Legenda zabójcy smoków. Dodatek do Smoczej Straży

Bogato ilustrowany dodatek do serii Smocza Straż, kontynuacji bestsellerowego Baśnioboru.

Ta książka opowiada legendę starszą niż magiczny rezerwat w Baśnioborze. Zanim satyrowie i wróżki zaczęli baraszkować w Nowym Świecie - zanim zebrała się Smocza Straż, aby stawić czoło smokom - w odległym królestwie nieoczekiwany bohater rozpoczął niezwykłą misję. Oto ilustrowana historia pierwszego zabójcy smoków.

W pradawnych czasach smoki śmiertelnie zagrażały reszcie magicznego świata. Podczas smoczej wojny grupa specjalnie wyszkolonych zabójców smoków zwarła szyki, aby wspólnie stawić czoło napaści. Nazwali się Smoczą Strażą i zdołali zamknąć większość smoków w azylach. Legenda Zabójcy Smoków to ilustrowana historia pierwszego zabójcy smoków, który stanął do walki. Jak mówi podanie, potężne potwory terroryzowały królestwo Selony ze wszystkich stron. Na wezwanie króla do pokonania tych bestii - groźnego yeti, bezlitosnego wampira, ohydnej gorgony i zabójczego feniksa - odpowiedział niespodziewany bohater imieniem Konrad, syn szewca. Największym zagrożeniem dla Selony okazał się jednak Smok, a zmierzenie się z tak straszliwym przeciwnikiem wymagało od Konrada pełni sprytu i doświadczenia.

Legenda Zabójcy Smoków zawiera niepublikowaną dotąd listę zabójców smoków, szczegółową mapę królestwa Selony i piękne kolorowe ilustracje. Wielbiciele fantasy pokochają tę historię o odwadze, przeznaczeniu i magii.

Brandon Mull to uznany na całym świecie autor powieści dla młodzieży. Mieszka w amerykańskim stanie Utah z czwórką dzieci i psem o imieniu Buffy Postrach Wampirów. Uwielbia spotkania ze swoimi czytelnikami - lubi słuchać o doświadczeniach, jakie mają oni z jego książkami.

Informacje dodatkowe o Legenda zabójcy smoków. Dodatek do Smoczej Straży:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2022-11-23

Kup książkę Legenda zabójcy smoków. Dodatek do Smoczej Straży

Legenda zabójcy smoków. Dodatek do Smoczej Straży - opinie o książce

Konrad jest synem szewca z Selony. Kiedy król ogłosił, że poszukuje śmiałka, który zgładzi smoki zamieszkujące bagna, on jako jedyny się zgłosił. Jak wyglądała jego wyprawa? Jak potoczyły się Konrada? Czy mu się udało? Dlaczego postanowił się zgłosić?

Książka jest dodatkiem do serii Smocza Straż. Historia, jaką w niej znajdziemy dzieje się tak jakby przed tym, o czym poczytamy w serii. Według nas jest ciekawa, wciągająca, pełna magicznych, momentami dość zaskakujących zdarzeń.

Znajdziemy w niej również niepublikowaną dotąd listę zabójców smoków, szczegółową mapę królestwa Selony.

Głównym bohaterem jest młody, bardzo odważny Konrad. To postać ciekawa, dająca się lubić.

Wizualnie książka jest śliczna. Ilustracje duże, wręcz zachwycające. Zdecydowanie są jej wielką zaletą.

„Legenda zabójcy smoków” to książka, która będzie wspaniałym prezentem dla wszystkich fanów serii Smocza Straż. Z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - BOOKSARE_MYPASSI
BOOKSARE_MYPASSI
Przeczytane:2022-11-11, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, Posiadam, współpraca,

„(…) gdy potrzeba bohatera, każda szansa jest lepsza niż żadna”.

To ilustrowana historia pierwszego zabójcy smoków.
Potężne potwory terroryzowały królestwo Selony. Na wezwanie króla do pokonania tych bestii – ohydnej gorgony żyjącej na południu, groźnego yeti żyjącego na północy, bezlitosnego wampira żyjącego na wschodzie i zabójczego feniksa żyjącego na zachodzie – odpowiedział syn szewca – Konrad. Chłopiec kolejno pokonywał stworzenia i otrzymywał, za każdym razem, nagrodę. Jaką? Dowiecie się, gdy przeczytacie legendy.
Największym zagrożeniem dla królestwa okazał się Kula Bakar – Smok. Zmierzenie się z nim wymagało od Legendnika sprytu i doświadczenia. Czy bohaterowi uda się wyjść zwycięsko z tej potyczki?

Jeszcze nie czytałam serii „Baśniobór” i „Smoczej straży”, ale znam twórczość Brandona Mulla.
Nie uważam, żeby przeczytanie tego dodatku miało zły wpływ na odbiór serii, a wręcz odwrotnie.
Bardzo lubię legendy. One mówią o odwadze, przeznaczeniu i magii. Te pokazują również mądrość, która wypływa z Lilianny, zrozumienie dla prawdy i szczerości oraz wiarę w osobę najbliższą i wsparcie dla niej.
Piąta legenda jest jak morał oraz klamra, która spina cztery wcześniejsze podania. Wyjaśnia je i sprawia, że czytelnik może pomyśleć, iż opisane historie wydarzyły się naprawdę.

Książka jest pięknie wydana. Złocenia dają wrażenie starej księgi, co idealnie łączy się z legendami.
Zawiera ona również szczegółową mapę Selony i niepublikowany dotąd, ilustrowany spis zabójców smoków, które zapewne będą pomocne czytelnikowi, kiedy będzie chciał zagłębić się w serie: „Baśniobór” i „Smocza straż”.

Polecam wszystkim te pięknie opisane legendy okraszone ślicznymi ilustracjami.

Avatar użytkownika - buchalka
buchalka
Przeczytane:2023-10-28, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2023, Fantastyka,

Pięknie wydana książka zawierająca legendę przekazaną Kendrze przez Andromadusa, a także listę i opis legendarnych zabójców smoków. Miłośnicy ,,Baśnioboru" będą zadowoleni ?

Avatar użytkownika - Anonim2414
Anonim2414
Przeczytane:2022-11-10, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

Hej pewnie każdy z nas zna jakąś legendę. A czy znacie tę o Zabójcy Smoków? Kim był? Jak to się stało, że zwykły chłopak (młody bo dopiero 17-letni) jako jedyny z pewnego królestwa wyruszył w samotną podróż, jedną a potem kolejną w celu unicestwienia złych istot? Jak to się stało, że z każdych stoczonych walk czy to z yeti czy wampirem, powracał cały i zdrowy? I w końcu jak to się stało, że ze zwykłego syna szewca stał się królem?

Przepięknie wydana książka. Kartki przypominają trochę królewski papirus/pergamin(nie wiem co wtedy było),nie są białe i nie są cienkie. Do tego przepiękne ilustracje wewnątrz pobudzające naszą wyobraźnię. Mogę też śmiało powiedzieć, że jest to jedna z piękniej wydanych bajek jakie posiadam.

Myślę, że każde dziecko uwielbiające niesamowite historie będzie tą lekturą zachwycone. Moje wewnętrzne dziecko jest bardzo na tak.

Zarzewie buntu
Brandon Mull0
Okładka ksiązki - Zarzewie buntu

Jason Walker musi znaleźć drogę powrotną do Lyrianu. Rachel została tam sama, a Jason zdobył cenną informację, którą musi przekazać porzuconym przyjaciołom...

Baśniobór. Przewodnik opiekuna
Brandon Mull0
Okładka ksiązki - Baśniobór. Przewodnik opiekuna

Pozycja obowiązkowa dla fanów Baśnioboru!                      ...