Łzy Boga Deszczu. Nosicielka

Wydawnictwo: Alegoria
Data wydania: 2018-03-15
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-62248-50-6
Liczba stron: 308

Tom 1 cyklu Łzy Boga Deszczu

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Co jest największym skarbem na Ziemi? Woda. Bez niej nie ma życia. Na szczęście wieki temu Bóg Deszczu za pośrednictwem swojej wysłanniczki podarował czterem dziewczynkom cztery kamienie – swoje Łzy. I zawarł z ludźmi układ. Co kilkaset lat kolejne Nosicielki Łez muszą udać się w tajemne miejsce i odprawić magiczny rytuał, który sprawi, że wody na Ziemi nigdy nie zabraknie.

Bora dowiaduje się o swoim posłannictwie w osiemnaste urodziny. Wraz z wyznaczonym jej przez Źródło mocy Opiekunem wyrusza w podróż, aby wypełnić misję. Nie wie, jak niebezpieczna będzie to droga. Na cudowny kamień czyhają Czarni Mnisi, których przywódca chce przejąć kontrolę nad wodą na całym świecie i w ten sposób zmusić wszystkich ludzi do poddaństwa. A pokonać bądź przechytrzyć zakonnych niełatwo, bowiem oprócz tego, że opanowali podróżowanie w czasie, to dysponują technologią, o której współcześni Borze mogą jedynie pomarzyć.

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Łzy Boga Deszczu. Nosicielka

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Łzy Boga Deszczu. Nosicielka

Avatar użytkownika - EmnildaAmelberga
EmnildaAmelberga
Przeczytane:2018-06-21, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 12 książek 2018,

"Łzy Boga Deszczu. Nosicielka" to książka, którą szybko się czyta i która posiada dość ciekawą fabułę, chociaż wkradają się do niej mniej lub bardziej przewidywalne elementy. Historia opowiada o dziewczynie, która musi opuścić dom i podczas podróży poznaje swoje przeznaczenie i odkrywa prawdę o sobie i swoich bliskich. Podczas czytania pojawia się jednak spory niedosyt, wywołany głównie tym, że o postaciach dowiadujemy się tylko tyle ile absolutnie musimy, aby rozumieć całą historię, a o postaciach drugoplanowych nie wiemy w sumie nic. Wszystko opisane jest bardzo oszczędnie, przez co czytelnik nie ma szans na zżycie się w bohaterami i bliższe poznanie ich świata. Książka ma potencjał nie do końca wykorzystany i jest to duży minus tej pozycji. Jest to jednak ta ze średnich książek, przy których można spędzić dość miło czas z powodu interesujących pomysłów autorki, chociaż pozostaje to uczucie niedosytu.

Link do opinii

Nie mogę się doczekać kolejnego tomu, to chyba najlepsza recenzja dla książki

Link do opinii
Inne książki autora
Myszka Hania
Barbara Mikulska0
Okładka ksiązki - Myszka Hania

Ciepłe i pogodne opowiadania o przygodach małej myszki Hani, która razem z rodzicami mieszka w mysim domku. Jak każdy maluch lubi się bawić i obserwować...

Łzy Boga Deszczu. Porwanie
Barbara Mikulska0
Okładka ksiązki - Łzy Boga Deszczu. Porwanie

Minęło dwadzieścia lat. Bora, niegdyś Nosicielka magicznej Łzy Boga Deszczu (Łzy Boga Deszczu. Nosicielka – wydanie wiosną 2018 r.) i jej mąż Thomas...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Więcej niż zło
Ewelina Stefańska
Więcej niż zło
Dlaczego mnie zabiłaś?
Andrzej Marek Grabowski
Dlaczego mnie zabiłaś?
Znajda
Katarzyna Kielecka
Znajda
Noc sów. Opowieści z lasu
Jacek Karczewski
Noc sów. Opowieści z lasu
Las znikających gwiazd
Kristin Harmel
Las znikających gwiazd
Gorath. Uderz pierwszy
Janusz Stankiewicz
Gorath. Uderz pierwszy
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Kacper
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy