Lasoterapia

Wydawnictwo: DRAGON
Data wydania: 2021-03-24

Co nam daje las? Spokój, wytchnienie, poprawę zdrowia psychicznego - ale nie tylko. Wędrówki po lesie podnoszą naszą odporność, wspomagają leczenie wielu chorób, takich jak astma, alergie czy depresja. A poza tym są powszechnie dostępne i darmowe!

Lasoterapia przybliża, opierając się na wynikach badań naukowych, wpływ natury na zdrowie i dobrostan człowieka. Z książki dowiesz się:

o Na czym polega terapia lasem?

o Czym są leśne kąpiele i jak się do nich przygotować?

o Jak zaplanować wędrówkę by odnieść jak najwięcej korzyści?

o Jak korzystać z lasu, kiedy mieszkamy w betonowej dżungli?

Książka ta pomoże Ci w zaplanowaniu Twojej własnej lasoterapii w sposób praktyczny, z uwzględnieniem pór roku, pogody, wieku, stanu zdrowia. Autorką książki jest Katarzyna Simonienko, doktor psychiatrii, certyfikowany przewodnik kąpieli leśnych, związana z Puszczą Białowieską. Swoim pacjentom przepisuje las na receptę.

Tagi: Poradniki kosmetyczne

Kup książkę Lasoterapia

Opinie o książce - Lasoterapia

Polecam. Książ?a, z której można dowiedzieć się o aktualnych wynikach badań, ciekawostkach związanych z wpływem przebywania w lesie na zdrowie i samopoczucie. Autorka, na podstawie twardych danych naukowych i medycznych - zachęca do kąpieli leśnych. W książce jest wiele praktycznych porad. Bardzo się cieszę z tej pozycji, mam nadzieję, że ta wiedza będzie się rozpowszechniać.

Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska