Kusząca pomyłka

Zniewalająca, niesamowicie kusząca książka jednej z najpopularniejszych autorek romansów!

Po raz pierwszy spotkali się w pubie. Rachel powiedziała Caine'owi, co myśli o jego kłamstwach i wybujałym ego. Bez wahania zaciągnął jej przyjaciółkę do łóżka. Zapomniał tylko wspomnieć, że jest żonaty. Rachel nie żałowała żadnego słowa, które wtedy wypowiedziała. Na idealnej twarzy Caine'a pojawił się jednak tylko lekki uśmiech...

Ups, chyba zaszła pomyłka.

Wyszła, mając nadzieję, że nigdy więcej go nie spotka. A jednak - już następnego ranka okazało się, że Caine jest nowym profesorem na wydziale muzyki w Brooklyn College. A ona właśnie została jego asystentką. Obydwoje niepokorni i piekielnie pociągający. Czy aby na pewno po TAKIM pierwszym spotkaniu zdołają utrzymać odpowiednią zawodową relację?

__

Powieść Keeland to piękne połączenie humoru, miłości i przyprawiających o dreszcze namiętnych dialogów. Serce uderza miarowo jak metronom, wyczekując dalszego ciągu.

- ,,USA Today"

__

___

O autorce

Vi Keeland - bestsellerowa autorka literatury erotycznej. Jej książki zawsze znajdują się w czołówkach rankingów ,,New York Timesa". Powieści Keeland sprzedały się w liczbie ponad miliona egzemplarzy i trafiły na ponad 50 list bestsellerów. Zostały przetłumaczone na dziewięć języków. Autorka mieszka w Nowym Jorku z mężem i dziećmi, gdzie przeżywa swoje ,,i żyli długo i szczęśliwie" z mężczyzną, którego poznała, gdy miała 6 lat.

Informacje dodatkowe o Kusząca pomyłka:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2019-09-18
Tytuł oryginału: Beautiful Mistake

Tagi: Tylko dla dorosłych

Kup książkę Kusząca pomyłka

Kusząca pomyłka - opinie o książce

Za każdym razem jak sięgam po kolejną książkę Vii, to mam takie samo wrażenie jakbym spotykała się z dawno niewidziany przyjacielem. Wiem że czas poświęcony jej książkom nigdy nie będzie stracony i będę się przy nich świetnie bawić. Tak właśnie było i tym razem. Już po pierwszym zdaniu wiedziałam, że to będzie świetna książka.

Sam początek znajomości bohaterów był troszkę absurdalny i schematyczny. Jednak to tylko pozory, później jak powieść się rozwija, nie ma mowy o żadnych schematach i utartych dawno ścieżkach. Postacie to dwa mocne charaktery, które w przeszłości musiały stawić czoła niejednemu wyzwaniu.

Rachel to dziewczyna, która jest osobą silną i niezależną. Dąży do spełnienia swojego marzenia i nie pozwala się od tego celu odciągnąć. Jednak mimo wszystko jest też wrażliwa, romantyczna i empatyczna. Kocha swoich bliskich i chce dla nich jak najlepiej. Caine za to, to taki perfekcjonista. Nienawidzi spóźnialskich i wszystko najlepiej gdyby szło po jego myśli. Jednak po tą warstwą ważniaka, kryje się udręczony chłopiec. Nie chce zdradzać o co dokładnie chodzi, ale ma on na swoich barkach wiele niemiłych doświadczeń.

Najbardziej w książkach Vii Keeland uwielbiam to, że oprócz romansu znajdziemy tutaj też inne ciekawe wątki. Tutaj skupiamy się przede wszystkim na traumatycznej przeszłości i pogodzeniem się z tym, co już było. Mamy również poruszony temat terapii z pomocą muzyki i to były dla mnie rewelacyjne wydarzenia. Urzekła mnie historia Umberta i żałowałam, że nie dowiedziałam się o nim więcej.

Podsumowując, kolejna książka spod pióra cudownej Vi Keeland i kolejny strzał w 10! To powieść, która poruszy naprawdę wiele osób i sprawi, że będziecie śledzić losy bohaterów z zapartym tchem. Czyta się ją z wielką przyjemnością i lekkością. Strony ubywają bardzo szybko, a im dalej, tym większa bomba emocjonalna na Was czeka! Dlatego macie ochotę na nietuzinkowy romans, który nie będzie opowiadał o samym seksie i kłótniach, to książki tej autorki powinniście sięgnąć w pierwszej kolejności!

Witajcie po dłuższej nieobecności! Mam taki życiowy zakręt i zamieszanie, że czas na książki, recenzje i zdjęcia, gdzieś się ulotnił. Postaram się bywać częściej i nadrabiać, przynajmniej do końca roku ;)

Rachel i Caine poznają się w barze, podczas dosyć osobliwego zajścia. Kobieta pomyliła mężczyznę z niewydarzonym kochankiem przyjaciółki i postanowiła mało delikatnie powiedzieć mu, co o nim myśli. Mężczyzna tylko się uśmiechnął, ale nie potrafił zapomnieć o małej złośnicy. Może to z powodu nieodpartego wrażenia, że ją zna?
Rachel szczęśliwa, że już więcej nie spotka mężczyzny i nie ośmieszy się, otrzymuje posadę asystentki gburowatego wykładowcy. Jak wielkie jest jej zdziwienie, gdy okazuje się, że wstrętnym profesorem jest przystojny młodzieniec, któremu kilka dnie temu zrobiła awanturę...
Wkrótce młodzi przestają opierać się wzajemnemu uczuciu. Gdy wydaje się, że przed nimi tylko radość, szczęście i same dobre chwile, Caine odkrywa dlaczego Rachel wydaje się znajoma. To odkrycie wstrząśnie nim dogłębnie. Czy będzie potrafił sobie wybaczyć? Czy wyjawi dziewczynie skrywany sekret? Jaka będzie jej reakcja?

"Kusząca pomyłka" Vi Keeland, to całkiem przyjemny romans. Nie przesłodzony i nierealny, ale trzymający w napięciu, tajemniczy, chwilami mroczny, a nawet komediowy.
Postacie bohaterów są fantastycznie wykreowane, wzbudzające w czytelnikach sympatie. Zarówno kobieta jak i mężczyzna, przedstawieni są jako realni ludzie, z wadami i zaletami, niezwykle wrażliwi na krzywdę innych. Autorka skupiła się nie tylko na głównych bohaterach swojej powieści, ale dużo miejsca poświęciła postaciom drugoplanowym. Ogromny plus ode mnie, za pokazanie codziennego życia Rachel i Caine, jak i problemów z jakimi mieli styczność jako młodzi ludzie, nie zaś skupienie się na aspektach cielesnych znajomości. Jest to romans, ale bez przesadzonej, wulgarnej erotyki, bez bluzgów dla podniesienia "seksapilu".
Do tego wszystkiego dodać można ciekawą fabułę, intersujący pomysł na historię, a także przyjemną narrację. Dzięki tym wszystkim zaletom, mamy przyjemny, chociaż nie całkiem lekki romans.
Polecam gorąco!

Avatar użytkownika - niemasensuu
niemasensuu
Przeczytane:2020-02-05, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Książka,którą szybko się czyta-prosta historia napisana lekką reką.

Ta książka bardzo długo leżała na półce i czekała na swoją kolej.  Cieszę się, że w końcu po nią sięgnęłam.   Lekka przyjemna momentami bardzo zabawna, ale też  przykra i smutna ....
Przeznaczenie połączyło tych dwoje kolejny raz po kilkunastu latach. Żadne z nich jednak o tym nie wiedziało , oboje mieli sekrety ( Jak chyba każdy z nas ).  Są rzeczy o których nie chce się pamiętać i tak jest w przypadku Rachel. Bo kto by chciał wspominać dzieciństwo ,pełne bólu i strachu o rodzeństwo? Rachel Jako 10latka szuka pomocy by uratować swoją siostrę. Los stawia na jej drodze anioła.
Kto nim jest i czy przeszłość może zniszczyć ich przyszłość ? Co się stanie kiedy tajemnice wyjdą na jaw ? Może lepiej dalej żyć w kłamstwie dla dobra ukochanej ?
Ta książka wciąga na maxa można ją pochłonąć na raz. Każdy kolejny rozdział kusi jeszcze bardziej. Z przyjemnością sięgnę po kolejną powieść tej autorki. Jak do tej pory to moja pierwsza i obiecuje nie ostatnia.. wam gorąco ją polecam mnie ta historia nie zawiodła. Ode mnie 5?

Avatar użytkownika - millawia
millawia
Przeczytane:2019-10-05, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019, Romans,

Pierwsze spotkanie z prozą Vi Keeland muszę zaliczyć do naprawdę przyjemnych doświadczeń. Amerykańska autorka bestsellerów napisała powieść, która wyjątkowo trafiła w mój gust czytelniczy. „Kusząca pomyłka” okazała się doskonałym połączeniem wzruszającej powieści romantycznej i pikantnego erotyku, które doprowadziło moje emocje do wrzenia. Nasycona erotycznym napięciem, ostrymi dialogami i gorącymi opisami miłosnych uniesień fabuła rozpaliła moje zmysły.

Głównymi bohaterami „Kuszącej pomyłki” są Rachel Martin i Cain West. Rachel to studentka ostatniego roku muzykologii, która dostała właśnie pracę asystentki profesora Westa – prawdziwego przystojniaka, który nie cieszy się jednak zbytnią sympatią wśród swoich studentów. Bohaterka ma wyjątkowego pecha, gdyż już pierwszego dnia nowej pracy spóźnia się na zajęcia ceniącego ponad wszystko punktualność Caina. Gdyby tego było mało, okazuje się, że profesor jest mężczyzną, którego w wyniku pomyłki dzień wcześniej ostro zwymyślała w barze. Burzliwy początek znajomości w tym wypadku stanowi zapowiedź równie burzliwego i nieprzewidywalnego zakazanego, pełnego namiętności romansu, w którym pojawi się pewien dramatyczny twist.

Vi Keeland napisała niesamowicie pikantną opowieść, z doskonale wyważonym wątkiem erotycznym – jest on mocno zaznaczonym,  ale nie dominuje w fabule i nie przysłania innych wątków. Ogromnym plusem jest to, że autorka nie skupiła się jedynie na przedstawieniu romantyczno-erotycznej relacji głównych bohaterów, ale poświęciła sporo miejsca na pokazanie ich codziennego życia, pracy i obowiązków – to zdecydowanie podnosi atrakcyjność tytułu w moich oczach. Postacie bohaterów również zostały ciekawie nakreślone.  Nie będę ukrywała, że to wredny profesor zyskał sobie szczególnie moją sympatię. Cain to fascynujący mężczyzna o dość burzliwej przeszłości, którą czytelnik może poznać dzięki wprowadzonym przez pisarkę retrospekcjom. To niegrzeczny chłopiec, a ja mam zdecydowanie słabość do takiego typu bohaterów literackich.

Jeśli lubicie pikantne powieści New Adult, a nie znacie jeszcze twórczości Vi Keeland, koniecznie musicie to zmienić. Ja po „Kuszącej pomyłce” nabrałam ogromnej ochoty na przeczytanie innych książek tej autorki - mam nadzieję, że będą równie dobre.

Avatar użytkownika - LiteraturaZmyslo
LiteraturaZmyslo
Przeczytane:2019-09-20, Ocena: 6, Przeczytałam,

Najlepszą oceną „Kuszącej pomyłki” jest zarwana noc i fakt, że przeczytałam ją w jeden dzień! A przy licznych obowiązkach domowym i małym dziecku, który złakniony jest uwagi to nie lada wyczyn. Ta książka była tak dobra, wysmakowana, zabawna, wzruszająca i seksowna, że nie mogłam odłożyć jej na później!
Rachel zwyzywała Caine w pubie, w którym pracowała. Nawrzucała mu po tym, kiedy dowiedziała się, że zranił on jej przyjaciółkę. Niestety okazało się to wielkim nieporozumieniem. Rachel nie chciała przyznać się do pomyłki i… uciekła. Jakie było jej zdziwienie, kiedy następnego dnia kobieta spotyka Caina na uczelni i jest on nowym profesorem a ona jego nową asystentką. Tak fatalny początek znajomości nie wróży nic dobrego. Podczas wspólnej pracy oboje uświadamiają sobie, że są jak ogień i woda. On zrównoważony i spokojny, ona gadatliwa, nadpobudliwa, wiecznie spóźniona i wciąż wpadająca w kłopoty. Mimo to łączy ich miłość do muzyki oraz bolesna przeszłość. Coś jest w powiedzeniu, że przeciwieństwa się przyciągają… a w przypadku tych dwoje można stwierdzić, że wręcz uzupełniają się. Między Rachel i Cainem tworzy się niepowtarzalna więź, rośnie wzajemna fascynacja i z dnia na dzień wzrasta pożądanie. To tylko kwestia czasu, kiedy oboje zatracą się w sobie. Nie zdają sobie tylko sprawy, że bolesna przeszłość zaskoczy ich w najmniej spodziewanym momencie.
Vi Keeland to niekwestionowana królowa romansów. Każda jej książka to fascynująca i zaskakująca przygoda. Vi pisze stylem lekkim, zabawnym, niewymuszonym. W jej książkach można znaleźć oryginalną mieszankę emocji. Zawsze między rozdziałami kryje się poruszająca historia i ważne przesłanie. „Kusząca pomyłka” ma w sobie to COŚ. Bohaterowie zachwycają, historia zapada w pamięć a emocje wsiąkają w czytelnika i zostają z nim jeszcze długo po skończonej lekturze. Jestem zachwycona. Gorąco zachęcam Was do sięgnięcia po tę książkę!

Więcej recenzji na www.facebook.com/LiteraturaZmyslow

"Połączenie między nami było tam od naszego pierwszego spotkania — iskra, którą moglibyśmy spróbować zgasić lub wydmuchać, aby ogarnąć płomień."

Vi Keeland jest jedną z najpopularniejszych autorek książek erotycznych, lecz jakoś nigdy nie ciągnęło mnie, by przeczytać jakąkolwiek jej książkę. Może dlatego, że nie lubię na okładkach „gołych klat” i umieszczania na nich osób, a takie niestety są te okładki. Trzeba czasem jednak zaryzykować i skusiła mnie „Kusząca Pomyłka” – przecież coś musi być w tych książkach, że autorka jest jedną z poczytniejszych pisarek. Nie miałam wysokich oczekiwań i starałam się nie uprzedzić do tej książki i nie myśleć o niej jako o książce dla młodych czytelników, która byłaby tylko miłym urozmaiceniem dnia. I już na samym wstępie muszę to zdradzić, ale pierwsze spotkanie okazało się bardzo udane!

Pierwsze spotkanie Rachel i Caina okazało się ogromną pomyłką. Ona wzięła go za chłopaka przyjaciółki, który zapomniał powiedzieć ukochanej, że ma żonę i dzieci. Rachel więc wykrzyczała mężczyźnie prosto w twarz to, co o nim myśli i nie były to miłe słowa. On zaś wcale nie był winny i nie zasłużył sobie na ostre słowa. Doszło do nieporozumienia i jedyne, na co miała ochotę Rachel, to zapaść się pod ziemię i nigdy więcej nie spotkać mężczyzny, którego tak potraktowała. To byłoby jednak zbyt pobożne i piękne życzenie. Do ich następnego spotkania dojdzie bardzo szybko, bo już następnego dnia – Rachel dowie się, że Cain jest nowym profesorem muzyki, a ona jego asystentką. Nie mogło być gorzej, prawda? Podobno muzyka łagodzi obyczaje – czy dzięki niej tych dwoje zapomni o niefortunnym początku znajomości? A może będzie zwiastunem burzliwego romansu?

Ogromnie się cieszę, że skusiłam się na „Kuszącą pomyłkę”, bo oprócz lekkiego i przyjemnego romansu dostałam tutaj także książkę z interesującym wątkiem psychologicznym. Rachel i Caine to bohaterowie z przeszłością, która nie była idealna. Ona po śmierci matki przeżywała piekło, które zgotował jej ojczym. On zaś był niegdyś gwiazdą rocka, która nie należała do najgrzeczniejszych. Ich przeszłość odkrywana jest bardzo pomału, co tylko podkręca zainteresowanie fabułą. Bardzo istotna dla naszych bohaterów jest muzyka, to w niej znajdują ukojenie. Cain jej naucza i z tą dziedziną także w przyszłości chce związać się Rachel. Czy miłość do muzyki tych dwoje połączy?

Bardzo szybko dało się wyczuć chemię między tymi bohaterami i już na samym początku można zauważyć napięcie seksualne. Iskry będą leciały nie raz! W książce pojawiają się sceny erotyczne i może niektórzy odbiorą je jako wyuzdane albo wulgarne, to nie przeszkadzały mi one w odbiorze tej książki. Bardzo dobrze czytało się dialogi bohaterów, w których pojawiały się potyczki słowne, był widoczny humor oraz uwydatniała się zadziorność Rachel. Bohaterowie nie są tylko napalonymi na siebie postaciami, lecz dzięki swojej przeszłości i obecnym problemom – są realni i aż chce się przyglądać tej rozwijającej się relacji. Ku mojemu zaskoczeniu autorka zawarła w książce bardzo poważne tematy: uzależnienia od używek czy wykorzystywanie seksualne. Kilka fragmentów naprawdę było wzruszających, bo Keeland w delikatny sposób pisze o wybaczeniu i akceptacji własnego życia. Zakończenie bardzo w moim guście – ogromny za to plus. Polecam Wam osobiście sprawdzić, czy jaki wpływ na życie może mieć przypadkowe spotkanie.

Niestosowne zachowanie
Vi Keeland0
Okładka ksiązki - Niestosowne zachowanie

Zwolniona za niestosowne zachowanie. Nie mogłam uwierzyć, kiedy czytałam list w moich rękach. Dziewięć lat. Dziewięć cholernych lat zapracowywałam...

Worth the Fight
Vi Keeland0
Okładka ksiązki - Worth the Fight

To nie miało znaczenia, że sędzia nazwał to czystym trafieniem. Nico Hunter już nigdy nie będzie taki sam. Elle ma dobre życie. Pracę, którą kocha...