Latarnik. Wydanie z opracowaniem

Notatki na marginesie. Cytaty, które warto znać. Streszczenie.

Informacje dodatkowe o Latarnik. Wydanie z opracowaniem:

Wydawnictwo: Greg
Data wydania: b.d
ISBN: 83-7327-178-3

Kup książkę Latarnik. Wydanie z opracowaniem

Latarnik. Wydanie z opracowaniem - opinie o książce

Gdyby "Latarnik" nie był moją lekturą, z pewnością nie sięgnęłabym po tą króciusieńką opowieść. Nie zaczytuję się w tego typu historiach, ale jak mus to mus. Co mogę o niej powiedzieć? Że przede wszystkim jest niezwykle smutną książeczką. Bądź co bądź, tułaczy los nie służy nikomu i bardzo często było mi żal tytułowego Latarnika. Powiastka ta jest z pozoru banalnie prosta, ale posiada ono swoje drugie, ukryte dno, z którego płynie morał. Wielu ludzi może utożsamić się ze Skawińskim, bohaterem tej historii. Niestety nie spodobała mi się ona jakoś szczególnie.
Avatar użytkownika - gan1983
gan1983
Przeczytane:2016-10-28, Ocena: 5, Przeczytałem, WYZWANIE - 26 książek w 2016,
Książkę tę czytałem jeszcze w szkole, Wtedy bardzo mi się spodobała. Dziś już entuzjazm podczas lektury mniejszy, ale wciaż nic złego nie mogę o tej książce napisać.
Avatar użytkownika - vulkann
vulkann
Przeczytane:2016-05-06, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016,
"Latarnik" to książka, o której słyszałam wiele niepochlebnych opinii. Po przeczytaniu stwierdzam, że to całkiem niezła nowela, jest całkiem ciekawa i krótka, przez to można ją bardzo szybko. Do czytania Sienkiewicza trzeba jednak czytelniczo dojrzeć, ale po przeczytaniu "Krzyżaków" nic już mnie nie zrazi.
Avatar użytkownika - Mada013
Mada013
Przeczytane:2016-01-19, Ocena: 2, Przeczytałem, czytam regularnie w 2016,
Książka za bardzo mi się nie podobała. Jak dla mnie za dużo opisów przyrody, a za mało akcji.
Avatar użytkownika - Justyna641
Justyna641
Przeczytane:2023-10-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Po latach doceniam "Latarnika". Czytając tę nowelę będąc dzieckiem nie rozumiałam tytułowego bohatera. Pan Skawiński bardzo wiele przeszedł w swoim życiu, był wiecznym tułaczem i zawsze miał pod górkę, jakby wszystko sprzysięgało się przeciwko niemu i gdy w końcu miał szansę na spokój i stabilizację to los znowu z niego zadrwił. To opowieść o samotności, a przede wszystkim o przeogromnej tęsknocie za krajem ojczystym, którego bohater nie widział od czterdziestu lat.

Piękna i wzruszająca opowieść. Polecam.

Avatar użytkownika - Aggatta
Aggatta
Przeczytane:2020-05-14, Ocena: 5, Przeczytałam,

Latarnika czytałam w szkole podstawowej ale to był przymus, a teraz po latach znów po nią sięgnęłam, oczywiście nie żałuję bo do pełnych książek trzeba dojrzeć.

Książka krótka, chociaz w swej zwięzłej treści skrywa wiele. Skawiński jest przykładem wielkiego patrioty

Avatar użytkownika - Emido
Przeczytane:2020-04-12, Ocena: 4, Przeczytałem,
Listy z podróży do Ameryki Tom 1
Henryk Sienkiewicz0
Okładka ksiązki - Listy z podróży do Ameryki Tom 1

Lata siedemdziesiąte XIX wieku. Rozkwitające Stany Zjednoczone Ameryki Północnej. On – Henryk Sienkiewicz – początkujący, lecz już znany pisarz...

Stary sługa. Hania. Selim Mirza
Henryk Sienkiewicz0
Okładka ksiązki - Stary sługa. Hania. Selim Mirza

Wspaniała trylogia nowelistyczna napisana w formie fikcyjnego pamiętnika Sienkiewicza. Urzekające wspomnienia czasów, które odeszły. Nostalgiczna wędrówka...