Ladies man

SPIN-OFF BESTSELLEROWEJ SERII MANWHORE

Najseksowniejsza książka w dorobku Katy Evans, którą największy portal recenzencki GoodReads.com określił jaką najlepiej ocenianą powieść erotyczną w historii.

To mężczyzna, z którym nie chodzi się na randki.

To mężczyzna, przed którym ostrzegała cię mama.

To mężczyzna, który złamie ci serce.

Gina jest piękną dziewczyną, która w obecności Tahoe woli być ostrożna. Kiedyś ją odrzucił, a ona odrzuciła jego. Oboje czują się rozbici. Wygląda na to, że tych dwóch części nie można już ze sobą połączyć.

__

Przekraczająca granice przyzwoitości namiętność, wspaniali bohaterowie i obłędny Tahoe czynią tę książkę odurzającym narkotykiem dla kobiet uzależnionych od erotyków. 10/10!

Laurelin Paige, autorka serii Uwikłani Połączeni

__

Katy Evans mieszka w południowym Teksasie z mężem, dwojgiem dzieci oraz trójką leniwych psów. Uwielbia piesze wycieczki, książki, pieczenie ciast, a także spędzanie czasu z rodziną i z przyjaciółmi. To bestsellerowa autorka serii REAL i MANWHORE. Więcej informacji o Katy Evans można odnaleźć na jej stronie internetowej: KatyEvans.net.

Informacje dodatkowe o Ladies man:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2017-09-22

Kup książkę Ladies man

Ladies man - opinie o książce

Tahoe "T-Rex" Roth jest ucieleśnieniem kobiecych fantazji. Na jego widok płci pięknej miękną kolana, co niewątpliwie podoba się głównemu bohaterowi. Bez oporów zaciąga kobiety do łóżka, zabawia się nocą, a później odprawia je z kwitkiem.
Ale jest w jego życiu kobieta, przed którą się opiera, nie ulega jej wdziękom, chociaż z całych sił pragnie ją posiąść. Wie jednak, że taka przyjaciółka nie trafia się często, a on wygrał los na loterii poznając ją.
Regina i Tahoe dogadują się ze sobą bez słów, miło spędzają razem czas, ale między nimi ciągle wisi chemia, nutka pożądania i namiętności.
Jednak czy dwie zranione dusze, który doświadczyły w życiu cierpienia, mogą liczyć na miłość? A może pozostaje im tylko przyjaźń?

Szczerze "mówiąc", gdy sięgałam po kolejną książkę Katy Evans, miałam mnóstwo obaw. Zazwyczaj w jej seriach podobały mi się tylko pierwsze tomy, ponieważ kolejne były już taką słodką, przewidywalną, lejącą się wodą. Dlatego też nie wiedziałam, czego mam spodziewać się po Ladies man, ponieważ jest to jednocześnie odrębna powieść, ale także kontynuacja "Manwhore". Główni bohaterowie są przyjaciółmi Sainta i Rachel, którzy występowali w poprzednich tomach i pokazują się w tej historii, jest trochę wzmianek o ich dalszym życiu.

"Miłość powinna polegać na tym, że dobrze się czujesz samemu ze sobą. Miłość powinna sprawiać, że czujesz się akceptowany taki, jakim jesteś."

Regina jest bohaterką, która od samego początku nie ukrywa uczuć, jakimi darzy swojego przyjaciela. Niemniej jednak irytowała mnie swoim niezdecydowaniem. Raz z całych sił pragnęła paść mu w ramiona, uganiałam się za nim, biegała jak pies za ogonem, a za chwilę miała obawy przed podaniem się Tahoe na tacy.
Regina jest nieco irytującą bohaterką, która nie potrafi dać sobie spokoju, kiedy powinna to zrobić. Wiedząc jaki jest Tahoe, oczekiwała od niego cudów, a sama nie dawała nic od siebie. Chociaż była w nim zadurzona, nie robiła nic w tym kierunku, siedziała zawstydzona, nie poświęcała cząstki siebie, nawet ciężko jej było iść na mecz, na który ją zapraszał. A jeśli jesteśmy przy meczu, to cóż... wydarzenia z nim powiązane były nieco śmieszne, bo nagle gdy gwiazdka się pojawiła, drużyna magicznie zaczęła wygrywać.

Tahoe standardowo jest bohaterem, który samą swoją obecnością przyciąga tłumy kobiet. Nie ukrywa swoich zamiarów, ale jeśli mu na kimś zależy, potrafi być powściągliwy i zachowywać się jak prawdziwy przyjaciel. Nie jest na szczęście typem chama, który na każdego patrzy z góry i myśli, że rządzi światem. Jest po prostu facetem, który nie chce się wiązać i partnerki jego doskonale o tym wiedzą.

Historia przedstawiona w książce jest luźną opowieścią, którą fajnie czyta się na odmóżdżenie. Nie jest to historia, która zaskakuje czytelników swoją oryginalnością i ciekawymi zwrotami akcji. Można w niej tak naprawdę przewidzieć wszystko. Ponownie przewija się tutaj motyw bogatego mężczyzny i kobiety, która finansowo nie ma lekko.

Relacje jakie występują między głównymi bohaterami, nie pobudziły moich fantazji i nie zachwyciły mnie. Uważam, że Tahoe mógłby mieć kogoś lepszego od kluski, jaką jest Regina. Nie podoba mi się, że autorka w każdej swojej książce robi z kobiet takie słabe dziewczynki, które uganiają się za mężczyznami i same nie wiedzą czego tak naprawdę chcą od życia.

Od książki oczekiwałam znacznie więcej, ponieważ główni bohaterowie na początku swojej znajomości zyskali moją sympatię, ale cóż Katy Evans skutecznie wszystko zepsuła i zrobiła z książki nieco słabą historyjkę. Szczególnie mocno zawiodło mnie zakończenie. Standardowo zostało wprowadzonych mnóstwo scen erotycznych, które aż mnie mdliły. Miałam wrażenie, że autorka wstawiła je, bo wypadało i nie wiedziała jak zakończyć całość.
Nie mogę jednak odebrać autorce lekkości pióra. Książkę czytało mi się bardzo szybko, co jest ogromnym plusem, jednak przedstawienie pomysłu na fabułę pozostawia wiele do życzenia.

Avatar użytkownika - Simi_48
Simi_48
Przeczytane:2018-12-29, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2017,
Coś do siebie czują. Jakaś siła ich do siebie przyciąga. W obecności tej drugiej osoby nie potrafią zachować powagi, mają wrażenie, że wszystko jest możliwe. Nie mogą pozwolić sobie na coś więcej. Łączy ich tylko przyjaźń. Prawda? Są bratnimi duszami, które odnalazły się w chaosie świata. Wiedzą, że więź, która ich połączyła, nie można zerwać. Boją się zaryzykować. Choć mogą wyznać miłość ukochanej osobie, są tak przerażeni, iż wolą się nie wychylać i zaczekać na to, co przyniesie im życie. W końcu kiedyś prawda wyjdzie na jaw. Tylko, czy wtedy nie będzie za późno? Najlepsi przyjaciele - skrycie w sobie zakochani, przerażeni tym, że pewno wyznanie może zniszczyć wszystko, co zbudowali. Być może kiedyś ich relacja mogłaby się zniszczyć. Co wtedy? Jak mogliby przeżyć bez bliskości swojej bratniej duszy? Na zawsze połączeni, ale zbyt przerażeni, aby coś zmienić... Katy Evans to nazwisko znane wszystkim wielbicielom seksownych romansów, które wciągają do gorącego, namiętnego świata i zabierają w podróż, która skrada serce. Autorka swoją twórczością ciągle zdobywa listy bestsellerów i powiększa grono swoich czytelników. Niegrzeczni chłopcy rozpalający krew w żyłach, pełne pasji historie ukazująca potyczki głównych bohaterów w odnalezieniu swojej drogi do prawdziwej miłości - Katy Evans wie, czego pragną kobiety! ,,Ladies Man" to historia, na którą czekałam od samego początku. Kiedy w pierwszym tomie serii ,,Manwhore" pojawił się cudny, pewny siebie Tahoe Roth moje serce wywinęło fikołka. W końcu miałam okazję zapoznać się z powieścią całkowicie mu poświęconą i nawet nie wiecie, jak bardzo jestem z tego powodu zadowolona. ,,Ladies Man" to trzymająca w swych objęciach do ostatniego słowa powieść, która potrafi rozpalić zmysły. Zapraszam do zapoznania się z całością recenzji!   ,,- Nikt nie jest taki, jak by się mogło wydawać. Wszyscy coś ukrywamy, bo albo nie chcemy, aby nas osądzono, albo uważamy, że nie zostaniemy zrozumiani, albo po prostu chcemy, żeby to coś należało tylko do nas."   To mężczyzna, z którym nie chodzi się na randki.   To mężczyzna, przed którym ostrzegała cię mama.   To mężczyzna, który złamie ci serce.   Tahoe Roth to najlepszy przyjaciel Malcolma Sainta. Człowiek o twarzy anioła i duszy diabła. Ten facet, którego jedno spojrzenie powoduje przyspieszone bicie serca, seks traktuje jak lekarstwo na wszystko.   Gina jest piękną dziewczyną, która w obecności Tahoe woli być ostrożna. Kiedyś ją odrzucił, a ona odrzuciła jego. Oboje czują się rozbici. Wygląda na to, że tych dwóch części nie można już ze sobą połączyć.   Choć czują do siebie niewiarygodną chemię i fantazjują o sobie bez opamiętania, pozostają jedynie przyjaciółmi. W końcu Gina uświadamia sobie, że jedyny facet, którego pragnie to uparty i niedostępny Tahoe Roth.   ,,Są w twoim życiu takie lęki, których nie możesz sobie oszczędzić ani ty, ani żaden człowiek na Ziemi. Lęki tak głęboko zakorzenione, że nie ma w twojej duszy miejsca, w którym możesz się ukryć, nie ma sposobu, by im uciec. Chwytają cię, biorą w posiadanie, wyciskają z ciebie życie, dopóki nie budzisz się w nocy zlany potem, cały we łzach i boisz się dotknąć ziemi pod sobą, bo wciąż się czujesz, jakbyś spadał... i spadał... niekończący się upadek. Dopóki nie przerwie go boleśnie twarda powierzchnia."   Gina nie potrafi zapomnieć o najpiękniejszym mężczyźnie, jakiego w życiu spotkała. Tahoe Roth może i wygląda niczym anioł, ale jego charakter bardziej pasuje do stworzeń piekieł. Żadna kobieta nie może mu się oprzeć. Ten mężczyzna przyciąga je niczym magnes.   Tahoe jest najlepszym przyjacielem Malcolma Sainta, który tak się składa, jest mężem najlepszej przyjaciółki kobiety - Rachel. Kiedy Gina poznaje tego niegrzecznego chłopca, czuje, że to nie zwykła znajomość. Tahoe Roth jest niczym najsłodsza tajemnica - pociągający, mroczny i cholernie seksowny. Młoda kobieta przeżyła jakiś czas temu coś, co stworzyło w jej sercu blokadę przed związkami, ale Tahoe skutecznie przebija się przez jej mur. Gina nie potrafi mu się oprzeć, ale rozumie również, że więź, która ich połączyła, mogłaby się rozpaść, ponieważ mężczyzna nie uznaje żadnych przywiązań, a seks traktuje jak najlepszy balsam dla zbolałej duszy.   Gina woli nie wychylać się ze swoimi uczuciami. Wie, że Tahoe nie odwzajemnia jej uczuć. Ustalili, że jedynym, co może ich łączyć, jest przyjaźń. Młoda kobieta wie, że Tahoe nie jest dla niej odpowiednim mężczyzną, ale nic nie może zmienić jej uczuć. Wkrótce okazuje się, że on również coś do niej czuje, ale nie ma zamiaru niczego zmieniać w ich relacji. Gina powoli zakochuje się w mężczyźnie, który nigdy nie będzie jej, a Tahoe robi wszystko, aby ją od siebie odepchnąć...   ,,Miłość powinna polegać na tym, że dobrze się czujesz samemu ze sobą. Miłość powinna sprawiać, że czujesz się akceptowany taki, jakim jesteś."   ,,Ladies Man" zabierze was w niesamowitą podróż ciągnącą się przez wielkie hektary namiętności, zwężającą się wśród gór smutku, aby na końcu ukazać wam morze niepohamowanego pożądania i uczucia, którego nie można okiełznać. Katy Evans to jedna z moich ulubionych autorek, ponieważ jeszcze nigdy się nie zawiodłam na jej twórczości, która zawsze oznacza gwarancję niezapomnianych chwil i momentów, które skradają serce. Kolejny tom serii ,,Manwhore" opowiada o relacji najlepszej przyjaciółki Rachel - Giny - osoby zamkniętej w sobie, bojącej się wchodzić w nowe związki, a zarazem skrywającej swój ból i wrażliwość za maską pewności siebie oraz jednego z najbliższych znajomych Malcolma - Tahoe - ulubieńca kobiet, który zapewnia im nieprzespane noce, mężczyzny pełnego tajemnic, które tylko czekają na odkrycie. Relacja tej dwójki to nieustanne odpychanie i przyciąganie, którego żadne z nich nie może powstrzymać. ,,Ladies Man" to wciągająca, poruszająca, seksowna i zabawna powieść, która stanowi gwarancję nieprzespanej nocy oraz niezapomnianych chwil z bohaterami, których nie sposób nie pokochać. Czy jesteście gotowi na tę książkę?   ,,Mruży oczy i uśmiecha się z niedowierzaniem, a ja z szelmowskim uśmiechem zwijam bieliznę w kulkę i wrzucam do schowka.- Czy ty właśnie zdjęłaś dla mnie majtki, ty niegrzeczna dziewczyno? - pyta śpiewnie. - Jeśli uda ci się odgadnąć, które są moje, dostaniesz szóstkę z plusem i złoty medal- rzucam i wstrzymując oddech, unoszę rękę, po czym klepię go trzy razy w zrośnięty policzek. Następnie, nie dodając nic więcej, wysiadam z samochodu."   ,,Ladies Man" to trzymająca w napięciu, bezgranicznie seksowna powieść, która powala czytelnika na kolana swoją historię i niekiedy rozśmiesza go do łez. Katy Evans stworzyła serię pełną niespodzianek, zachwycająca i pasjonującą, a jej trzeci tom opowiadający o relacji Giny i Tahoe to najlepszy tom! ,,Ladies Man" zapewni wam nieprzespaną noc i skradnie wasze serce. Polecam!
Avatar użytkownika - whitekalmen
whitekalmen
Przeczytane:2019-03-10,

Na tą pozycję miałam chrapkę od samego początku. Planowałam ją przeczytać w wersji oryginalnej, jednak tak długo zwlekałam, aż przyszła do mnie przetłumaczona na język polski. Moja ciekawość najprawdopodobniej wzięła się stąd, że poznałam inne dzieła Katy Evans i pałam do niej ogromną miłością. Każda jej powieść wydaje mi się lepsza od poprzedniej, a ta nie jest żadnym wyjątkiem, czytałam ją z ogromną ciekawością i oddaniem. Książka zachwyca nie tylko swoją treścią, ale również zniewalającą okładką. Jak tylko dostałam ją w swoje ręce to się zakochałam i miałam ogromną ochotę wyściskać osobę, która stworzyła takie dzieło sztuki. "Ladies man" zostało wydane przez wydawnictwo Kobiece, tak jak wcześniejsza seria owej pisarki pt. "Manwhore" i zdecydowanie walkę na okładkę wygrywa bezkonkurencyjnie właśnie ta powieść.

"Jednym kciukiem przesuwa po ustach w prawo, drugim w lewo. Zaczyna we mnie płonąć jakieś nowe uczucie, coś innego niż ból, coś, czego nie rozumiem. I dopada mnie panika na myśl o tym, że na mojej twarzy nie ma ani odrobiny makijażu. Z każdym przesunięciem kciuków po moich ustach Tahoe coraz głębiej patrzy mi w oczy. A ja jestem naga – bardziej krępuje mnie nagość twarzy niż ciała. A on widzi moje pełne usta i duże, ekspresyjne oczy. Widzi całą mnie."
   Gina wie, że Tahoe Roth powinien zostać tylko i wyłącznie jej najlepszym przyjacielem. Tahoe, który został nazwany przez Ginę "T-Rex" to urzeczywistnienie kobiecych fantazji, jest seksowny, wychowany, można powiedzieć, że szarmancki. Jednak każda moneta posiada dwie strony, tak samo jest z tym fantastycznym mężczyzną, nie ma on w zwyczaju skakać z kwiatka na kwiatek, to zdecydowanie nie dla niego. On zaprasza kobiety do łóżka, a potem udaje, że ich nie zna. Gina dobrze wie, że zasługuje na więcej niż ma jej do zaoferowania przyjaciel, jednak mimo to nie przeszkadza jej to w marzeniu i myśleniu o nim. Tahoe również wie, że kobieta zasługuje na więcej, jednak, co można poradzić, kiedy do gry wchodzi prawdziwa miłość?     "- Po pierwsze, brakowało mi ciebie - mówi ciszej.- Jesteś niczym niesłabnący aspekt mojego życia. Gdzie nie spojrzę, dostrzegam brak ciebie, Regino."          Zdanie, które widnieje na okładce:"Facet, który na pewno nie spodoba się twojej mamie" idealnie opisuje naszego Tahoe! Jest on facetem, który pociąga kobiety i jest typem mężczyzny, przed którym ostrzegała Cię twoja mama. Osobiście, jak pewnie większość pań, które przeczytały tą pozycję, zakochałam się w boskim Tahoe. To kolejny mężczyzna stworzony przez Katy Evans, którego kocham całym serduszkiem. Kiedy tak siedzę i myślę ogólnie o książkach Katy Evans, to trochę żałuje, że w końcu każdy stworzony bohater tej pisarki znajduje swoją miłość..., Bo żaden nie zostaje dla mnie. Tahoe to chodzący ideał, ma w sobie magnetyzm, który przyciąga do siebie jak magnez i trzeba pamiętać, kto go stworzył. Wydaje mi się, że tylko Katy Evans potrafi stworzyć tak unikatowych bohaterów.

"Mruży oczy i uśmiecha się z niedowierzaniem, a ja z szelmowskim uśmiechem zwijam bieliznę w kulkę i wrzucam do schowka.- Czy ty właśnie zdjęłaś dla mnie majtki, ty niegrzeczna dziewczyno? - pyta śpiewnie.- Jeśli uda ci się odgadnąć, które są moje, dostaniesz szóstkę z plusem i złoty medal- rzucam i wstrzymując oddech, unoszę rękę, po czym klepię go trzy razy w zrośnięty policzek. Następnie, nie dodając nic więcej, wysiadam z samochodu."

Omówiłam już Tahoe, więc nadeszła pora na naszą drugą bohaterkę, czyli Ginę, inaczej nazywana Regina. Ona jest kompletnym przeciwieństwem naszego mężczyzny. Spokojna, opanowana i co wzbudziło moją największą sympatię, jest mądra, stabilna emocjonalnie, i nie biegała za Tahoe całą powieść, żeby był jej. To wywołało we mnie niemały szok. Zazwyczaj, dobra, co ja gadam, najczęściej to kobieta w tego gatunku powieściach potrzebuję mężczyzny. Najbardziej znaną osobą tego typu jest między innymi Ana Steele. Tutaj sytuacja jest całkowicie inna. W tej książce nikt za nikim nie biega, ani Gina, ani Tahoe. Ich uczucia budzą się powoli na naszych oczach, bez kontaktu fizycznego. Sam dotyk, ich rozmowy to wszystko wywiera na nas ogromne wrażenie. "Ladies man" to delikatna powieść, bez zbędnych scen erotycznych, każda strona wywołuje w nas niesamowite emocje. Osobiście uważam, że jak na razie "Ladies man" to najlepsza powieść Katy Evans.
Avatar użytkownika - krolewskierecenz
krolewskierecenz
Przeczytane:2019-03-10,

Gina i Tahoe są przyjaciółmi. Mimo, że czują do siebie pożądanie nie wychodzą poza ramy przyjaźni. Gina jest dziewczyną, która poza seksem pragnie miłości i bliskości. Zdaje sobie sprawę, że Tahoe nie zostaje z dziewczyną dłużej niż jedną noc. Z tego powodu zaprzecza swojemu pragnieniu. Mężczyzna z kolei nie chce skrzywdzić Giny, która z jakiegoś dziwnego powodu jest bliska jego sercu i pragnie chronić ją za wszelką cenę. Ta przyjaźń wiele ich kosztuje. Oboje muszą trzymać na wodzy swoje pożądanie i uczucia, by na wzajem się nie stracić.

Gina leczy swoje serce i duszę po zdradzie i rozstaniu z chłopakiem. Jest zdystansowana do mężczyzn. Mimo wszystko pragnie mieć kogoś przy sobie. Nie chce sama mieszkać, zasypiać. Chce czuć przy swoim ciele ciepło drugiego człowieka. Podczas jednej z imprez U Tahoe, kiedy jej względy zostają przez niego odrzucone, dziewczyna poznaje Trenta. Gina próbuje się z nim związać, chociaż nie jest to łatwe, bo nie czuje przy nim szybszego bicia serca i tych ciepłych uczuć, które zalewają ją gdy w pobliżu znajduje się jej przyjaciel...

Tahoe nie jest mężczyzną, który angażuje się w stałe związki. Dla niego istnieją jedynie przelotne znajomości na jedną noc. Nie jest w stanie zliczyć kobiet, które przewinęły się przez jego łóżko. Tak jest mu łatwiej, nie myśli, nie czuje. W ten sposób nie może zostać zraniony. Miłość i stały związek oznaczałaby komplikacje, a także strach przed stratą. Przeszłość zostawiła okrutny ślad na jego duszy. Czy Gina zdoła się przez niego przebić? Czy ma szansę na przyjaźń, kiedy na wierzch wyjdą wszystkie skrywane tajemnice? A może zrodzi się wtedy coś głębszego?

Ta książka jest wspaniała! Boska! Po prostu mega! Zawładnęła mną już od pierwszych stron, a z czasem coraz to bardziej pochłaniała. Bohaterowie? Wspaniali. Już sama nie wiem czy bardziej uwielbiam Ginę czy Tahoe'a. W ciągu zaledwie rozdziału stali mi się tak bliscy. Pamiętacie jak rozpływałam się nad Saintem i Rachel? Teraz mam podobne odczucia, a może nawet większe. Fabuła jest lekka i przyjemna. I. Tak. Niesamowicie. Wciągająca. Jak widzicie, zwariowałam na punkcie tej książki! Już nie mogę się doczekać co jeszcze Katy Evans dla nas szykuje w następnej książce i czym nas znowu zaskoczy.

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2019-03-10,

"Ladies Man" to kolejna część serii "Manwhore" autorstwa Katy Evans. Ja jednakże nie czytałam poprzednich tytułów, co jednak w żaden sposób mi nie przeszkadzało, ponieważ książki te można spokojnie czytać jako samodzielne książki.

Gina Wylde, oszukana i zdradzona przez chłopaka, z którym mieszkała dwa lata, poprzysięga sobie nie dopuścić więcej do sytuacji, w której jakikolwiek mężczyzna mógłby ją skrzywdzić. Niestety w jej głowie coraz wygodniej mości sobie miejsce Tahoe, przyjaciel Saintów, jak i jej samej. Podczas imprezy urodzinowej Rotha, dziewczyna postanawia złożyć mu życzenia oraz dać prezent w postaci niezobowiązującej nocy z nią samą. Ma nadzieję, że w ten sposób raz na zawsze wyrzuci go ze swych myśli.

„Makijaż to z całą pewnością moja tarcza ochronna, maska dzięki której czuję się silna, ładna i taka jaką chcę.”

Tahoe Roth, najlepszy przyjaciel Malcolma Sainta, to jasnowłosy mężczyzna, którego pragnie każda dziewczyna! Jest uparty, porywczy, a na widok jego uśmiechu i słynnego dołka w policzku, kobietom miękną kolana. Roth nie wierzy w związki, dlatego też, gdy Regina oferuje mu swój prezent, ten odmawia. Już dawno temu ustalili zasadę − tylko przyjaźń. Dlaczego jednak Tahoe jest taki, a nie inny? Jaki skrywa sekret?

"(…) i oświadcza mu, że jest dokładnie takim mężczyzną, przed którym zawsze mnie ostrzegała. Że ma uśmiech niegrzecznego chłopca i twarz pogromcy kobiecych serca."

Książka mnie nie porwała. Owszem, jest napisana w sposób bardzo lekki i przyjemny, brak scen erotycznych, wyskakujących z każdej następnej strony był dla mnie ogromnym plusem, no i przeczytałam ją w jeden dzień. W zasadzie sama nie wiem, co mogłabym o niej napisać. To nie tak, że książka jest zła, bo nie jest! To miła odskocznia, kiedy czytało się w ostatnim czasie pozycje inne gatunkowo. Można się przy niej pośmiać czy zirytować nad sytuacją, w którą wplątuje się Gina.

Czy polecam "Ladies Man"? Polecam tym, którzy zaczytują się w tego typu literaturze. Ja po prostu chyba odzwyczaiłam się od czytania podobnych powieści.

"Czasami wykorzystujemy naszych bliskich jako tarczy przeciwko rzeczywistości (…). Czasami wykorzystujemy w tym celu także swój ból. Nie jestem w stanie dłużej wypierać się tego, że między mną a Trentem zawsze stał niemal dwumetrowy, jasnowłosy tyranozaur (…)."

Avatar użytkownika - zofiawkrainieksi
zofiawkrainieksi
Przeczytane:2019-03-10,
Gina chce sobie wybić Tahoe z głowy, musi go sobie wybić z głowy. W końcu to rasowy podrywacz, kobiety zmienia jak rękawiczki. Chociaż jego jedno spojrzenie przyspiesza bicie serca, to w tym anielskim ciele kryje się prawdziwy diabeł. Tahoe to tylko przyjaciel i tak musi pozostać. Gina ma doskonały plan, ale jak to z planami bywa, często zawodzą. Cudowny mężczyzna coraz częściej wkrada się w jej myśli, a ona miesza w jego głowie. Co wyjdzie z tej mieszanki sprzecznych uczuć? Kto wygra, serce czy rozum?
Część z Was Kate Evans na pewno już zna. Autorka „Manwhore” powraca wraz z nową historią o „starych bohaterach”. Tym razem swoją opowieść snuje wokół Tahoe, przyjaciela Malcolma Sainta, którego możecie kojarzyć z poprzednich części. Dla mnie „Ladies man” było pierwszym spotkaniem z Evans, czy udanym, zaraz się dowiecie.
Historia Tahoe i Giny nie zaskakuje. Fabułą przypomina wszystkie książki romantyczne. Uczucie rodzi się między bohaterami, emocje buzują. Każde wydarzenie ich do siebie zbliża, ale też oddala. Zakończenie powieści możemy przewidzieć po kilku pierwszych stronach. Mimo wszystko książka mnie kupiła! Pojawił się wątek, który sprawił, że wstrzymałam oddech. Chciałam odkryć tajemnicę i lepiej zrozumieć przeszłość bohaterów, która miała tak ogromny wpływ na teraźniejszość. Pragnęłam poczuć ból Tahoe. Szybko poczułam do niego sympatię i dlatego naprawdę pragnęłam, aby pod tą maską podrywacza kryło się coś więcej. Wszyscy ukrywamy prawdziwych siebie. Nie chcemy się zbytnio odsłaniać. Ból i cierpienie nas przerażają, dlatego staramy się schować własne serce za szczelnym murem – tak właśnie zrobił Tahoe.
Katy Evans okazała się mistrzynią budowania napięcia. Na drodze ku szczęściu bohaterów stała nie tylko przeszłość, ale też ich własne uprzedzenia. Tahoe i Gina musieli zadecydować czy warto zaryzykować wieloletnią przyjaźń dla szczęścia i miłości. Autorka rzucała im kolejne kłody pod nogi, napędzając historię. Kolejne strony dosłownie „ginęły” mi w oczach, pragnęłam poznać pozostałe, a zarazem bałam się, że już za chwilę nie pozostanie mi nic.
„Ladies man” to świetna lektura na leniwy wieczór. Czyta się bardzo przyjemnie, a znajomość poprzednich części serii nie jest potrzebna. Autorka tak wykreowała historię, że z łatwością trafi w serca miłośników „Manwhore” oraz nowych czytelników. Splata losy Tahoe i Giny, a zarazem utrudnia im wzajemne relacje. Ta książka nie jest wyjątkowa, ale jeśli lubicie romantyczne historię, ta na pewno Wam się spodoba. Polecam!
Avatar użytkownika - scienceoffly
scienceoffly
Przeczytane:2019-03-10,

"Ladies Man" jest czwartym tomem z serii Manwhore, która opowiadała historię Rachel Livingston i Sainta Malcolma, której sama osobiście nie czytałam, ale zamierzam to zmienić. W tej części poznajemy historię ich przyjaciół.

Gina to piękna dziewczyna o rozbitym wnętrzu, która ukrywa swoją prawdziwą twarz pod maską makijażu. Bez niego czuje się bardziej naga, niż bez ubrań. Kiedyś, nieskazitelnie czysta, dała się zaskoczyć. Nie chce popełnić drugi raz tego samego błędu. Wrzuca wszystkich facetów do jednego worka, mając nadzieję, że jednak kiedyś znajdzie kogoś, kto pokocha ją bez przeszkód. Do tej postaci i podejmowanych przez nią decyzji mam mieszane uczucia.

Tahoe to jasnowłosa bestia. Uparty i porywczy, a na widok jego uśmiechu kobietom miękną kolana. Nie wierzy w związki, ani swoją własną wartość od kiedy życie go doświadczyło. Potrafi ukrywać się jeszcze lepiej niż Gina, bo robi to na oczach wszystkich, bez żadnej maski. Kobiety przewijają się przez jego dom kilka razy dziennie. Nikomu nie zdradza swojego sekretu. Właśnie dlatego przez większość książki nie byłam go w stanie rozgryźć. Choć przewija się co kilka kartek, to niewiele o nim wiemy prawie do samego końca.

Ladies Man jest historią przyjaźni Reginy i Tahoe Rotha, którzy wcale nie odpychają się i nie przyciągają przez większość książki, jak można by się tego spodziewać. Ich relacja jest skomplikowana, a decyzję, jak się ona zakończy poznajemy tuż przy ostatnich stronach. Przez większość akcji choć fantazjują o sobie, to pozostają troskliwymi przyjaciółmi, na których nawzajem zawsze mogą liczyć. Są wierni swoim ideałom, a iskry pomiędzy nimi są widoczne od pierwszego spotkania. Mają oni swoją wspólną historię, która przeradza się w ciąg dalszy, który bardzo skomplikuje im życie. Chociaż można się domyślić większości rzeczy, jest to przyjemna lektura na długie wieczory, którą warto przeczytać. Można się przy niej pośmiać albo pozwolić pochłonąć wyobraźni i fascynacji. To od Was zależy, w czym najgłębiej się zanurzycie, a cała historia posiada naprawdę wiele uroku oraz ukrytych motywów. Jednym z nich jest ból i to, jak sobie z nim radzić.

Avatar użytkownika - redgirl_books
redgirl_books
Przeczytane:2019-03-10,

"Wbijam wzrok w swoje stopy. Ocieram dużym palcem o jego but.
- A potem co? Pozbawisz moje usta warstwy ochronnej, a później znikniesz i nic mi nie zostanie. Teraz przynajmniej łączy nas przyjaźń. Która znaczy dla mnie więcej, niż jesteś to sobie w stanie wyobrazić. (...) Jest dla mnie bardzo ważna. Ty jesteś dla mnie bardzo ważny."

Gina, przyjaciółka Rachel, wychodzi do klubu, aby uczcić urodziny Tahoe Roth'a. Obydwoje są dla siebie przyjaciółmi, jednak kobieta widzi w nim kogoś więcej. Mężczyzna jest irytujący, pewny siebie i arogancki, a jego uśmiech zaraża wszystkich wokół. Tahoe ją pociąga, chociaż Gina wie, że to jest mężczyzna na jedną noc. Dlatego ma krótki plan: złożyć mu życzenia i zaciągnąć do łóżka. Może jeśli się  z nim prześpi, wyrzuci go z głowy? Tylko jak to bywa z planami: nie zawsze idą po naszej myśli.  ''Makijaż to z całą pewnością moja tarcza ochronna, maska dzięki której czuję się się silna, ładna i taka, jaka chcę. Lubię także pomagać kobietom w przywdziewaniu ich masek.''
Gina jest postacią, która w wyniku przeżyć z poprzedniego związku straciła swoją pewność siebie. Swoje prawdziwe uczucia skrywa przed innymi ludźmi. Na zewnątrz jest silną kobietą, lecz w środku ma niezły mętlik. Tylko przyjaciele potrafią to dostrzec. Kobieta nikomu nie pokazuje się bez makijażu, bo to on pomaga jej w chronieniu w siebie. Byłam zdziwiona, że potrafi spać umalowana i wstawać wcześniej, aby go poprawić. Dla mnie to jest ciut chore, ale Gina miała obniżoną samoocenę i w jakimś stopniu ją rozumiem. Zauważyłam, że główna bohaterka jest lojalną przyjaciółką, która znajdzie czas, aby wysłuchać innych, jednak sama ukrywa przed innymi swoje problemy i stara się je sama rozwiązać.

''Nikt nie jest taki, jak by się mogło wydawać. Wszyscy coś ukrywamy, bo albo nie chcemy, aby nas osądzano, albo uważamy, że nie zostaniemy zrozumieni, albo po prostu chcemy, żeby to coś należało tylko do nas.''

Tahoe polubiłam od samego początki. Owszem zgrywa bogatego faceta, który przebiera w dziewczynach, ale pod tą fasadą kryje się facet, który dźwiga swój ból. Jest to postać skryta i tajemnicza, którą trudno rozgryźć. Dopiero pod koniec książki mamy szansę go zrozumieć. Jego opiekuńczość wobec Giny była bardzo fajną rzeczą w tej historii. Kiedy działo się coś złego, on rzucał wszystko i od razu pojawiał się przy niej. Opiekuńczy, szarmancki, przystojny i nieposkromiony... Czego chcieć więcej?

''Ladies Man'' nie jest jedną z najlepszych powieści jakie przeczytałam - to fakt, ale ja spędziłam przy niej miło czas. Autorka budzi napięcie pomiędzy bohaterami, jednak dla mnie w ich relacjach zabrakło trochę naturalności. Również ta zabawa w kotka i myszkę, w którymś momencie była nużąca. Książka miała słabsze jak i lepsze momenty, jednak tych ostatnich było zdecydowanie więcej. Miałam przyjemność przeczytania pozostałych tomów z tej serii i tą można określić mianem ''delikatnej''. Scen seksu jest naprawdę niewiele, za to podteksty seksualne i docinki głównych bohaterów uzupełniają ten wątek. Nie sposób też nie zauważyć, że między bohaterami coraz bardziej iskrzy, im bliżej jest koniec. Książka mnie nie powaliła na kolana, ale bohaterowie, klimat i to, że mnie wciągnęła są na plus. Idealna książka na wieczorny relaks, dla tych kobiet, które uwielbiają tajemniczych i aroganckich przystojniaków.
Avatar użytkownika - julesbloguje
julesbloguje
Przeczytane:2019-03-10,

Trylogia opowiadająca o Malcolmie i Rachel () nie zachwyciła mnie, ale też nie zawiodła. Taka tam historia, powielająca schematy. Mimo to czekałam z niecierpliwością na kontynuację serii Manwhore o dwóch najlepszych przyjaciołach Sainta. Przede wszystkim nie mogłam się doczekać właśnie Ladies Man, opowiadającej o Tahoe. Już w poprzednich tomach zyskał on moją sympatię i liczyłam na to, że jego historia będzie strzałem w dziesiątkę.

Ladies Man to zdecydowanie nie jest książka z głębokim przesłaniem. Autorka ponownie powiela tu wiele schematów. Tahoe to obrzydliwie bogaty flirciarz, a Regina to skrzywdzona przez bliską osobę dziewczyna. Brzmi jak każda inna książka z tego gatunku, prawda? Jednak nie do końca tak jest. Oprócz oczywistych elementów, można tu znaleźć wątek miłości między dwojgiem przyjaciół. Strach przed skrzywdzeniem siebie nawzajem hamuje ich jednak przed wyznaniem sobie uczuć. Prowadzi to do wielu niedomówień i ciekawych zwrotów akcji. Bardzo się cieszę, że tym razem Katy Evans skupiła się bardziej na fabule, niż na wątku erotycznym.  Żałuję tylko, że nie rozwinęła ona wątku o byłym chłopaku głównej bohaterki, Paulu.

Zaczynając Ladies Man obawiałam się, że Katy Evans zmieni charakter Tahoe. Polubiłam go za jego barwną osobowość i miałam nadzieję, że taką pozostanie. Na szczęście się nie rozczarowałam, a wręcz dostałam jeszcze więcej. Tahoe powodował u mnie mnóstwo sprzecznych emocji, od śmiechu poprzez irytację, aż do współczucia.

Nie mam natomiast pojęcia co napisać o Reginie. Przez całą książkę odnosiłam wrażenie, że jest ona bez charakteru i praktycznie niewidoczna. Być może jest to spowodowane silnym charakterem Tahoe.

Cieszę się też, że mogliśmy ponownie spotkać się z Rachel i Saintem. Mimo, że nie są to moi ulubieni bohaterowie, z przyjemnością poznałam ich dalsze losy.

Zapewne wszystkie uwielbiamy okładki z nieprzyzwoicie umięśnionymi mężczyznami. Jednak ile razy jadąc autobusem, czytając w pracy albo w szkole przyłapujemy ludzi, którzy co chwilę zerkają na naszą książkę? Lub starsze panie, zgorszone młodym perwersyjnym pokoleniem? Dlatego dużo łatwiej było mi czytać Ladies Man. Nawet jeśli nie widzimy klatki piersiowej, bicepsów i co tam się jeszcze zmieści na okładce, wydaje mi się, że w zupełności wystarczą te hipnotyzujące niebieskie oczy.

Ladies Man to książka, którą się wręcz pochłania. Katy Evans nie zawiodła mnie i kolejny raz napisała przyjemną historię, która wzbudza wachlarz emocji. Historia o Tahoe i Reginie jest jedną z lepszych z tego gatunku, zatem śmiało mogę ją Wam polecić na długie jesienne wieczory. A ja z niecierpliwością czekam na ostatni tom serii, Womanizer, opowiadający o Callanie.

Avatar użytkownika - confessbymags
confessbymags
Przeczytane:2019-03-10,

Ci z Was, którzy czytali serię „Manwhore” autorstwa Katy, przy okazji lektury „Ladies Man” mają okazję powrotu do swoich ulubionych bohaterów m.in. Malcolma i Rachel, ale główna fabuła w tym przypadku skupia się wokół Giny Wylde, czyli najlepszej przyjaciółki Rachel oraz Tahoe Rotha będącego z kolei najlepszym kumplem Malcolma. Niech się jednak nie martwią Ci, którzy nie czytali serii „Manwhore” ponieważ „Ladies Man” można spokojnie czytać  jako samodzielną książkę.

Gina to dziewczyna, która zdradzona i oszukana przez chłopaka, przysięgła sobie, że nigdy więcej nie dopuści do tego, aby jakikolwiek mężczyzna znów z niej zadrwił. Na co dzień zawodowo zajmuję się sprzedażą kosmetyków oraz dorabianiem jako makijażystka, która sama nie pozwala, aby ktoś inny zobaczył ją bez makijażu, który stanowi dla niej swego rodzaju tarczę ochronną za którą może się ukryć.

"Makijaż to z całą pewnością moja tarcza ochronna, maska dzięki której czuję się silna, ładna i taka jaką chcę"

Nasza bohaterka wraz ze swoją koleżanką udają się do klubu gdzie odbywa się impreza z okazji dwudziestych szóstych urodzin jej najlepszego przyjaciela, którym jest . . . uwaga, uwaga sam Tahoe. Plan Giny jest prosty: znaleźć solenizanta, złożyć mu życzenia i dać prezent. Jaki? Jedną niezobowiązującą noc z nią samą, aby wreszcie mogła wyrzucić go raz na zawsze ze swoich nieprzyzwoitych myśli.

Ale co się stanie kiedy największy playboy w mieście, który na co dzień otacza się mnóstwem kobiet, odmawia? No cóż, Gina zaskoczona odrzuceniem swojej propozycji postanawia, że nie da łatwo za wygraną w kwestii przygody na jedną noc i wraca do domu z nową poznanym w klubie Trentem, który okazuję się być naprawdę miły, a po niedługim czasie ku zaskoczeniu dziewczyny zostaje jej chłopakiem.

Odmowa Tahoe była spowodowana tym, iż według niego nie miałby on Ginie nic dobrego do zaoferowania, a ona sama zasługuję na kogoś lepszego. Ale jak sami się pewnie domyślacie to tylko fasada, bo nawet ślepy zauważyłby chemię między tą dwójką, nawet oni sami.

Wiecie co najbardziej mnie zaskoczyło w tej książce? To, że praktycznie cała fabuła zbudowana jest na swego rodzaju grze między Giną a Tahoe. Tu pocałunek w policzek, tam objecie albo szept. I wiecie co? Na 376 stron jakie liczy cały „Ladies Man” pierwsza scena miłosna między naszymi głównymi bohaterami pojawia się dopiero w okolicy 328 strony! Byłam w szoku, ale przyznam, że ich wcześniejszy brak wcale nie wpłynął negatywnie na całą lekturę. Samą książkę czyta się naprawdę szybko, a to zapewne przez akcję, która dzieję się dość prędko i to chyba będzie mój jedyny zarzut w stronę autorki. Gdyby Evans przy pisaniu odrobinę zwolniła tempo byłoby idealnie.

Na koniec wspomnę jeszcze o jednym ważnym według mnie temacie poruszonym w tej książce. Mianowicie jak często staramy się zmieniać samych siebie na siłę dla tych, którzy powinni nas kochać takimi jakimi jesteśmy – zarówno pod względem wyglądu jaki i zachowania. Cieszę się, że Katy poruszyła ten problem w „Ladies Man”.

„Nie jesteś z nim szczęśliwa. Zmuszasz się do bycia taką, jaką on chcę. Skoro jest z tobą, powinien chcieć ciebie, tylko ciebie, i kropka.”

Avatar użytkownika - Girl-from-Stars
Girl-from-Stars
Przeczytane:2017-11-18,

Twórczość Katy Evans, a zwłaszcza jej seria „Manwhore” nie jest mi obca. Mimo iż cała ta seria nie była niczym fenomenalnym i do wybitnych pozycji nie należała, to jednak wspominam ją bardzo pozytywnie. Dlatego też, z chęcią sięgnęłam po kolejną część serii – tym razem o najlepszym przyjacielu Saint’a – Tahoe.

To mężczyzna, z którym nie chodzi się na randki.
To mężczyzna, przed którym ostrzegała cię mama.
To mężczyzna, który złamie ci serce.

Czas spędzony na lekturze „Ladies Man” uważam za jak najbardziej udany. Pomimo tego, że takich historii jest mnóstwo, a samo zakończenie nie stanowiło dla mnie jakiegoś wielkiego zaskoczenia, to jednak czytało mi się tą pozycję naprawdę dobrze. Być może jest to zasługa lekkiego stylu pisania Katy Evans, dzięki któremu tą pozycję „pochłania” się w naprawdę krótkim czasie.

Autorka wykreowała ciekawych bohaterów, których obdarzyłam dużą sympatią. W jakimś małym stopniu potrafiłam utożsamić się z Giną, której niepewność siebie i niska samoocena tak bardzo utrudniała życie. Z kolei Tahoe jest ucieleśnieniem faceta idealnego – dobrze zbudowany, zabawny troskliwy i niezwykle seksowny. Autorka stworzyła niezwykłą więź między tą dwójką bohaterów. Może też dlatego ta historia aż tak bardzo mi się spodobała. Zamiast licznych scen seksu, autorka postawiła na budowę więzi, która nie opiera się tylko na tej „fizycznej części” miłości. Nie znaczy to jednak, że książce brakuje nieco pikanterii. Wręcz przeciwnie – autorka zasypuje nas ogromną dawką sarkastycznych „potyczek słownych”, pełnych seksualnych podtekstów. Reasumując – świetnie się bawiłam, podczas czytania tej pozycji.

Fabuła książki jest ciekawa, choć według mnie mało dopracowana. Autorka tylko na kilku stronach odsłoniła wszystkie karty Tahoe, ukazując w pełni jego przeszłość. Trochę szkoda, można było przecież to trochę bardziej pociągnąć. Pozostała część książki to wewnętrzne rozterki Giny. Mimo to, są one napisane ciekawie, „lekkim piórem”, dzięki czemu lektura tej pozycji nie jest uciążliwa.

Odrobinę zawiodłam się na zakończeniu. Z całkiem ładnej i ciekawej historii miłosnej, autorka zrobiła przewidywalny erotyk z banalnym finałem. Przyznam szczerze, że spodziewałam się jednak czegoś więcej.

Nie byłabym sobą, gdybym nie wspomniała o moim zachwycie nad okładką. Pomińmy sam fakt, że mężczyzna z okładki jest nieziemsko przystojny a jego spojrzenie niezwykle hipnotyzujące. Nie wspomnę już o głębokim i zachwycającym błękicie jego tęczówek … Stop! To nie o nim miało być.
To, co bardzo mi się w tej okładce spodobało, to fakt, iż wydawnictwo nie poszło w schematy i nie dało na okładkę kolejnej ckliwej pary w dwuznacznym momencie. Poza tym, warto zauważyć, że sama postawa modela z okładki nie jest bezcelowa. Ma ono ukryte dno. A jakie? Sprawdźcie sami, sięgając po „Ladies Man”! Polecam!

Moja ocena: 7/10

Avatar użytkownika - Flusz
Flusz
Przeczytane:2017-10-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2017,

Bałam się. Bałam się jak diabli, że autorka znowu zaserwuje totalnego gniota. Ale na szczęście mile się zaskoczyłam!

Jeżeli liczycie na kolejną 'porno-książkę', to się zawiedziecie. W końcu autorka postawiła na jakość, a nie ilość ;)

Ta książka skupia się na rozwijającej się relacji Giny i Tahoe. Jak stają się dla siebie najlepszymi przyjaciółmi. Jak powoli
zaczynają rozumieć, że nie widzą poza sobą świata. Bez zbędnych dramatów, bez patetycznych scen. Po prostu - dwójka
nieufnych ludzi, po przejściach, w końcu znajdująca swoje miejsce na świecie.

Bardzo miła odmiana po 'poczynaniach' poprzedniej pary z tego cyklu. Autorka nie spieszyła się z rozwojem wypadków, bo w tej książce dostajemy opis ponad roku z życia bohaterów.

Teraz tylko strasznie żałuję, że to Rachel i Malcolm 'dostali' 3 książki, bo zdecydowanie nie byli tego warci. Gina i Tahoe są o wiele ciekawszymi bohaterami, ale cóż - może lepiej, że jest o nich tylko jedna książka ;)

Książka pełna napięcia.  Regina została porzucone przez swojego chłopaka Paula. Teraz nie umie zaufać mężczyznom.  Tylko Tahoe potrafi sprawić że coś czuje. A jest to pożądanie,  gniew i zazdrość kiedy widzi to z inną kobietą.  Uświadamia sobie że jest w nim zakochana A on nie chce odwzajemnic jej uczuć.  Pragnie przygody na jedna noc. Znajdują się w wielu dwuznacznych sytuacjach lecz Tahoe nie wykorzystuje okazji by ją uwieść.  Kiedy Regina wyznaje mu że to kocha, ucieka i chce pobyć sama. Boi się że straci przyjaciela,  bo tylko tyle może mieć. Dziwi się kiedy Tahoe zjawia się w domu i również wyznaje jej miłość.  I wszystko się układa

Słabe 4, bo Katy Evans naprawdę przyjemnie się czyta w porównaniu do inych pisarek z tego gatunku.

Szkoda, że historia zamknięta została w jednej książce i w kolejnej z serii znowu następuje przeskok na kolejnego kmpla Sainta... mogła pociągnąć trochę wątek Reginy i jej niby przyjaciela (który z przyjacielem ma niewiele wspólnego... no chyba że "bonus"), ale cóż...

Lekka, łatwa i przyjemna lektura na wakacje

Avatar użytkownika - Dakota
Dakota
Przeczytane:2017-11-22, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2017,
Ladies Man to trzeci tom popularnej w Polsce serii Manwhore. Dwa pierwsze tomy opowiadają o Malcolmie oraz Rachel. Powstała też nowela (określana jako tom 2,5), która jest dopełnieniem historii tej pary. Książki Katy Evans zawsze są dla mnie sporym zaskoczeniem. Nawet, gdy historia w nich zawarta nie jest w stu procentach oryginalna, to i tak zazwyczaj się czuję usatysfakcjonowana tym, o czym mogę przeczytać na kartach książek Evans. A jak było w przypadku tej części?

Tahoe Roth jest najlepszym przyjacielem Malcolma Sainta. Jest seksowny, pewny siebie i niejedna kobieta chciałaby znaleźć się z nim sam na sam. On jednak nie gustuje w związkach, nie jest też fanem trzymania się za rączkę, wręcz przeciwnie — seks jest dla niego jedynie rozrywką i próbą ukrycia swoich uczuć. Gina to przyjaciółka Rachel. Po nieudanych związkach nie ufa facetom i stara się trzymać od nich z daleka. Swoją twarz ukrywa pod grubą warstwą makijażu, nie chcąc, by ktokolwiek zobaczył, jaka jest naprawdę. Przyłapuje się jednak na tym, że myśli o Tahoe, a z tego na pewno nie wyjdzie nic dobrego.

Początkowe rozdziały Ladies Man nie zapowiadają wciągającej i interesującej historii. Przypominają raczej początki książek, w których schemat goni schemat i nie ma w nich miejsca na nic emocjonującego i ciekawego. To był jednak nieumiejętny start lub zaplanowane przez autorkę budowanie napięcia oraz wzbudzenie w czytelniku ciekawości, aby w odpowiednim momencie książka mogła wciągnąć go bez reszty. W każdym razie, fabuła nie jest oryginalna i początkowo nawet nie wiadomo, w jakim kierunku będzie zmierzać. Jednak w miarę czytania i pochłaniania kolejnych stron, zaczęłam z coraz większym zainteresowaniem przyglądać się poczynaniom bohaterów i prawdę mówiąc, nigdy nie pomyślałabym, że Katy Evans zaserwuje czytelnikom coś takiego. Autorka zrezygnowała z pisania typowego erotyku, w którym scen erotycznych jest więcej niż mógłby ktokolwiek pomyśleć, lecz stworzyła historię, w której miłość między bohaterami rodzi się naprawdę powoli i jest jednostronna. Do samego końca nie wiadomo, jak skończy się historia Tahoe i Giny, jednak czytelnik z zaangażowaniem może śledzić kolejne decyzje podejmowane przez postacie.

Katy Evans stworzyła postać młodej kobiety, która zraniona przez poprzedniego partnera, nie potrafi żyć w zgodzie z samą sobą. Na co dzień jednak przybiera maskę, aby inni nie widzieli, jak łatwo ją zranić. Jest oddaną przyjaciółką, która jest gotowa wysłuchać bliskich, gdy ci borykają się z jakimiś problemami. Jednocześnie sama nie jest w stanie otworzyć się przed innymi i wszystko skrywa głęboko w sobie. Ma też problem z pokazywaniem się bez makijażu, bo czuje się wtedy naga i brzydka. Ten kompleks w niej tak mocno zakorzeniony, że nie potrafi już nawet spać bez makijażu, gdy ktoś u niej nocuje. Codziennie rano wstaje wystarczająco wcześnie, by móc nałożyć staranny makijaż, który zakryje jej twarz. Dla niektórych może wydać się to chore, ale naprawdę niewielu ludzi zdaje sobie sprawę, jak destrukcyjne bywa posiadanie kompleksów na jakimkolwiek punkcie — one niszczą od środka i sprawiają, że czujemy się coraz bardziej przytłoczeni, brzydzimy się sobą i boimy się pokazywać innym tacy, jacy naprawdę jesteśmy. Ale nie tylko Gina w tej historii zakłada maskę — Tahoe również to robi, ale w nieco inny sposób. Jest wyluzowany, wiecznie uśmiechnięty, ale czy tak siak ukrywa prawdziwego siebie. I można to poczuć od pierwszych stron, bo choć zgrywa szczęśliwego, to jednak podchodzi do wszystkiego z widocznym dystansem. Nie ma więc mowy o złej kreacji bohaterów — wręcz przeciwnie — Katy Evans wykreowała ich z największą starannością, nie bała się ukazać ich słabości, ale pokazała również ich zalety.
Jeżeli szukacie książki, w której erotyzm wylewa się ze wszystkich stron, to niestety, ale Ladies Man was rozczaruje. Nie ma tu dosadnych i mocnych scen erotycznych, a bohaterowie nie rzucają się na siebie już od pierwszych stron. Katy Evans umiejętnie buduje napięcie między Giną a Tahoe, ale tworzy też między nimi swego rodzaju dystans, mur, nie pozwalając, aby pożądanie wybuchło i zepsuło to, nad czym pracowali bardzo długo. Pisarka zadbała również o to, by nie zabrakło chemii, a w niektórych momentach nieco zagęściła atmosferę, aby czytelnik poczuł się nieco skonfundowany, ale jednocześnie zaintrygowany nadchodzącymi wydarzeniami. Nie znajdziecie tu miłości od pierwszego wejrzenia, lecz stopniowo dojrzewające uczucie, które niejednokrotnie stawia bohaterów w niezręcznych sytuacjach.

Ladies Man określiłabym mianem delikatniejszej i o wiele subtelniejszej wersji Manwhore, w której mamy do czynienia z dobrze wykreowanymi postaciami, które nie rzucają się na siebie już w pierwszym rozdziale. To dobra książka na wieczór, której czytanie będzie idealną formą relaksu po wykańczającym dniu. Jeżeli chcecie poznać historię, w której nie wszystko jest piękne i różowe, a bohaterowie nie patrzą na świat przez różowe okulary, to powinniście sięgnąć po książkę Katy Evans.
Avatar użytkownika - czytatnik
czytatnik
Przeczytane:2017-11-04, Przeczytałam, Mam,

Tahoe Roth zdecydowanie nie jest facetem, u którego boku można spędzić życie. Jedną noc? Jak najbardziej. Nie miej jednak nadziei na to, że kiedykolwiek porzuci swoje życie mężczyzny wolnego i niezależnego. Gina w każdym razie nie ma co do tego złudzeń. A mimo to jej ciało ożywa za każdym razem, kiedy ma okazję go widzieć. Cóż, nikt nie mówił, że bycie przyjaciółką takiego ciacha będzie prostą sprawą. Odpowiedzią na jej rozterki ma być Trent – facet, z którym próbuje stworzyć związek, na jaki nie może liczyć z Tahoe. Czy jednak ma to jakieś szanse przerwania? I czy Trent jest w ogóle w stanie wyciągnąć Ginę z jej rozterek, jak to niewątpliwe czyni jej seksowny przyjaciel? Przeszłość nie daje o sobie zapomnieć, a przyszłość jest wciąż niepewna.

Całość recenzji dostępna pod adresem: http://zapach-ksiazek.pl/ladies-man/

Avatar użytkownika - dona
dona
Przeczytane:2019-01-20, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Mine
Katy Evans0
Okładka ksiązki - Mine

„Zrobię wszystko, aby ona była MOJA”. - Remington Tate Drugi tom serii REAL, międzynarodowego bestsellera, który podbił również...

Manwhore 1
Katy Evans0
Okładka ksiązki - Manwhore 1

Pierwszy tom kipiącej zmysłowością trylogii Manwhore w wersji kieszonkowej Czy można odkryć, kim naprawdę jest najzamożniejszy playboy z Chicago, i nie...