Landon & Shay. Tom 1

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2020-09-09
ISBN: 9788381951470
Tytuł oryginału: Landon & Shay

Shay Gable mnie nie znosiła. Zawsze próbowaliśmy się unikać. Rozchodziliśmy się w różne strony.Nawet na siebie nie patrzyliśmy.

Wszystko się zmieniło, gdy rzuciłem jej wyzwanie. Zaczęło się od głupiego zakładu: sprawić, by Shay zakochała się we mnie, nim ja zakocham się w niej.

Miałem zgarnąć łatwą wygraną, jednak dziewczyna sprawiła, że zapragnąłem nieznanych wcześniej rzeczy.

Niektórzy ostrzegali mnie przed tym uczuciem, ale nie słuchałam. Byliśmy młodzi, słabi, głupi. I niebezpiecznie zakochani, ale zupełnie się tym nie przejmowaliśmy.

Wszystko układało się w tym burzliwym romansie, aż nasze życie na zawsze się zmieniło.

W bajkach miłość zawsze zwycięża, jednak w prawdziwym życiu bywa powodem upadania imperiów.

Jednak, jak mówi stare powiedzenie: w miłości i na wojnie

wszystko jest dozwolone - także złamane serce.

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Kup książkę Landon & Shay. Tom 1

Opinie o książce - Landon & Shay. Tom 1

Avatar użytkownika - goszaczyta
goszaczyta
Przeczytane:2020-10-13, Ocena: 6, Przeczytałam,

Tylko Brittainy C.Cherry potrafi tak zawładnąć sercem czytelnika. Najnowsza powieść autorki porusza wiele ważnych problemów, z którymi wiele ludzi boryka się na co dzień, nie ujawniając światu swoich najgorszych obaw i przeżyć. Uświadamia, jak życie potrafi dać w kość odbierając nadzieję na lepsze jutro. Jednak piękno takich sytuacji polega na podnoszeniu się z upadku i odnalezieniu swojego szczęścia. Właśnie to definiuje głównych bohaterów tej powieści.

Landon i Shay nienawidzili siebie nawzajem. Jedno unikało drugiego, jak ognia. Do momentu, aż na imprezie założyli się kto pierwszy się w kimś zakocha. Landon myślał, że zgarnie łatwą wygraną, jednak gdy w grę wkroczyły uczucia, zakład okazał się być ich zgubą. Ta pełna uczuć i emocji historia wciąga od pierwszych stron, sprawiając, że śledzimy losy bohaterów z zapartym tchem.

Każda strona do bólu przesycona jest emocjami. Autorka zabiera nas w niesamowitą podróż, gdzie możemy żyć razem z bohaterami, dobrze poznać ich historie, by potem na koniec pokochać za całokształt. Kto z nas nie lubi zanurzyć się w lekturze i zapomnieć o otaczającym świecie, z dala od problemów, tylko książka i my. Właśnie Brittainy zapewnia takie doznania. Autorka ma niesamowity talent kreowania niezapomnianych postaci. Landon był po prostu niesamowity w swej jakże niedoskonałej charakterystyce. Skradł moje serce już od pierwszych stron, a jego historia i zmagania złamały mi serce💔

Tylko Brittainy C.Cherry potrafi wywołać u mnie taką gammę emocji. Sprawiła, że podczas czytania śmiałam się przez łzy, a bardzo rzadko się to zdarza. Ta historia była po prostu niesamowita, autorka zabrała mnie w świat, z którego nie miałam ochoty wracać.

Życie pisze różne scenariusze, a tą historią autorka uświadamia nas, jak takie zmiany kształtują naszą osobowość. Czasem jednak potrzeba drugiej osoby, która wskaże drogę i pomoże dostrzec prawdę.

"W bajkach piękna zakochiwała się w bestii.
W rzeczywistości bestia niszczyła piękną."

Landon to chłopak który ma w sobie wielki mrok. Dla ludzi gra sztucznie szczęśliwego. Jego myśli nie pozwalają zaznać spokoju.
Shay jest jak promyk słońca. Jest szczera, kochająca, uczciwa. Ale i w jej poukładanym życiu panuje chaos emocji.
Dwie osoby które się nienawidziły, ale przez głupi zakład postanowiły rozkochać w sobie drugą osobę. Czy bestia zniszczy piękną? Czy mrok Landona zostanie rozjaśniony przez promyk słońca?

Historia Landona i Shay jest rewelacyjna. Poruszany jest problem dzieciaków, które muszą sobie radzić z własnymi cieniami. Drugi ciekawy wątek to rola rodzica w wychowaniu dziecka. Jak wpływa brak oparcia w rodzicach, samotność dzieci i brak odpowiedzialności i zasad.

Ta niska jednak ocena wynika z faktu, że choć uwielbiam czytać książki Brittainy C. Cherry to w tej książce przekroczyła moją granicę dobrego smaku.
Niektóre sceny a zwłaszcza jedna zmiażdżyła dobrą, ciekawą historię w coś niesmacznego.

Avatar użytkownika - LiteraturaZmyslo
LiteraturaZmyslo
Przeczytane:2020-11-26, Ocena: 6, Przeczytałam,

Brittainy C. Cherry to autorka, która tworzy historię zapadające w serce i pamięć. Emocjonujące, piękne, bolesne, zabawne, seksowne. Każda jej książka, bez wyjątku, jest niezwykła. Każda porusza ważne tematy w sposób wysmakowany i taktowny. I tak jest również w przypadku "Landon & Shay. Tom 1". Tu dzieje się magia.

Shay Gable na pierwszy rzut oka jest perfekcyjna. Zawsze uśmiechnięta, taktowna, grzeczna. Nigdy nie odmawia pomocy innym, jest pilną uczennica i wierną przyjaciółką. Jest też największym wrogiem  Landona. Ta jej perfekcyjność działa na nerwy zagubionemu, młodemu mężczyźnie. Dlaczego mu to przeszkadza? Landon cierpi na depresję.  Jego świat spowija smutek i zagubienie. Może jest po prostu zazdrosny, że komuś udaje się żyć szczęśliwie? Jednak chłopak nie zdaje sobie sprawy, że życie Shay takie nie jest. Dziewczyna również zmaga się z problemami. Ich ścieżki połączą się na jednej imprezie, przez jeden głupi zakład. Najwięksi wrogowie mają się w sobie zakochać. Nieprawdopodobne prawda? A jednak im częściej rozmawiają tym bardziej odsłaniają swoje prawdziwe oblicza. Nagle znajdują wspólne pasje, ich rozmowy zaczynają być szczere, niespodziewanie widzą w sobie bratnią duszę. Czy to, co uważali za nienawiść jest tak naprawdę fascynacją? A może miłością?  Czy wytrwają przy sobie, kiedy zdradzą swoje wszystkie tajemnice i bolesne wspomnienia? A może to tylko kolejne kłamstwa? Może zależy im tylko, aby wygrać zakład.

UWIELBIAM Brittainy C. Cherry. Wiem, że sięgając po jej książkę będę płakać. I to jest OK. Bo autorka gwarantuje emocjonalny rollercoaster. Takie historie są potrzebne. Opowiadają o ważnych tematach, w tym przypadku o depresji  i udowadniają, że miłość i przyjaźń w życiu człowieka są najważniejsze. Potrzebne równie mocno, co tlen.  Brittainy przedstawiła nam bohaterów, których kochamy mimo ich wad i przez całą książkę trzymamy za nich kciuki. Są mądrzy a mimo to lekkomyślni. Są zabawni a jednak noszą w sobie smutek. Przez to są tak prawdziwi i wyjątkowi. Autorka pisze na najwyższym poziomie. Opowiada historię płynnie i delikatnie. Językiem subtelnym, barwnym, zabawnym i seksownym. Ta książka ma w sobie wszystko, aby ją pokochać. Gorąco zachęcam Was do lektury. Mam nadzieję, że prędzej czy później odkryjecie magię Brittainy C. Cherry.

Avatar użytkownika - MalgorzataSk
MalgorzataSk
Przeczytane:2020-10-30, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2020,
Żywioły (Tom 1). Powietrze, którym oddycha
Brittainy C. Cherry0
Okładka ksiązki - Żywioły (Tom 1). Powietrze, którym oddycha

Ostrzegano mnie przed Tristanem Colem. ,,Trzymaj się od niego z daleka", mówili. ,,Jest okrutny". ,,Jest zimny". ,,Życie go nie oszczędzało"...

Landon & Shay. Tom 2
Brittainy C. Cherry0
Okładka ksiązki - Landon & Shay. Tom 2

Dawno temu zakochałam się w chłopaku. Pięknym, choć borykającym się z trudami życia. Niektórzy ostrzegali mnie przed rozwijaniem tych uczuć, ale nie...

W bajkach piękna zakochiwała się w bestii. W rzeczywistości bestia niszczyła piękną.

Ale wiadomo przecież, co może powstać z topiącego się jak masło serca. Zatkane tętnice.

Spowiedź Goebbelsa
Christopher Macht