Legion Nieśmiertelnych. Świat Postępu

Tom 3 cyklu Legion nieśmiertelnych

Bohater cyklu "Legion Nieśmiertelnych" nie zawsze ma lekko. Przeznaczenie rzuca go od jednego konfliktu do drugiego. W trzecim tomie serii pt. "Świat Postępu" James McGill ponownie odegra ważną rolę w wydarzeniach na skalę galaktyczną!

W poprzedniej części McGill miał do czynienia z prymitywnym społeczeństwem, które założyło kolonię na zapomnianym przez wszystkich świecie. Zmęczony wiecznymi zmaganiami ma nadzieję, że kolejna misja da mu chwilę wytchnienia. Chciałby w końcu dla odmiany zrobić coś nudnego i łatwego. Wydaje się, że los nareszcie uśmiechnął się do niego. Jego nowym zadaniem jest podróż na Tau Ceti. To handlowa stolica Granicy 921. Planeta jest właściwie jednym wielkim miastem i nazywana jest potocznie Światem Postępu. Jej mieszkańcy tworzą wysoko rozwiniętą cywilizację. Dla tamtejszej licznej populacji liczy się jedynie zysk. Misja, mimo że nie ekscytująca, powinna być za to zyskowna.

Z takim przekonaniem wyrusza na Tau Ceti James McGill. Po dotarciu okazuje się, że bohater niezbyt długo cieszył się spokojem i perspektywą prostego i intratnego zadania. Świat Postępu, zamiast lśnić na tle innych zamieszkanych planet, wykazuje oznaki stopniowego rozkładu. Coś jest nie tak i pod powłoką bogactwa i nowoczesności kryje się coś mrocznego. Na dodatek Imperium też zaczyna słabnąć i nie mogło się to wydarzyć w gorszym momencie. Inwazja jest nieuchronna, światy zagrożone a James McGill zostaje uwikłany w następny konflikt.

Co tym razem los zgotował bohaterowi? Z czym przyjdzie mu się zmierzyć?

Trzeci tom to fantastyczna przejażdżka po kosmicznych światach i emocjonujących zmaganiach - tak jak i poprzednie: "Świat Pyłu" i "Świat Stali". Autorem wszystkich jest amerykański pisarz science fiction, Brian V. Larson. Jest twórcą również innych serii: "Star Force" i "Rebel Fleet".

Informacje dodatkowe o Legion Nieśmiertelnych. Świat Postępu:

Legion Nieśmiertelnych. Świat Postępu - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2021-09-03, Ocena: 6, Przeczytałem,

Miejscem akcji książki Legion Nieśmiertelnych #3 jest tytułowy Świat Postępu, który pełni rolę wielkiego węzła handlowego dla Granicy 921 (naszego zakątka kosmosu). Ziemskie legiony w tym osławiony Legion Varus otrzymuje „fuchę” ochrony tego miejsca w ramach pewnej kary. Nikt jednak nie ma zamiaru narzekać, biorąc pod uwagę łatwy zarobek. Planeta jest miejscem stosunkowo spokojnym, gdzie nic nie powinno się wydarzyć. Tam, gdzie jest jednak James McGill, zawsze musi dość do czegoś nieprzewidzianego. Przyciąga on wszystkie możliwe kłopoty jak magnes, przy okazji denerwując wszystkich dookoła (włącznie z wrogami, sojusznikami i przełożonymi). Kolejny więc raz będzie on musiał się zmierzyć z przeważającymi siłami wroga i ponownie zaliczy kilka widowiskowych zgonów.

Trzecią część cyklu można byłoby podsumować określeniem „jeszcze więcej tych samych sprawdzonych schematów”. Autor nie stawia w swojej serii na zbyt wielką innowacyjność historii. Każda kolejna książka to głównie masa widowiskowej akcji, gargantuiczna ilość śmierci, solidna dawka prostego humoru i coraz bardziej pewny siebie i wnerwiający wszystkich McGill, któremu jednak mało kto potrafi się oprzeć (szczególnie bohaterki płci pięknej). Pod względem konstrukcji fabuła powieści jest więc łatwa, prosta i co najważniejsze bardzo przyjemna w odbiorze.

Cała recenzja na:

Legion Nieśmiertelnych. Świat Pyłu
Brian V. Larson0
Okładka ksiązki - Legion Nieśmiertelnych. Świat Pyłu

Drugi tom serii "Legion Nieśmiertelnych" to kolejna ekscytująca przygoda osadzona w przyszłości Ziemi. "Świat Pyłu" elektryzuje i dostarcza wielu emocji...

Świat śmierci. Legion Nieśmiertelnych
Brian V. Larson 0
Okładka ksiązki - Świat śmierci. Legion Nieśmiertelnych

"Świat śmierci. Legion Nieśmiertelnych. Tom 5" to piąty tom cyklu autorstwa Briana V. Larsona. Daj się porwać kontynuacji tego niezwykłego cyklu science...