Legion Nieśmiertelnych. Świat Pyłu

Tom 2 cyklu Legion nieśmiertelnych

Drugi tom serii "Legion Nieśmiertelnych" to kolejna ekscytująca przygoda osadzona w przyszłości Ziemi. "Świat Pyłu" elektryzuje i dostarcza wielu emocji. Nie przegap okazji do przekonania się o tym osobiście!

Wszystko zmieniło się w 2052 roku. To wtedy przybyła Flota Bojowa Galaktycznych na Ziemię. I nie była to wcale przyjacielska wizyta. Zaproponowano tylko dwa rozwiązania - dołączenie do Imperium lub całkowitą zagładę. Wybrano mniejsze zło. Od tamtej pory cena płacona za spokój jest wielka. Surowców już nie ma, zatem jedynym godnym uwagi towarem dla obcych są żołnierze - legiony elitarnych najemników. Służą im oni za odpowiednią cenę. Siedemdziesiąt lat później nic w tej sprawie nie uległo zmianie. Prawie nic.

Niespodziewany kontakt w 2122 roku z zaginioną ekspedycją międzygwiezdnych osadników wprowadza spore poruszenie. Nie powinno do tego dojść, kolonia nie powinna istnieć. Zabrania tego prawo. Legion Varus zostaje zmobilizowany i ma jedno zadanie. Rozkazy wręczone przez Rząd Ziemi są zapieczętowane. Mimo to ich treść można przewidzieć. Jest tylko jeden problem. Cel oddalony jest od Ziemi trzydzieści pięć lat świetlnych. To sporo. Legionowi dowódcy mają do tego własne plany - niekoniecznie znane innym.

Na dodatek w ekspedycji bierze udział James McGill. Awansowano go właśnie na specjalistę. Nie jest przy okazji zbyt dobry w słuchaniu przełożonych i w wykonywaniu ich poleceń. I zostaje on wysłany tam, gdzie nie sięgają już Galaktyczne wpływy. Jedno jest pewne - zmieni się pozycja Ziemi w Imperium. Tylko czy wyjdzie to na dobre? A może na odwrót?

Opowieść wykreował Brian V. Larson - amerykański autor uznanych serii, do których należą: "Legion Nieśmiertelnych", "Star Force", "Rebel Fleet". Wydawał też podręczniki do informatyki.

Informacje dodatkowe o Legion Nieśmiertelnych. Świat Pyłu:

Wydawnictwo: Drageus Publishing House
Data wydania: 2021-04-06

Kup książkę Legion Nieśmiertelnych. Świat Pyłu

Legion Nieśmiertelnych. Świat Pyłu - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2021-08-26, Ocena: 6, Przeczytałem,

Legion nieśmiertelnych: Świat Pyłu ponownie skupia się na postaci legionisty Jamesa McGilla. Jeszcze nie tak dawno „świeżak”, który nie do końca był świadomy co oznaczać dla niego będzie zapisanie się do Legionu Varus. Teraz prawdziwy weteran, który niestety nie może cieszyć się zasłużonym wypoczynkiem na Ziemi. Wszystko to za sprawą tego, czego jego jednostka dokonała podczas ostatniej misji, co niestety nie odbiło się korzystnie na naszej planecie. Przy braku nowych zleceń i perspektywie niezbyt ciekawej przyszłości, nikt nie może narzekać na nowe zajęcie. Ich kolejna misja polega na odnalezieniu zaginionej ludzkiej kolonii, o której nikt od dawna nie pamiętał. Sprawa jest dość poważna, szczególnie biorąc pod uwagę galaktyczny zakaz osiedlania się na innych planetach. Zadanie musi więc zostać szybko wykonane, aby przypadkiem Ziemia nie znalazła się w jeszcze gorszym położeniu. Na przeszkodzie staje jednak nowy gatunek obcych, który nie jest świadomy tego, że lepiej z członkami Varusa nie zadzierać.

Wspomniany już James McGill wraz z członkami swojego oddziału ląduje na nieznanej sobie planecie. Tytułowy Świat Pyłu to nie tylko niezbyt sprzyjające warunki atmosferyczne utrudniające przetrwanie, ale również cała masa innych zagrożeń. Są nimi między innymi „obcy”, którzy chcą pozbyć się nieproszonych gości, oraz bardzo nieufni koloniści, którzy również nie są skorzy do nowych sąsiedzkich kontaktów.

Cała recenzja na:

Legion Nieśmiertelnych. Świat Postępu
Brian V. Larson0
Okładka ksiązki - Legion Nieśmiertelnych. Świat Postępu

Bohater cyklu "Legion Nieśmiertelnych" nie zawsze ma lekko. Przeznaczenie rzuca go od jednego konfliktu do drugiego. W trzecim tomie serii pt. "Świat Postępu"...

Świat śmierci. Legion Nieśmiertelnych
Brian V. Larson 0
Okładka ksiązki - Świat śmierci. Legion Nieśmiertelnych

"Świat śmierci. Legion Nieśmiertelnych. Tom 5" to piąty tom cyklu autorstwa Briana V. Larsona. Daj się porwać kontynuacji tego niezwykłego cyklu science...