Kuzynki

Katarzyna Kruszewska trafia w czasie pracy dla CBŚ na ślad swojej kuzynki, która właśnie wróciła z Etiopii i pracuje w krakowskim liceum jako nauczycielka. Nie byłoby w tym nic dziwnego... gdyby nie to, że kuzynka urodziła się ponad 120 lat wcześniej. Powinna od dawna nie żyć, tymczasem wygląda jak 20-latka. W tym samym czasie do Polski trafia uratowana na Bałkanach 16-letnia Monika Stiepankovic. Losy trzech kobiet popychają je do nieuchronnego spotkania. To jednak dopiero początek historii.

Informacje dodatkowe o Kuzynki:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2020-09-09
ISBN: 978-83-7964-557-2

Kup książkę Kuzynki

Kuzynki - opinie o książce

39. Fantasy w starym stylu, oczywiście w dobrym tego słowa znaczeniu: akcja toczy się dość wolno, autor poświęca sporo czasu na opisy i ukazanie kunsztu swoich umiejętności pisarskich. W dodatku, nie zapomina o kulturze słowiańskiej, za co należy się ogromny plus. Koncepcja wyrobu kamienia filozoficznego i idealizmu postaci trochę mnie odrzucała, ale mimo wszystko myślę, że warto sięgnąć po ten utwór, szczególnie że Pilipiuk potrafi zachwycić różnorodnością swoich książek, a bez przeczytania wszystkich nie można tego należycie docenić.
czytałam wydanie z 2003 r. które czyta się dość ciężko pod względem redakcyjnym czytałam co jakiś czas po kilka stron dlatego zabrało mi to ok pół roku. Sama przedstawiona historia, jest ciekawa i oryginalna, choć myślałam, że bardziej się wciągnę i więcej z tego frajdy wyniosę. To przecież Pilipiuk czyli jeden z czołowych autorów w Polsce. sięgnę po następne cz. sagi ale w wersji audio. i jestem niezwykle ciekawa sagi "Oko Jelenia"
Avatar użytkownika - dorka
dorka
Przeczytane:2015-03-07,
Lekka i przyjemna fantastyka szczególnie dla kobiet. Intrygująca opowieść o trzech niezwykłych kobietach całkowicie od siebie różnych a jednocześnie połączonych silną więzią . Katarzyna Kruszewska- młodziutka agentka CBŚ poszukuje śladów swojej prababki, która według legendy nigdy się nie zestarzała, Stanisława Kruszewska -nieśmiertelna kuzynka Katarzyny - nauczycielka francuskiego w prywatnej szkole, żyje już od ponad 4 stuleci oraz Monika Stiepankovic - serbska księżniczka , wampir- z pozoru niewinna szesnastolatka -poszukują alchemika Sędziwoja a wraz z nim sekretu kamienia filozoficznego oraz wiecznego życia. Książkę czyta się naprawdę z przyjemnością . Dodatkową zaletą książki są ciekawe informacje przemycone przez pan PIlipiuka w tekście dotyczące wiedzy z różnych dziedzin życia. Książka z cyklu : czyta się milo i przyjemnie.
Trylogia Andrzeja Pilipiuka o kuzynkach Kruszewskich, czyli "Kuzynki", "Księżniczka" i "Dziedziczki" to moja tegoroczna lektura świąteczna zaczerpnięta z "braku laku" (w prezencie świątecznym, książkowym bowiem w tym roku otrzymałam pozycje kucharskie) z półki domowego nastolatka :) I zdaje się, że tam jej miejsce. Książki z tej trylogii są napisane lekko, przyjemnie, zgrabnym językiem. Lektura dla relaksu i odpoczynku - jak znalazł. Nie znajdziemy tam głębokich myśli i wzniosłych zagadnień. Jest słodko, banalnie i naiwnie. Nieśmiertelność, wampiry, kamień, filozoficzny... czyli wszystko to, co w lekturze dla nastolatków powinno się znaleźć. Nie żałuję jednak chwil z kuzynkami Kruszewskimi, po pierwsze dlatego, że odpoczęłam, a po drugie mam o czym podyskutować z nastoletnimi czytelnikami mojego domu, którym pozycje podsunęłam :)
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2012-03-15,
Wspaniała książka, wspaniała seria. Aż dziw że napisał to polak ;p
Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2011-01-19,
Dobrze napisana, przyjemna w lekturze. Tematyka trochę "magiczna" podobnie jak miejsce akcji: Kraków. Nostalgia za przeszłością wymieszana z krytycznie ocenianą teraźniejszością, mity i marzenia o nieśmiertelności, wiecznej młodości opisane zgrabnie i z lekkim poczuciem humoru. Świetne są autoironiczne wstawki autora o samym sobie.
Avatar użytkownika - 311007Ap
311007Ap
Przeczytane:2021-11-27, Ocena: 2, Przeczytałem,

Jakoś mi nie pasuje cały zamysł bycia chrześcijaninem i przedłużania sobie życia, mordowaniem itd. Całość do siebie nie do końca pasuje. Jeszcze zaczęte i nieskończone niegdy wątki... Ogółem książka mocno średnia.

Avatar użytkownika - 22200116Zp
22200116Zp
Przeczytane:2019-09-08, Ocena: 5, Przeczytałam,

Muszę przyznać, że moje pierwsze spotkanie z Pilipiukiem okazało się zaskakująco udane. "Kuzynki", mimo iż są powieścią dość spokojną, mają w sobie to coś, co od lat zachwyca ludzi w fantastyce. Umiejętnie poprowadzona akcja, senny, wręcz sielankowy klimat przerywany fenomenalnymi chwilami napięcia, bohaterki trochę nie z tego świata... no zakochałam się. Oby powstawało więcej takich pozycji. Polecam z całego serca.

Avatar użytkownika - agataglica
Przeczytane:2019-02-02, Ocena: 6, Przeczytałam,
Homo bimbrownikus
Andrzej Pilipiuk0
Okładka ksiązki - Homo bimbrownikus

Jakub Wędrowycz polską odpowiedzią na Conana Barbarzyńcę. (Andriej Bielanin) Że bimbrownik, degenerat i społeczny pasożyt? A kto ochronił ludzkość przed...

Trucizna
Andrzej Pilipiuk0
Okładka ksiązki - Trucizna

Egzystencja Jakuba Wędrowycza toczy się spokojnym codziennym trybem. Jakub w towarzystwie wiernego druha Semena cieszy się życiem tj. głównie pędzi i konsumuje...