Łatwo być miłym!

„Łatwo być miłym”, ksiażka włoskiej ilustratorki Francesci Pirrone, w kilkunastu prostych, obrazkowych historyjkach pokazuje dzieciom (i przypomina dorosłym) co możemy robić, żeby inni czuli się miło w naszym towarzystwie. Czy łatwo jest być miłym? Okazuje się że bardzo łatwo. Wystarczy robić rzeczy, które sprawiają, że inni są szczęśliwi.  Głowna bohaterka książki, urocza świnka daje nam przykłady zachowań wobec swoich przyjaciół, które pokazują w jaki sposób możemy być dla siebie życzliwi i kochani. Z myszką dzieli się jedzeniem, żółwiowi pomaga zdążyć przejść przez ulice na zielonym świetle, a dla ptaszka buduje zimą domek.

Ciepła i mądra pozycja dla wszystkich, którzy chcą pokazać swoim dzieciom, że bycie miłym dla innych nie wymaga wiele wysiłku, a za to przynosi wiele radości. Wydawnictwo Muchomor wydaje między innymi książki edukacyjne, ta uczy nas zdecydowanie najważniejszej rzeczy w życiu, że kiedy Ty jesteś miły dla innych, inni są milili dla Ciebie.

Informacje dodatkowe o Łatwo być miłym!:

Wydawnictwo: Muchomor
Data wydania: 2021-03-04
Kategoria wiekowa: 3-5 lat
Ilustracje:Francesca Pirrone

Tagi: dla dzieci

Kup książkę Łatwo być miłym!

Łatwo być miłym! - opinie o książce

Jak wiadomo, to co damy od siebie to do nas wróci, jeżeli my będziemy mili i pomocni to ludzie wokół też tacy będą, oczywiście zdarzają się wyjątki, ale to są pojedyncze przypadki i nie warto się nimi przejmować.
Łatwo być miłym to publikacja dla dzieci, która w prosty sposób pokazuje nam, jak dobro do nas wraca, jeżeli my będziemy się uśmiechać to i ludzie, którzy nas spotkają, się uśmiechną, jeżeli będziemy o coś dbać i będziemy cierpliwi, to z czasem zobaczymy, że było warto. Takich przykładów jest bardzo dużo, zawsze otrzymujemy w zamian to, co od siebie daliśmy, więc jeżeli będziemy niemili i nie będziemy nikomu pomagać to i nam nikt nigdy nie udzieli pomocy.
Książka świetnie sprawdzi się już dla młodych odbiorców, bo tak naprawdę prawie nie ma tutaj tekstu, tylko kilka kluczowych wyrazów, Prosiaczek na swoim przykładzie pokazuje nam, jak stara się być dobrym i żyć zgodnie z zasadami, które sprawiają, że świat staje się lepszy. Publikacja ma mały format i twardą oprawę, a każda strona jest z grubszego papieru i jest śliska, co sprawia, że książka długo nam posłuży, grafika jest minimalistyczną i posiada mało kolorów, ale jest pięknie wykonana i bardzo przyciąga wzrok.
Chyba jedną z najtrudniejszych spraw to ukształtowanie dziecka na dobrego człowieka, oczywiście mając dobre wzorce, idzie to łatwiej, więc starajmy się być mili, nie obgadywać innych, nie życzyć im źle, opiekować się roślinami czy zabierać ze sobą śmieci po spacerze po lesie, a nasze dziecko to zobaczy i będzie postępować tak samo. Jeżeli dziecko w domu nie ma dobrych wzorców, różnie to bywa, bo ono nie rozumie, dlaczego ma być miłym dla sąsiada, którego wciąż obgaduje tata i bardzo brzydko go nazywa, dziecko słyszy, obserwuje i się uczy, a potem idzie w świat i robi to samo, co zaobserwował u rodziców.
Uważam, że mnóstwo książek nadaje się zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, bo nie można wymagać czegoś od kogoś, nie wymagając niczego od siebie, także ten uroczy Prosiaczek spoglądający z okładki może nauczyć czegoś odbiorców w każdym wieku, na zmiany nigdy nie jest za późno.

Avatar użytkownika - truskawka2
truskawka2
Przeczytane:2021-05-02,

Jak być miłym? Bardzo łatwo. Trzeba dziękować. Uśmiechac się. Być cierpliwym. Wspierać. Dbać. Chronić. Ratować. Pomagać. Przepuszczać w kolejce. Dzielić się. Szanować Ziemię. To dziecinnie proste. I powoduje, że inni też są mili dla ciebie.

Ciepła i zabawna książeczka dla najmłodszych. Tekstu w niej jest niewiele. Pojedyncze zdania ilustrowane rysunkami ze sympatyczną świnką w roli głównej. Mało tekstu, za to wiele pozytywnej treści. Każdy maluch dowie się, jak łatwo być miłym.

dr Kalina Beluch