Latarnia umarłych. Za nieodkupione winy...

Wydawnictwo: Alegoria
Data wydania: 2022-05-12
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788366767157
Liczba stron: 280

Ocena: 6 (1 głosów)

Czy w dobie komputerów i telefonów komórkowych, lotów na Księżyc i na Marsa można jeszcze uwierzyć, że oprócz naszego realnego świata istnieje także ten należący do umarłych? Że te światy mogą się przenikać? Że dawno pogrzebani wcale nie zapomnieli, co ich łączy z żywymi, a ich uczucia i emocje są równie intensywne jak kiedyś?

Dziewiętnastoletnia Iga, kończąc swoją wakacyjną wędrówkę, trafia przypadkowo do niewielkiej miejscowości Budy Leśne. Nie wie, że wymuszony okolicznościami nocleg w dzwonnicy stanie się początkiem dramatycznych wydarzeń, których stawką będzie nie tylko jej życie, ale także życie młodszej siostry.

Już wkrótce Iga - która wreszcie się zbuntowała i uciekła od toksycznej i nienawidzącej jej matki - oraz jej nowi przyjaciele będą musieli rozwikłać mrożącą krew w żyłach zagadkę.

Historia miała swój tragiczny początek ponad półtora wieku temu, a bohaterami dramatu byli przodkowie dziewczyny, o których istnieniu nie miała nawet pojęcia.

Tagi:

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Latarnia umarłych. Za nieodkupione winy...

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Latarnia umarłych. Za nieodkupione winy...

Macie czasami takie książki, których na początku się boicie? A potem okazuje się, że całkiem niepotrzebnie, bo publikacja okazuje się świetną i bardzo wciągającą pozycją? 😁 Ja miałam dokładnie taki przypadek. Trochę się bałam, bo historia jest dosyć mroczna, a przy tym tak ciekawa i wciągająca, że bardzo trudno się od niej oderwać ;) 

Czy w dzisiejszych czasach ktoś jeszcze wierzy w życie pozagrobowe? Czy nasz świat i ich może się ze sobą łączyć lub przeplatać wzajemnie? Młoda dziewczyna, 19 - letnia Jadwiga zwana Igą, podczas wakacji przypadkowo trafia do małej miejscowości o nazwie Budy Leśne. Różne okoliczności sprawiają, że dziewczyna musi przenocować a miejsce, gdzie śpi, to stara dzwonnica. Iga nawet nie zdaje sobie sprawy, jak ta nic wpłynie na jej życie. Okazuje się bowiem, że nie tylko ona będzie zagrożona ale również życie jej młodszej siostry.... Ponadto dziewczyna nie ma łatwego życia. Po szkole średniej zmuszona bardzo trudnymi relacjami z rodzicami, wyprowadziła się z rodzinnego domu, gdzie jej własna matka dawała jej odczuć na każdym kroku, jak bardzo jej nienawidzi. ;( w Budach Leśnych znajduje schronienie, pracę i przyjaciół. Razem z nimi będzie starała się rozwiązać makabryczną zagadkę, która miała swój początek ponad półtora wieku wcześniej. A na dodatek okazuje się, że głównymi bohaterami tej makabrycznej tajemnicy byli przodkowie Igi, o których wcześniej nawet nigdy nie słyszała... Jakie tajemnice pozna dziewczyna? Czy uda się opanować panujące zło? Jakie ofiary trzeba będzie złożyć, aby historia w końcu się zakończyła? Czy jest jakakolwiek szansa na to, by w Budach Leśnych zapanował spokój? Odpowiedzi na te pytania jak i całą historię poznacie czytając tę świetną lekturę. ;) 

Zacznę od tego, że jest to powieść dla młodzieży. Jednak uważam, że jest ona również dla dorosłych i doskonale się ją czyta. Bardzo wciągająca i intrygująca lektura. Ciekawa historia, w której znajdziemy i elementy kryminalne i horrorowe. Tak jak wspomniałam Wam na początku trochę się obawiałam tej historii, ale całkowicie niepotrzebnie. I choć nie czytam horrorów, to w tej książce te elementy grozy absolutnie mi nie przeszkadzały, a wręcz przeciwnie. Uważam, że doskonale pasowały do całej publikacji. Ponadto dodawały jej dodatkowego smaczku, dzięki temu pozycja była jeszcze bardziej mroczna i wciągająca. Autorka ma świetne pióro, które rewelacyjnie się czyta. Język i wygląd bohaterów dodatkowo może również zachęcić młodzież do dalszego poznania tej lektury. To jest moje pierwsze spotkanie z twórczością Autorki, jednak myślę, że nie ostatnie. Właśnie odkryłam, że książki w takim stylu mi odpowiadają, więc z chęcią sięgnę po kolejne powieści tego typu. Mamy tu i bunt nastolatków i siłę przyjaźni. A dodatkowo tajemnice, zagadki i cmentarz, na który nikt nie odważy się wejść po zmroku... Pełna zaskakujących zwrotów akcji książka, nieoczekiwane zbiegi okoliczności i finał, który według mnie Autorka zakończyła fenomenalnie. Jestem naprawdę zachwycona tą pozycją i bardzo dziękuję Wydawnictwo Alegoria za możliwość patronatu, zaufanie oraz egzemplarz do recenzji. Autorce gratuluję świetnej książki, którą bardzo polecam zarówno młodzieży jak i dorosłym. Jeśli zatem lubicie adrenalinę, tajemnice, zagadki i elementy grozy, pozycja będzie dla Was jak najbardziej trafiona ;) gratuluję bardzo Autorce świetnej publikacji, Was zachęcam gorąco do lektury i przyznaję 9 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów!!! ;) 

Link do opinii
Inne książki autora
Myszka Hania
Barbara Mikulska0
Okładka ksiązki - Myszka Hania

Ciepłe i pogodne opowiadania o przygodach małej myszki Hani, która razem z rodzicami mieszka w mysim domku. Jak każdy maluch lubi się bawić i obserwować...

Łzy Boga Deszczu. Porwanie
Barbara Mikulska0
Okładka ksiązki - Łzy Boga Deszczu. Porwanie

Minęło dwadzieścia lat. Bora, niegdyś Nosicielka magicznej Łzy Boga Deszczu (Łzy Boga Deszczu. Nosicielka – wydanie wiosną 2018 r.) i jej mąż Thomas...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Więcej niż zło
Ewelina Stefańska
Więcej niż zło
Dlaczego mnie zabiłaś?
Andrzej Marek Grabowski
Dlaczego mnie zabiłaś?
Znajda
Katarzyna Kielecka
Znajda
Noc sów. Opowieści z lasu
Jacek Karczewski
Noc sów. Opowieści z lasu
Las znikających gwiazd
Kristin Harmel
Las znikających gwiazd
Gorath. Uderz pierwszy
Janusz Stankiewicz
Gorath. Uderz pierwszy
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Kacper
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy