrzewa, że te słodkie dzieciaki to świetnie wyszkoleni zawodowi szpiedzy, pomagający w rozbijaniu organizacji przestępczych, które od lat grają na nosie policji i tajnemu wywiadowi. James Adams otrzymuje zadanie specjalne w operacji wymierzonej przeciwko najpotężniejszemu handlarzowi kokainy w Europie. Jeżeli chce odnieść sukces, będzie musiał zrobić dobry użytek z umiejętności, jakich nabył na specjalistycznych szkoleniach. Powód, dla którego CHERUB odnosi sukcesy, jest prosty: dorośli nie podejrzewają, że mogą szpiegować ich dzieci. Oficjalnie nieletni agenci nie istnieją.

Informacje dodatkowe o Kurier:

Kurier - opinie o książce

Avatar użytkownika - Patiopea
Patiopea
Przeczytane:2019-03-10,

Każdy z nas ma jakieś marzenia. Czy to zostać w jakiejś dziedzinie najlepszym, wygrać jakoś konkurs, a może po prostu mieć szczęście w przyjaźni i miłości? Kiedy byliśmy młodzi szukaliśmy raczej odskoczni, marzeń praktycznie niemożliwych, a może jednak nie? Sama lubiłam bardzo film "Mali Agenci", przez wiele lat wracałam do tej trylogii. Nawet teraz zdarza mi się sięgnąć po jeden z filmów. Seria "Cherub" przywodzi mi na myśl te lata, kiedy marzyłam, że kiedyś zostanę tajną agentką. Ale czemu by nie spróbować? Wyobraźnia potrafi wiele, więc przeczytanie książki, to jakby przeżycie tych chwil. Z tymi rozważaniami zabrałam się za lekturę "Kuriera".

Kolejny tom, kolejna misja. James Adams dostaje rolę w operacji, która ma za zadanie rozbić jedno z największych królestw narkotykowych na świecie. To bardzo ciężka misja, która powiedzie się tylko, jeżeli wszyscy całkowicie się w nią zaangażują. Każdy choćby najdrobniejszy błąd, może doprowadzić do końca operacji. Agenci będą musieli użyć całej wiedzy, jaką posiedli na szkoleniach.

Sięgając po "Kuriera" nie zapoznałam się z opisem książki. Od samego początku miałam zaufanie do autora, który zaskoczył mnie już niejeden raz swoimi pomysłami i wizją dzieci, jako tajnych agentów. Pomysł moim zdaniem genialny. Akcja już na samym początku nabiera tępa, chwytając czytelnika w swoje szpony i nie wypuszczając do samego końca lektury. Z rozdziału na rozdział bombardują nas coraz to nowsze zagadki, tajemnice, informacje i przede wszystkim szalone wydarzenia z naszymi ulubionymi bohaterami.

Jedyny malutki minusik, jaki wpadł mi w oczy, jest taki, że bohaterowie książki mają od jedenastu do piętnastu lat. O ile wydarzenia te mogłyby się wydarzyć w przypadku górnej granicy tego wieku, to nie potrafię wyobrazić sobie dwunastolatka, który byłby w stanie uciec kradzionym autem. Ale jest to taki minusik, który mogę z czystym sumieniem pominąć, ponieważ książka jest naprawdę dobra i zdecydowanie dużo lepsza, od poprzedniczki.

Młodzi agenci. Niezwykłe misje. Niebezpieczne operacje. Dużo zabawy i szaleństw. Taki właśnie jest klimat serii "Cherub" i mimo, że cały czas kompleks jest opisywany jako bardzo rygorystyczna szkoła, to czytając o niej ma się wrażenie, że życie tam, byłoby niezłą frajdą. A niebezpieczne studniowe szkolenie, byłoby tego warte. Mam nadzieję, że będę miała okazję poznać również inne tomy serii i liczę na to, że wywrą na mnie równie pozytywne wrażenie.

Avatar użytkownika - figlarna24
figlarna24
Przeczytane:2013-12-09, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,
"Kurier" jest drugą pozycją autorstwa Roberta Muchomore, która mam okazję wam polecić, w krótkim odstępie czasu.

W poprzedniej części, a zarazem w pierwszej- "Rekrut", która była zaledwie preludium do wciągających i mrożących w krew żyłach, przygód nastolatka, który z butnego chłopca zamienia się w wyrafinowanego agenta. Tym razem James po intensywnym szkolenie oraz wdrożenie jego osoby do organizacji "małoletnich" agentów CHERUB, dostaje swoje pierwsze zadanie. Ma się zaprzyjaźnić z synem bossa narkotykowego, a tym samym pomóc w neutralizacji największego handlarza narkotykami w Europie. Zadanie niby łatwe, gdyż któż by podejrzewał nastolatka o jakiekolwiek inwigilacyjne poczynania? Ale czy na pewno? Zadanie jest bardzo trudne, a  funkcja kuriera bywa niebezpieczna i opłakana w skutkach. Czy James zrealizuje nadzieje organizacji CHERUB w nim pokładane? A być może zostanie zdemaskowany? Odpowiedzi na te pytania musicie poszukać już sami. Muszę przyznać, że Roberta Muchomore z pozycji na pozycje coraz bardziej rozpiera fantazja literacka. Bohaterowie, a w szczególności James Adams jest złożoną postacią. Chłopak o skomplikowanej oraz buntowniczej naturze lekko się :prostuje" i nabiera większej organizacji i logiczności w działaniu. Jednocześnie przemiana dziecka w "zrównoważonego " nastolatka  przebiega harmonijnie wraz z toczącą się fabułą. Nie za gwałtownie, by nie popaść w przesadny absurd. Natomiast tempo akcji zwiększa się proporcjonalnie do rozwoju fabuły. Cieszy mnie ten fakt, bo takiego stanu rzeczy oczekuje od pozycji , które w domyślę mają nie tylko "bawić" czytelnika, ale wprowadzić go w świat zaskoczenia i nieprzewidywalności.  W "Kurierze" pojawi się wątek romantyczny, który nie zdominuje historii. Zapytacie miłość w książce o agentach. Tak . Autor zdecydował się na wprowadzenie owego wątku. Ale pamiętajmy, że jest to książka z gatunku powieści młodzieżowych, więc myślę, że był to gruntownie przemyślany zamysł. Ciekawi mnie, co przydarzy się Jamesowi w trzeciej części cyklu. A was? Pozdrawiam i polecam.
Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2017-07-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2017,
Perełka, jeszcze lepsza od części pierwszej. Narkotykowy boss, pierwsze zauroczenia, poważne bójki i niebezpieczne akcje, czyli zdecydowanie to, co lubię w sensacjach. Dodatkowym atutem są epilogiem z wyjaśnieniem, co stało się dalej z każdą postacią poboczną poznaną w danej części. Akcja rozkręca się w takim tempie, że aż z podekscytowaniem myślę, co jeszcze ma dla czytelników seria "Cherub" :)
Avatar użytkownika - Twiggy
Twiggy
Przeczytane:2016-09-05, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Wiele lepsze od pierwszego tomu. Świetna seria. Polecam
Avatar użytkownika - zxcc65
zxcc65
Przeczytane:2015-07-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2015, Mam,
"Kurier" to druga część przygód "młodych agentów". James ma za zadanie pomóc w rozpracowaniu kokainowej potęgi- GKM (Gang Keitha Moore'a). W tym samym czasie jego siostra przechodzi szkolenie podstawowe i to co tam zmaluje jest serio świetne =D. Tak jak poprzednia część jest bardzo łatwa w odbiorze i jest świetnie napisana. Cały czas się coś dzieje. Znowu nie mogłam się oderwać... Jest to świetna pozycja dla wszystkich miłośników literatury młodzieżowej.

Nikt się nie spodziewa hiszpańskiej inkwizycji. A nie, to nie ta bajka. Nikt się nie spodziewa, że dzieciak może być szpiegiem. O dziwo, nie spodziewają się tego też handlarze narkotykami, chociaż sami zatrudniają niejedno dziecko do rozprowadzania prochów. Muchamore znów dostarczył świetną powieść.

Bandyci
Robert Muchamore0
Okładka ksiązki - Bandyci

Prawdziwie epicka historia: nieprzewidziane zwroty akcji, zbrodnia, zemsta, powracająca miłość Rodzina Dantego Scotta została brutalnie zamordowana przez...

Mad & Bad
Robert Muchamore0
Okładka ksiązki - Mad & Bad

Konkurs talentów z Londynie, jak każda tego rodzaju impreza, przyciąga tysiące młodych ludzi pełnych pasji, ale też desperacko próbujących...