Landon & Shay. Tom 1

Shay Gable mnie nie znosiła. Zawsze próbowaliśmy się unikać. Rozchodziliśmy się w różne strony.Nawet na siebie nie patrzyliśmy.

Wszystko się zmieniło, gdy rzuciłem jej wyzwanie. Zaczęło się od głupiego zakładu: sprawić, by Shay zakochała się we mnie, nim ja zakocham się w niej.

Miałem zgarnąć łatwą wygraną, jednak dziewczyna sprawiła, że zapragnąłem nieznanych wcześniej rzeczy.

Dawno temu zakochałam się w chłopaku. Pięknym, choć borykającym się z trudami życia.

Niektórzy ostrzegali mnie przed tym uczuciem, ale nie słuchałam. Byliśmy młodzi, słabi, głupi. I niebezpiecznie zakochani, ale zupełnie się tym nie przejmowaliśmy.

Wszystko układało się w tym burzliwym romansie, aż nasze życie na zawsze się zmieniło.

W bajkach miłość zawsze zwycięża, jednak w prawdziwym życiu bywa powodem upadania imperiów.

Jednak, jak mówi stare powiedzenie: w miłości i na wojnie

wszystko jest dozwolone - także złamane serce.

Informacje dodatkowe o Landon & Shay. Tom 1:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2020-09-09
ISBN: 9788381951470
Tytuł oryginału: Landon & Shay

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna bóg

Kup książkę Landon & Shay. Tom 1

Ale wiadomo przecież, co może powstać z topiącego się jak masło serca. Zatkane tętnice.

W bajkach piękna zakochiwała się w bestii. W rzeczywistości bestia niszczyła piękną.

Landon & Shay. Tom 1 - opinie o książce

Avatar użytkownika - goszaczyta
goszaczyta
Przeczytane:2020-10-13, Ocena: 6, Przeczytałam,

Tylko Brittainy C.Cherry potrafi tak zawładnąć sercem czytelnika. Najnowsza powieść autorki porusza wiele ważnych problemów, z którymi wiele ludzi boryka się na co dzień, nie ujawniając światu swoich najgorszych obaw i przeżyć. Uświadamia, jak życie potrafi dać w kość odbierając nadzieję na lepsze jutro. Jednak piękno takich sytuacji polega na podnoszeniu się z upadku i odnalezieniu swojego szczęścia. Właśnie to definiuje głównych bohaterów tej powieści.

Landon i Shay nienawidzili siebie nawzajem. Jedno unikało drugiego, jak ognia. Do momentu, aż na imprezie założyli się kto pierwszy się w kimś zakocha. Landon myślał, że zgarnie łatwą wygraną, jednak gdy w grę wkroczyły uczucia, zakład okazał się być ich zgubą. Ta pełna uczuć i emocji historia wciąga od pierwszych stron, sprawiając, że śledzimy losy bohaterów z zapartym tchem.

Każda strona do bólu przesycona jest emocjami. Autorka zabiera nas w niesamowitą podróż, gdzie możemy żyć razem z bohaterami, dobrze poznać ich historie, by potem na koniec pokochać za całokształt. Kto z nas nie lubi zanurzyć się w lekturze i zapomnieć o otaczającym świecie, z dala od problemów, tylko książka i my. Właśnie Brittainy zapewnia takie doznania. Autorka ma niesamowity talent kreowania niezapomnianych postaci. Landon był po prostu niesamowity w swej jakże niedoskonałej charakterystyce. Skradł moje serce już od pierwszych stron, a jego historia i zmagania złamały mi serce💔

Tylko Brittainy C.Cherry potrafi wywołać u mnie taką gammę emocji. Sprawiła, że podczas czytania śmiałam się przez łzy, a bardzo rzadko się to zdarza. Ta historia była po prostu niesamowita, autorka zabrała mnie w świat, z którego nie miałam ochoty wracać.

Życie pisze różne scenariusze, a tą historią autorka uświadamia nas, jak takie zmiany kształtują naszą osobowość. Czasem jednak potrzeba drugiej osoby, która wskaże drogę i pomoże dostrzec prawdę.

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2023-06-04, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Książki opowiadające o młodych ludziach zazwyczaj cechują się odrobiną infantylności, niedojrzałości i problemów, które wydają się nieco błahe z perspektywy dorosłych. Ale nie wszystkie. I ta zdecydowanie należy do tych nielicznych pozycji.   Landon to szkolny playboy, trochę niegrzeczny chłopiec, który zawsze znajduje się w centrum wydarzeń, a wszyscy darzą go ogromnym respektem. Pochodzi z bogatej rodziny, jego kariera zawodowa jest już zaplanowana, a rodzice niespecjalnie są nim zainteresowani. Shay to cudowna dziewczyna- idealna córka, wyborna uczennica, fantastyczna koleżanka, która potrafi nawiązać kontakt z każdym. Uwielbia pisać i jej marzeniem jest tworzenie scenariuszy, choć całkiem nieźle wychodzi jej też aktorstwo. Brzmi znajomo? Uwierzcie mi, że tutaj nie znajdziecie nic schematycznego oprócz charakterów postaci.   "Landon i Shay" to historia, która powinna być wzorem dla każdego, kto pragnie się podjąć napisania książki o nastolatkach. Zaskoczy wielbicieli gatunku, jego przeciwników ale i tych, którzy po lekturze "Eleanor i Greya" mieli w głowie jakąś wizję relacji głównych bohaterów. Jest przepełniona emocjami, trudną tematyką i daje wiele do myślenia. Najistotniejszym elementem powieści jest zdrowie psychicznie, na które wpływ mają zarówno sytuacja rodzinna jak i skłonności do uzależnień ale również dolegliwości, na które nie mamy wpływu- jak depresja i wszelkie te wymienione przeze mnie tematy są w powieści doskonale ukazane.  Sama relacja postaci jest wykreowana naprawdę interesująco, przekonująco i bez zbędnych dramatów- typowych dla książek dotyczących osób młodych. Ta opowieść równocześnie koi duszę jak i ją rozdziera i jest w niej to naprawdę piękne. Z przyjemnością poznałam ten etap znajomości Landona i Shay, którego długo nie zapomnę!

Avatar użytkownika - LiteraturaZmyslo
LiteraturaZmyslo
Przeczytane:2020-11-26, Ocena: 6, Przeczytałam,

Brittainy C. Cherry to autorka, która tworzy historię zapadające w serce i pamięć. Emocjonujące, piękne, bolesne, zabawne, seksowne. Każda jej książka, bez wyjątku, jest niezwykła. Każda porusza ważne tematy w sposób wysmakowany i taktowny. I tak jest również w przypadku "Landon & Shay. Tom 1". Tu dzieje się magia.

Shay Gable na pierwszy rzut oka jest perfekcyjna. Zawsze uśmiechnięta, taktowna, grzeczna. Nigdy nie odmawia pomocy innym, jest pilną uczennica i wierną przyjaciółką. Jest też największym wrogiem  Landona. Ta jej perfekcyjność działa na nerwy zagubionemu, młodemu mężczyźnie. Dlaczego mu to przeszkadza? Landon cierpi na depresję.  Jego świat spowija smutek i zagubienie. Może jest po prostu zazdrosny, że komuś udaje się żyć szczęśliwie? Jednak chłopak nie zdaje sobie sprawy, że życie Shay takie nie jest. Dziewczyna również zmaga się z problemami. Ich ścieżki połączą się na jednej imprezie, przez jeden głupi zakład. Najwięksi wrogowie mają się w sobie zakochać. Nieprawdopodobne prawda? A jednak im częściej rozmawiają tym bardziej odsłaniają swoje prawdziwe oblicza. Nagle znajdują wspólne pasje, ich rozmowy zaczynają być szczere, niespodziewanie widzą w sobie bratnią duszę. Czy to, co uważali za nienawiść jest tak naprawdę fascynacją? A może miłością?  Czy wytrwają przy sobie, kiedy zdradzą swoje wszystkie tajemnice i bolesne wspomnienia? A może to tylko kolejne kłamstwa? Może zależy im tylko, aby wygrać zakład.

UWIELBIAM Brittainy C. Cherry. Wiem, że sięgając po jej książkę będę płakać. I to jest OK. Bo autorka gwarantuje emocjonalny rollercoaster. Takie historie są potrzebne. Opowiadają o ważnych tematach, w tym przypadku o depresji  i udowadniają, że miłość i przyjaźń w życiu człowieka są najważniejsze. Potrzebne równie mocno, co tlen.  Brittainy przedstawiła nam bohaterów, których kochamy mimo ich wad i przez całą książkę trzymamy za nich kciuki. Są mądrzy a mimo to lekkomyślni. Są zabawni a jednak noszą w sobie smutek. Przez to są tak prawdziwi i wyjątkowi. Autorka pisze na najwyższym poziomie. Opowiada historię płynnie i delikatnie. Językiem subtelnym, barwnym, zabawnym i seksownym. Ta książka ma w sobie wszystko, aby ją pokochać. Gorąco zachęcam Was do lektury. Mam nadzieję, że prędzej czy później odkryjecie magię Brittainy C. Cherry.

Avatar użytkownika - KarkaReads
KarkaReads
Przeczytane:2020-09-15, Ocena: 6, Przeczytałem,

“Jaka osoba chciałaby kochać wadliwe serce?

Jaka poświęciłaby czas, aby słuchać bicia czegoś tak zepsutego?

Mam jednak nadzieję, że złamane serca również można pokochać.

Uważam, że te pogruchotane najbardziej zasługują na miłość”.

“Landon & Shay” to kolejna książka Brittainy C. Cherry po którą sięgnęłam. Uwielbiam tę autorkę i jeszcze nigdy nie zawiodłam się na jej twórczości. W każdej z jej książek odnajduje cząstkę siebie. Bałam się, że tym razem będzie inaczej, bo od początku nie mogłam się wciągnąć w historię Landona i Shay. Odniosłam wrażenie, że coś było nie tak.Musiałam chwilę poczekać i w końcu autorka oczarowała mnie fabułą. Po dość długim wstępie zaczęło się coś dziać i wciągnęło mnie całkowicie.

Shay i Landon od zawsze byli wrogami, nienawidzili się. Na jednej z imprez założyli się o to kto pierwszy z nich się zakocha. Ona miała zakochać się w nim, a on w niej. Każde z nich uważało, że z łatwością wygra. Lanton to chłopak z problemami przed którym wszyscy ostrzegali Shay. Dla niego życie dziewczyny jest idealne, bezproblemowe. Jednak nie wie on jakie tajemnice skrywa Shay. Przy niej chłopak zaczyna na nowo żyć. Które z nich wygra? Czy uda im się stworzyć coś trwałego?

Historia przedstawiona przez Brittainy opowiada o dwójce młodych ludzi, którzy zostali skrzywdzeni przez los. Każde z nich ukrywa to przed światem. Ona gra zawsze uśmiechniętą i wesołą, a on udaje aroganta, którego nic nie obchodzi. Jednak kiedy dwie zranione dusze trafiają na siebie mogą sobie pomóc. Jednym z problemów, które porusza autorka jest depresja, z którą zmaga się bardzo dużo osób. Pokazuje ona, że to nie jest powód do wstydu, że warto poprosić o pomoc. Polecam wam “Landon & Shay” to historia o bólu, nadziei, przyjaźni i nienawiści, która może przerodzić się w coś pięknego. Z niecierpliwością czekam na drugi tom.

Kochając pana Danielsa
Brittainy C. Cherry0
Okładka ksiązki - Kochając pana Danielsa

To historia wielkiej miłości. Takiej, która zdarza się wtedy, gdy na swojej drodze spotkasz prawdziwą bratnią duszę. Mężczyznę, którego śmieszy...

Żywioły (Tom 4). Siła, która ich przyciąga
Brittainy C. Cherry0
Okładka ksiązki - Żywioły (Tom 4). Siła, która ich przyciąga

Z Grahamem Russellem nie byliśmy dla siebie stworzeni. Mną targały emocje, on pogrążony był w apatii. Ja śniłam na jawie, jego trawiły koszmary. Płakałam...