Łabędzi śpiew

Kłopotliwe warunki postawiła umierająca matka Jana Rittberga, zmuszając niejako syna do zawarcia małżeństwa z jego dalszą kuzynką Flawią. Jan zakochany jest w Stefie, aktorce teatralnej, która przede wszystkim liczy na pozycję Jana i jego wielki majątek. Flawia, mieszkająca w posiadłości Rittbergów kocha Jana, ukrywając jednak swe uczucie. Flawia i Jan oficjalnie pozostają w przyjaźni, choć bardzo trudno pogodzić się dziewczynie, że Jan wybrał niewłaściwą osobę. Flawia dostrzega fałsz i obłudę Stefy. Intrygującym wątkiem jest tajemniczy list, jaki zostawiła matka Jana. Jest w nim zawarta tajemnica pochodzenia Jana, który okazuje się być synem malarki, w której kochał się ojciec Jana. Łabędzim śpiewem jest ostatni obraz zmarłej malarki - matki Jana.

Informacje dodatkowe o Łabędzi śpiew:

Wydawnictwo: Akapit Press
Data wydania: b.d

Kup książkę Łabędzi śpiew

Łabędzi śpiew - opinie o książce

Przyznaję, że książkę czytałam kilka lat temu, ale zupełnie nie pamiętałam treści, co nie dziwi przy liczbie powieści po które sięgam. Dlatego sięgnęłam po raz wtóry, wyjątkowo.

Eleonora Rittberg na łożu śmierci chce wymóc na synu przysięgę, że poślubi Flawię - dalszą krewną ze strony ojca, która mieszka w ich posiadłości. Zresztą ten sam temat pojawia się w rozmowie z dziewczyną. Chora przekazuje Flawii tajemniczą kopertę i nakazuje otworzyć w przypadku, gdy nie pobiorą się w ciągu roku po jej śmierci. Co znajduje się w środku?

Młodzi nie mogą się pobrać, ponieważ Jan kocha inną a Flawię darzy miłością siostrzaną. Stefi - jego ukochana jest aktorką teatralną, skrywającą wiele sekretów. Czy Jan je odkryje? Może tylko Flawia widzi fałsz aktorki?

Początek lektury szybko pozwala czytelnikowi domyślić się prawdy i tak naprawdę zmierzając ku finałowi nie skupiamy się na tajemnicy zawartej w liście, ale na związku Jana. A dzieje się w tym wątku, dzieje :)

"Łabędzi śpiew" to lekka i przyjemna lektura na parę godzin odprężenia na leżaku lub hamaku. Bez zbytniego obciążania sobie głowy zagadkami zawartymi w treści. Książka z miłością, przyjaźnią, zdradami, muzyką, malarstwem i pojedynkiem w tle.

Avatar użytkownika - violabu
violabu
Przeczytane:2015-03-02, Ocena: 2, Przeczytałam, 26 książek 2015, Mam,
W bawarskich Alpach w willi swojego wujostwa żyje młoda Flawia. Skromna, dobra, uczciwa i śliczna. Zakochana na zabój w swoim kuzynie, który zaręczony jest jednak z popularną aktorką. Gdy na łożu śmierci ciotka daje dziewczynie dokumenty z tajemnicą swojego życia, powinno to spowodować pogłębienie intrygującego działania fabuły na czytelnika, gdy by nie to, że sekret jest odkryty już w opisie książki na jej tylnej okładce. Patetycznie i egzaltowanie brzmiące dialogi, przewidywalność i powtórzenia treści powodują, iż ,,Łabędzi śpiew" Jadwigi Courths-Mahler to słabe romansidło.
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:1997-09-20, Ocena: 4, Przeczytałam,
Sprzedane Dusze
Jadwiga Courths-Mahler0
Okładka ksiązki - Sprzedane Dusze

Rozy Rietberg nie glaskalo zycie po glowie. Wczesnie osierocona, musiala znosic cierpienia i upokorzenia zachlannych krewnych. Godzila sie na ciezka prace...

Magia miłości
Jadwiga Courths-Mahler0
Okładka ksiązki - Magia miłości

Nikt z sąsiadów ani znajomych nie ma odwagi stanąć w obronie Henny Moran, nieśmiałej i zastraszonej dziewczyny, którą despotyczna ciotka traktuje gorzej...