reklama

Ławeczka księżnej Daisy

Wydawnictwo: MG
Data wydania: 2019-05-15
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788377795484
Liczba stron: 300
Język oryginału: polski

Ocena: 0 (0 głosów)

Scena jak z bajki: młodziutka, urocza dziewczyna tańczy na balu z przystojnym księciem. Rozmawiają. Nieoczekiwanie on prosi ją o rękę, a ona - rezolutnie i odważnie, jak na owe czasy - odpowiada:
- Ależ ja nie kocham pana!
- Nie szkodzi - zapewnia ją niezrażony amant. - Miłość przyjdzie po ślubie.
Śliczna tancerka to angielska arystokratka, Daisy West, najpiękniejsza wśród Debiutantek w tym sezonie, a on - to książę pszczyński Hans Hochberg, spadkobierca niemałej fortuny. Jest rok 1891, wiktoriański Londyn.

I druga scena, współczesna: dziennikarka Lenka Rejnicz w nieprzyjemnych okolicznościach traci pracę w warszawskiej redakcji. Rozżalona i wściekła wsiada w samochód i jedzie na południe, byle dalej, byle szybciej. Przypadkiem zatrzymuje się na płatnym parkingu w niewielkiej Pszczynie, idzie na pobliski, prześwietlony majowym słońcem rynek.
Postanawia odpocząć, siada na Ławeczce księżnej Daisy i...

Tagi:

Kup książkę Ławeczka księżnej Daisy

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Ławeczka księżnej Daisy

Książka, którą można przeczytać. Trochę za mało wg mnie samej Daisy, a za dużo głównej bohaterki, która nie do końca zdobyła moją sympatię i jakoś nie byłam ciekawa jej historii. Niemniej, fajny pomysł na książkę, dzięki której można poznać nieco bardziej postać wyjątkowej księżnej.

Link do opinii
Inne książki autora
Tańcząc na czubkach palców
Gabriela Anna Kańtor0
Okładka ksiązki - Tańcząc na czubkach palców

Opowieść o tańcu życia, w którym główna bohaterka dotyka stopami ziemi, a jednocześnie próbuje sięgnąć nieba. Paulinę Wojnowicz poznajemy...

Trzecia miłość Marianny Orańskiej
Gabriela Anna Kańtor0
Okładka ksiązki - Trzecia miłość Marianny Orańskiej

Marianna Orańska, przeurocza niderlandzka królewna, była kobietą wartą grzechu. Przekonał się o tym jej dworzanin - sekretarz i trener jazdy konnej zarazem...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Reklamy