Lecznica na Pomorzu

Czas postawić wszystko na jedną kartę! Nina mimo młodego wieku odczuwa rozczarowanie własnym życiem. Przypadkowo znaleziona pocztówka staje się impulsem do podjęcia radykalnej decyzji. Dziewczyna stawia wszystko na jedną kartę i przeprowadza się na drugi koniec Polski. Na miejscu udaje jej się znaleźć pracę w lecznicy weterynaryjnej, lecz pech chce, że nie potrafi dojść do porozumienia ze swoim szefem. Niedługo później na drodze Niny pojawia się szarmancki Adam, który próbuje zaskarbić sobie jej uczucia. W międzyczasie dziewczyna zaprzyjaźnia się z Anitą skrywającą pewien mroczny sekret. Sekret ten, jak się okazuje, może doprowadzić do nieszczęścia i zaważyć na losach wszystkich bohaterów.

Poruszająca historia o życiu, przyjaźni i błędach, które mogą przekreślić wszystkie plany.

Informacje dodatkowe o Lecznica na Pomorzu:

Lecznica na Pomorzu - opinie o książce

Avatar użytkownika - dominikakus
dominikakus
Przeczytane:2023-03-05,

Czasem spontanicznie decyzje lub sytuacje, które same wymuszają na nas zmianę planów, wychodzą wszystkim na dobre. Tak było w przypadku Niny, bohaterki powieści, ale i w moim przypadku odległość bardzo dobrze wpłynęła na relacje z rodziną.

Nina, mieszkająca z matką, od dłuższego czasu nie może znaleźć z nią "wspólnego języka". Czuje się przez to niezrozumiana i odrzucona. Także w związku coś ją uwiera. Swoje smutki topi w alkoholu. Przeszłość odbiła się echem na jej życiu. Nie miała pomysłu na właśnie życie do czasu, kiedy w kawiarni, w której pracowała pojawił się człowiek, uświadamiajac jej, że każdy jest kowalem własnego losu, a strach nas tylko ogranicza. Los, zsyłajac jej tego klienta i zgubioną przez niego widokówkę, podpowiada dziewczynie, jaką drogą się kierować do szczęścia. Stawiając wszystko na jedną kartę, Nina porzuca pracę, zostawia mamę i wyjeżdża nad morze.

W Pobierowie rozpoczyna nowy rozdział życia. Znajduje pracę w Lecznicy, oddaną przyjaciółkę i może liczyć na wsparcie ciepłej i Kochanej cioci. Żeby jednak nie było za sielsko, to autorka stawia na jej drodze bohatera z piekła rodem. Jego kreacja, tak jak i pozostałych postaci była wyśmienita. Sekrety, jakie skrywają, dodają historii smaczku.

Pierwsze, co podobało mi się w tej powieści, to znakomite połączenie wątków. Widać, że autorka dopięła wszystko na ostatni guzik. Do drugie, Sandra Podleska zaserwowała nam znakomitą historię z retrospekcją. Pomimo swojej lekkości i morskiego klimatu, znajdziecie tu też łzawe i bolesne wątki. Ta opowieść zachwyciła swoją dojrzałością i pomimo znakomitego debiutu, śmiem sadzić, że "Lecznica..." wkroczyła na wyższy poziom.

Serdecznie polecam tą książkę i z niecierpliwością będę wypatrywać kolejnej.

Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek
Przeczytane:2023-02-26,

Nina to młoda dziewczyna, która nie boi się wyzwań. Dochodzi do wniosku, że musi coś zmienić w swoim dotychczasowym życiu. Opuszcza matkę i wyrusza na Pomorze. Kończy również swój związek, który trwał raczej z przyzwyczajenia niż gorącego uczucia. Po wyjeździe trafia do domku ciotki, w którym zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Postanawia go wyremontować. Pomaga jej w tym Norbert, który jest również jej szefem. Może również liczyć na pomoc Anity, z którą się zaprzyjaźnia. Poznaje Adama, z którym myślała, że połączy ją coś więcej, a tymczasem czuje się przez niego osaczona.

Ninę polubiłam od samego początku. Dziewczyna może być inspiracją dla wielu osób, które stoją na rozdrożu i nie wiedzą co zrobić ze swoim życiem. Nina nie zastanawia się długo. Motywacją jest też dla niej bardzo trudna relacja z matką. Okaże się, że przeprowadzka przyniesie dużo dobrego i wprowadzi dużo zmian do życia Niny.

W tej książce oprócz pozytywnych zdarzeń wydarzy się też dużo złego. Przede wszystkim takim mechanizmem jest przeszłość Anity, jej trudny związek, ale również pojawienie się Adama, który okażę się czarnym charakterem.

Jest to bardzo poruszająca opowieść o tym, że w życiu zawsze warto coś zmienić, warto walczyć o siebie o swoje marzenia. To historia o przyjaźni, miłości, jak również trudnych relacjach.

Polecam 👌

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2023-02-08, Ocena: 6, Przeczytałem,

To moje drugie spotkanie z twórczością autorki, poprzednio czytałam debiutancką powieść Sandy - "Piernik z wróżbą", która ogromnie mi się podobała, dlatego też nie mogłam przejść obojętnie obok "Lecznicy na Pomorzu". Muszę od razu wspomnieć o okładce książki, która jest niesamowicie klimatyczna, sielska i przywołuje już wiosnę, no ogromnie mi się podoba! Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki i przyjemny, co sprawia, że książkę czyta się naprawdę szybko i z dużym zainteresowaniem oraz zaangażowaniem, ja pochłonęłam ją w jeden wieczór nie mogąc się oderwać od historii bohaterów! Na kartach "Lecznicy na Pomorzu" znajdujemy tak naprawdę dwie opowieści - jedną teraźniejszą, czyli losy Niny i jedną mającą miejsce w przeszłości, czyli losy Anity. Obie są równie intrygujące, poruszające i wciagajace. Fabuła została w bardzo interesujący sposób nakreślona, przemyślana, dopracowana i równie dobrze poprowadzona. Bohaterowie zostali świetnie wykreowani, to postaci, które nie są krystaliczne, popełniają błędy, postępują pod wpływem emocji, chwili, dlatego tak łatwo się z nimi w wielu kwestiach utożsamiać, podzielając podobne troski i dylematy moralne. Czytając historię Niny, Anity i wplecione retrospekcje dotyczące dzieciństwa matki Niny mogłam lepiej poznać bohaterów, dowiedzieć się co czują, myślą, z czym się mierzą, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Bohaterowie drugoplanowi również dostarczają Czytelnikowi wielu wrażeń i emocji i są tutaj równie istotni. Wszystkie postaci od początku zaskarbiły sobie moją sympatię, chociaż nie... Jest tutaj taka jedna postać, która od pierwszych chwil wydawała mi się dziwna, nieszczera i wręcz śliska. Ogromnie podobało mi się to jak autorka poprowadziła relacje Niny i Norberta, można powiedzieć, że mamy tutaj motyw hate - love, który bardzo lubię w powieściach, a Sandra naprawdę świetnie go przedstawiła! Potyczki słowne bohaterów wielokrotnie sprawiały, że na mojej twarzy gościł uśmiech, no po prostu od początku było czuć wyraźną chemię pomiędzy Nina a panem weterynarzem. Poza tym Sandra porusza w swojej powieści wiele ważnych i ponadczasowych tematów, które wywołują mieszane odczucia, między innymi: przemoc fizyczna i psychiczna, trudne relacje dziecko - rodzic, niezrozumienie. To nie jest lekka historia, a taka która skłania do głębszych przemyśleń, taka która wywołała oburzenie, złość, łzy wzruszenia, ale również da nadzieję na lepsze jutro. "Lecznica na Pomorzu" to emocjonująca, poruszająca, pełną życiowych mądrości i prawd historia, która z pewnością zostanie w mojej pamięci i sercu na dłużej! Sandra, czekam na więcej! Polecam!

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2023-01-25, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Nina , główna bohaterka powieści pt. "Lecznica na Pomorzu" jest rozczarowana swoim życiem. Wkrótce pod wpływem impulsu podejmuje ryzyko i wyjeżdża na drugi koniec Polski. Zamieszkuje nad morzem w Pobierowie i znajduje pracę w klinice weterynaryjnej.
Czy Nina ułoży sobie życie i będzie szczęśliwa?
Przekonajcie się sami.

"Lecznica na Pomorzu" to druga powieść autorki i kolejny raz jestem pod ogromnym wrażeniem świetnego pióra autorki. Sandra posiada wielki talent pisarski.
To idealna książka dla osób, które chciałyby coś zmienić w swoim życiu.
Autorka wymyśliła bardzo ciekawą fabułę. Z wielkim zainteresowaniem śledziłam losy Niny i kibicowałam jej od samego początku. Historia Niny pokazuje, że warto odważyć się na pierwszy krok. Nawet jeśli popełniamy błędy warto zaryzykować, aby odmienić swoje życie. Polubiłam Ninę za jej odwagę i przyznam się, że zazdroszczę jej tej cechy.
W tej książce znajdziecie trudne tematy, ale przekonacie się, że mimo przeszkód warto zawalczyć o siebie i swoje szczęście.
Autorka potrafi trzymać czytelnika w napięciu zapewniając nieoczekiwane zwroty akcji.
I jeszcze te emocje! Jak na kolejce górskiej.
Nie będziecie nudzić się ani przez moment.
Autorka ma bardzo przyjemny styl więc książkę czyta się szybko.
Jeśli szukacie historii, która zmotywuje Was do działania oraz da nadzieję na lepsze jutro to koniecznie sięgnijcie po tę książkę.
Jestem totalnie zachwycona i Wy też będziecie oczarowani na maksa.
Czekam z niecierpliwością na kolejne historie spod pióra autorki.

Polecam z całego serca!

Avatar użytkownika - Anna1990
Anna1990
Przeczytane:2023-01-29, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Nina jest rozczarowana swoim życiem, ale nie bardzo wie jak może je zmienić. Impulsem do odmiany swojego losu staje się znaleziona pocztówka. Wtedy młoda dziewczyna postanawia przenieść się na drugi koniec Polski. Tam znajduje pracę w klinice weterynaryjnej, przyjaciółkę oraz prawdziwą miłość. Przy okazji udaje jej się rozwikłać rodzinną zagadkę.

Najpierw zauroczyła mnie okładka. Potem mój wzrok przyciągnął tytuł. Kiedy zapoznałam się ze streszczeniem, wiedziałam, że to książka, którą koniecznie muszę przeczytać. Intuicja mnie nie zawiodła. Lecznica na Pomorzu jest naprawdę ciekawą, ale w żadnym razie nie cukierkową historią.

Główna bohaterka, Nina jest zwyczajną dziewczyną ze zwyczajnymi problemami. Jej historia mogłaby przytrafić się komuś znajomemu, komuś, kto żyje obok nas. Nie ma nic tu z żadnej przesady. Tę historię mogłoby napisać samo życie.

Na uwagę zasługują tematy, które zostały poruszone. Niektóre wybijają się dosyć mocno m.in. trudne dzieciństwo, które ma wpływ na postrzeganie świata i dorosłe życie. Ważne miejsce w historii Niny i jej przyjaciół odegrały zwierzęta. Autorka w przepiękny sposób pokazała przyjaźnie międzygatunkowe. Zasygnalizowała również przewinienia w stosunku do zwierząt, które nie są obce wielu ludziom.

Lecznica na Pomorzu pokazuje, że czasami warto wziąć życie za rogi. Wraz z bohaterami możemy odkryć to, co jest w życiu najważniejsze a także lepiej poznać sobie i swoje potrzeby. Jestem nią zachwycona. Autorka po raz kolejny udowodniła, że potrafi tworzyć interesujące i wartościowe historie.

Avatar użytkownika - Witwona
Witwona
Przeczytane:2023-02-02, Ocena: 4, Przeczytałam,
Piernik z wróżbą
Sandra Podleska0
Okładka ksiązki - Piernik z wróżbą

Agata jest nieśmiałą fotografką, która nie potrafi zaufać żadnemu mężczyźnie. Przemek, właściciel firmy wynajmującej samochody, szuka wyłącznie niezobowiązujących...

Zima w Jodłowym Zagajniku
Sandra Podleska0
Okładka ksiązki - Zima w Jodłowym Zagajniku

Spontaniczność to słowo, które nie istnieje w słowniku Ingi. Dziewczyna zmaga się z perfekcjonizmem oraz nadmierną potrzebą kontroli, a w jej poukładanym...