Kusząca pomyłka

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2019-09-18
Kategoria: Romans
Tytuł oryginału: Beautiful Mistake

Zniewalająca, niesamowicie kusząca książka jednej z najpopularniejszych autorek romansów!

Po raz pierwszy spotkali się w pubie. Rachel powiedziała Caine'owi, co myśli o jego kłamstwach i wybujałym ego. Bez wahania zaciągnął jej przyjaciółkę do łóżka. Zapomniał tylko wspomnieć, że jest żonaty. Rachel nie żałowała żadnego słowa, które wtedy wypowiedziała. Na idealnej twarzy Caine'a pojawił się jednak tylko lekki uśmiech...

Ups, chyba zaszła pomyłka.

Wyszła, mając nadzieję, że nigdy więcej go nie spotka. A jednak - już następnego ranka okazało się, że Caine jest nowym profesorem na wydziale muzyki w Brooklyn College. A ona właśnie została jego asystentką. Obydwoje niepokorni i piekielnie pociągający. Czy aby na pewno po TAKIM pierwszym spotkaniu zdołają utrzymać odpowiednią zawodową relację?

__

Powieść Keeland to piękne połączenie humoru, miłości i przyprawiających o dreszcze namiętnych dialogów. Serce uderza miarowo jak metronom, wyczekując dalszego ciągu.

- ,,USA Today"

__

___

O autorce

Vi Keeland - bestsellerowa autorka literatury erotycznej. Jej książki zawsze znajdują się w czołówkach rankingów ,,New York Timesa". Powieści Keeland sprzedały się w liczbie ponad miliona egzemplarzy i trafiły na ponad 50 list bestsellerów. Zostały przetłumaczone na dziewięć języków. Autorka mieszka w Nowym Jorku z mężem i dziećmi, gdzie przeżywa swoje ,,i żyli długo i szczęśliwie" z mężczyzną, którego poznała, gdy miała 6 lat.

Tagi: Tylko dla dorosłych

Kup książkę Kusząca pomyłka

Opinie o książce - Kusząca pomyłka

Za każdym razem jak sięgam po kolejną książkę Vii, to mam takie samo wrażenie jakbym spotykała się z dawno niewidziany przyjacielem. Wiem że czas poświęcony jej książkom nigdy nie będzie stracony i będę się przy nich świetnie bawić. Tak właśnie było i tym razem. Już po pierwszym zdaniu wiedziałam, że to będzie świetna książka.

Sam początek znajomości bohaterów był troszkę absurdalny i schematyczny. Jednak to tylko pozory, później jak powieść się rozwija, nie ma mowy o żadnych schematach i utartych dawno ścieżkach. Postacie to dwa mocne charaktery, które w przeszłości musiały stawić czoła niejednemu wyzwaniu.

Rachel to dziewczyna, która jest osobą silną i niezależną. Dąży do spełnienia swojego marzenia i nie pozwala się od tego celu odciągnąć. Jednak mimo wszystko jest też wrażliwa, romantyczna i empatyczna. Kocha swoich bliskich i chce dla nich jak najlepiej. Caine za to, to taki perfekcjonista. Nienawidzi spóźnialskich i wszystko najlepiej gdyby szło po jego myśli. Jednak po tą warstwą ważniaka, kryje się udręczony chłopiec. Nie chce zdradzać o co dokładnie chodzi, ale ma on na swoich barkach wiele niemiłych doświadczeń.

Najbardziej w książkach Vii Keeland uwielbiam to, że oprócz romansu znajdziemy tutaj też inne ciekawe wątki. Tutaj skupiamy się przede wszystkim na traumatycznej przeszłości i pogodzeniem się z tym, co już było. Mamy również poruszony temat terapii z pomocą muzyki i to były dla mnie rewelacyjne wydarzenia. Urzekła mnie historia Umberta i żałowałam, że nie dowiedziałam się o nim więcej.

Podsumowując, kolejna książka spod pióra cudownej Vi Keeland i kolejny strzał w 10! To powieść, która poruszy naprawdę wiele osób i sprawi, że będziecie śledzić losy bohaterów z zapartym tchem. Czyta się ją z wielką przyjemnością i lekkością. Strony ubywają bardzo szybko, a im dalej, tym większa bomba emocjonalna na Was czeka! Dlatego macie ochotę na nietuzinkowy romans, który nie będzie opowiadał o samym seksie i kłótniach, to książki tej autorki powinniście sięgnąć w pierwszej kolejności!

Witajcie po dłuższej nieobecności! Mam taki życiowy zakręt i zamieszanie, że czas na książki, recenzje i zdjęcia, gdzieś się ulotnił. Postaram się bywać częściej i nadrabiać, przynajmniej do końca roku ;)

Rachel i Caine poznają się w barze, podczas dosyć osobliwego zajścia. Kobieta pomyliła mężczyznę z niewydarzonym kochankiem przyjaciółki i postanowiła mało delikatnie powiedzieć mu, co o nim myśli. Mężczyzna tylko się uśmiechnął, ale nie potrafił zapomnieć o małej złośnicy. Może to z powodu nieodpartego wrażenia, że ją zna?
Rachel szczęśliwa, że już więcej nie spotka mężczyzny i nie ośmieszy się, otrzymuje posadę asystentki gburowatego wykładowcy. Jak wielkie jest jej zdziwienie, gdy okazuje się, że wstrętnym profesorem jest przystojny młodzieniec, któremu kilka dnie temu zrobiła awanturę...
Wkrótce młodzi przestają opierać się wzajemnemu uczuciu. Gdy wydaje się, że przed nimi tylko radość, szczęście i same dobre chwile, Caine odkrywa dlaczego Rachel wydaje się znajoma. To odkrycie wstrząśnie nim dogłębnie. Czy będzie potrafił sobie wybaczyć? Czy wyjawi dziewczynie skrywany sekret? Jaka będzie jej reakcja?

"Kusząca pomyłka" Vi Keeland, to całkiem przyjemny romans. Nie przesłodzony i nierealny, ale trzymający w napięciu, tajemniczy, chwilami mroczny, a nawet komediowy.
Postacie bohaterów są fantastycznie wykreowane, wzbudzające w czytelnikach sympatie. Zarówno kobieta jak i mężczyzna, przedstawieni są jako realni ludzie, z wadami i zaletami, niezwykle wrażliwi na krzywdę innych. Autorka skupiła się nie tylko na głównych bohaterach swojej powieści, ale dużo miejsca poświęciła postaciom drugoplanowym. Ogromny plus ode mnie, za pokazanie codziennego życia Rachel i Caine, jak i problemów z jakimi mieli styczność jako młodzi ludzie, nie zaś skupienie się na aspektach cielesnych znajomości. Jest to romans, ale bez przesadzonej, wulgarnej erotyki, bez bluzgów dla podniesienia "seksapilu".
Do tego wszystkiego dodać można ciekawą fabułę, intersujący pomysł na historię, a także przyjemną narrację. Dzięki tym wszystkim zaletom, mamy przyjemny, chociaż nie całkiem lekki romans.
Polecam gorąco!

Avatar użytkownika - niemasensuu
niemasensuu
Przeczytane:2020-02-05, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Książka,którą szybko się czyta-prosta historia napisana lekką reką.

Ta książka bardzo długo leżała na półce i czekała na swoją kolej.  Cieszę się, że w końcu po nią sięgnęłam.   Lekka przyjemna momentami bardzo zabawna, ale też  przykra i smutna ....
Przeznaczenie połączyło tych dwoje kolejny raz po kilkunastu latach. Żadne z nich jednak o tym nie wiedziało , oboje mieli sekrety ( Jak chyba każdy z nas ).  Są rzeczy o których nie chce się pamiętać i tak jest w przypadku Rachel. Bo kto by chciał wspominać dzieciństwo ,pełne bólu i strachu o rodzeństwo? Rachel Jako 10latka szuka pomocy by uratować swoją siostrę. Los stawia na jej drodze anioła.
Kto nim jest i czy przeszłość może zniszczyć ich przyszłość ? Co się stanie kiedy tajemnice wyjdą na jaw ? Może lepiej dalej żyć w kłamstwie dla dobra ukochanej ?
Ta książka wciąga na maxa można ją pochłonąć na raz. Każdy kolejny rozdział kusi jeszcze bardziej. Z przyjemnością sięgnę po kolejną powieść tej autorki. Jak do tej pory to moja pierwsza i obiecuje nie ostatnia.. wam gorąco ją polecam mnie ta historia nie zawiodła. Ode mnie 5?

Avatar użytkownika - dona
dona
Przeczytane:2019-10-19, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Egomaniac
Vi Keeland0
Okładka ksiązki - Egomaniac

Zadziorne love story bestsellerowej autorki Gracza i serii MMA Fighter Emerie Rose poznaje Drew Jaggera w nietypowych okolicznościach. Bierze go za przestępcę...

Worth the Chance
Vi Keeland0
Okładka ksiązki - Worth the Chance

Poznajcie Liv Michaels Może i minęło siedem lat, ale nadal wszędzie go poznam. Jasne, dorósł, dojrzał, ma mięśnie we wszystkich właściwych miejscach...