Lęk. Oswój go i odzyskaj wewnętrzny spokój

Wyeliminuj lęk ze swojego życia.

Masz wrażenie, że rzeczywistość cię przerasta? Gdy czujesz, że pod naporem atakujących twoją głowę myśli pękasz, pojawia się lęk. Jaki jest twój pierwszy odruch? Walczyć? Uciekać? Zastygnąć w bezruchu i przeczekać? Jak przetrwać kolejny dzień, kiedy nieustannie jesteś na skraju wytrzymałości nerwowej?

Czas się od tego odciąć.

Jeśli pragniesz zmiany, musisz zacząć od poprawienia jakości swoich myśli. Mają ogromny wpływ na to, jak się czujemy, a w konsekwencji, jak się zachowujemy. Nie wiesz, jak skierować je na właściwe tory? Ta książka jest dla ciebie.

Informacje dodatkowe o Lęk. Oswój go i odzyskaj wewnętrzny spokój:

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2024-02-28
Kategoria: Psychologia

Kup książkę Lęk. Oswój go i odzyskaj wewnętrzny spokój

Lęk. Oswój go i odzyskaj wewnętrzny spokój - opinie o książce

„Lęk. Oswój go i odzyskaj wewnętrzny spokój” to debiutancki poradnik autorstwa Kamran Bedi. Autor, który kiedyś odnosił sukcesy taneczne, teraz postanowił nieść pomoc ludziom, podpowiadając, jak można walczyć z lękiem i stresem, które niestety zagościły w naszym życiu na co dzień. Autor sam przez całą taneczną karierę musiał walczyć ze stresem, który towarzyszył mu niemal przy każdym kolejnym występie!
Czasy, w których przyszło nam żyć, niestety są ciągłym pędem, nieustającą gonitwą za kolejnymi wyznaczonymi sobie celami. Życie w pośpiechu niestety skutkuje wzmożoną ilością stresów, które towarzyszą każdemu z nas, każdego dnia. Myślę, że każdy człowiek lepiej, czy go gorzej próbuje w każdej stresowej sytuacji walczyć z lękiem i stara się go pokonać. Niemniej jednak jest to niezwykle trudne. Ciągła presja, która jest na nas wywoływana, jedynie potęguje stres, który przeradza się w lęk, z którym coraz gorzej sobie radzimy. Stąd również wzmożona ilość depresji, czy prób samobójczych, które niestety często kończą się śmiercią.
Autor w książce podpowiada nam, w jaki sposób możemy zacząć zwalczać lęk. Podkreśla, jak ogromne znaczenie ma nasze nastawieni, największa część problemu znajduje się przede wszystkim w naszej głowie i braku wiary w siebie. Ludzie w dzisiejszych czasach, którzy ciągle są do kogoś porównywani, narażeni na gonienie za ideałem, który często ideałem wyłącznie być się wydaje. Ile osób wzoruje się na idealnym życiu, idealnej figurze, czy byciu idealnym rodzicem, które kreowane są w social mediach. To wykreowany świat, który powoduje utratę poczucia naszej wartości, myślimy, że jesteśmy gorsi, tracimy wiarę w siebie i swoje możliwości, co w dużej mierze skutkuje pojawiającym się w naszym życiu lękiem i stresem, który potęguje problem.
To właśnie pewność siebie, poczucie własnego ja i siła do stanięcia oko w oko z własnymi lękami, stawienie czoła stresogennym czynnikom pomaga nam w zwalczeniu lęku z naszego życia! Ponadto autor podsuwa nam inne ćwiczenia, czy medytacje, które pozwolą nam się odprężyć, zapomnieć o lęku i przywrócić do naszej codzienności harmonię!
Książka jest napisana bardzo prostym językiem, w taki sposób, że zrozumie ją każdy, dlatego bardzo polecam sięgnąć wszystkim, którzy w mniejszym, czy też większym stopniu nie potrafią sobie radzić z lękiem i stresem w swoim życiu!

Avatar użytkownika - Justyna_M
Justyna_M
Przeczytane:2024-03-19, Ocena: 6, Przeczytałem,

Co wzbudza w Was największy lęk?

Przychodzę do Was dziś z zamiarem przekazania Wam metod autora na zaznanie spokoju wewnętrznego. Swoją wiedzę zawdzięcza swemu wykształceniu, doświadczeniu zawodowemu, a także odczuwaniu skrajnego lęku we wczesnym życiu. Zwraca się do nas jak przyjaciel, który chce nas wesprzeć w potrzebie. Mimo że często trudno jest opisać, co czujemy w środku, istnieją łatwe sposoby wspomagania umysłu, aby zwiększyć kontrolę nad sobą i samoświadomość.

Poznamy tu krok po kroku narzędzia, które pozytywnie wpłyną na naszą przyszłość. Zrozumiemy lepiej nasze potrzeby i pragnienia lękowe, dezaktuwujemy swoje lęki , poprawimy sposoby myślenia i tożsamości, a wszystko dzięki prostym zaprezentowanym ćwiczeniom, ale też zaskakującym ciekawostkom.
Przeczytacie tu o metodach od tworzenia listy momentów, w którym myśleliśmy o czymś, co wywołało u nas lęk po ćwiczenie metodą szyfru lękowego i przypomnienie sobie negatywnych wspomnień, aby pomóc sobie iść w lepszym kierunku. Przyjrzymy się też wzorcom lękowym, co jest ich podłożem, fobiom, zespołowi stresu pourazowego, lękowi okołoporodowemu czy zaburzeniom obsesyjno-kompulsywnym.

To fascynująca lektura, która uświadomiła mi, że lepiej mogę poznać siebie, a tym samym pomóc sobie z lękami, które przynosi codzienność. Część popularnonaukowej wiedzy jest przekazana lekko i przystępnie, a czytelnik z przyjemnością zajrzy w swoje wnętrze i sam sobie stanie się trenerem. Ćwiczenia tutaj zawarte to niezmierne wsparcie.

Jeśli jesteś na skraju wytrzymałości nerwowej - jest to lektura dla Ciebie.

To kolejna fantastyczna propozycja, która wesprze rozwój osobisty.
Polecam z całego serca.

Avatar użytkownika - katee87
katee87
Przeczytane:2024-03-18, Ocena: 5, Przeczytałem,

"Lęk. Oswój go i odzyskaj wewnętrzny spokój" to książka stanowiąca interdyscyplinarny przegląd mechanizmów psychologicznych związanych z doświadczaniem lęku oraz prezentująca metody jego skutecznego zarządzania. Autor, Kamran Bedi, wykorzystuje zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczne narzędzia terapeutyczne, aby zaoferować czytelnikom kompleksowy przewodnik w procesie oswojenia i redukcji lęku.

Współczesne życie stawia przed nami wiele wyzwań, które często prowadzą do doświadczania lęku i stresu. Bedi zwraca uwagę na powszechność tych doznań i proponuje konkretny plan działania. W kontekście proponowanych rozwiązań, autor wskazuje na znaczenie programowania neurolingwistycznego, medytacji oraz technik oddechowych jako efektywnych narzędzi w terapii lęku. Jednocześnie podkreśla potrzebę indywidualnego podejścia oraz kontynuacji procesu terapeutycznego w dążeniu do osiągnięcia pożądanych rezultatów.

Poprzez analizę współczesnych wyzwań życiowych i ich wpływu na stan psychiczny jednostki, Bedi eksploruje złożoność struktury lęku oraz jego wieloaspektowy charakter. Autor kładzie nacisk na rolę myśli w kształtowaniu odczuwanych emocji i zachowań, wskazując na konieczność świadomego kierowania nimi w celu osiągnięcia wewnętrznego spokoju.

Mimo wszystko, książka nie gwarantuje natychmiastowych efektów, stanowi jednak cenny motywator do dyskusji nad naturą lęku oraz sposobami jego przezwyciężania. Wnioski płynące z lektury skłaniają do refleksji nad własnymi mechanizmami obronnymi oraz zachęcają do podejmowania świadomych działań zmierzających do poprawy jakości życia poprzez kontrolę nad lękiem. Samo zrozumienie i świadomość własnych emocji jest kluczowe w procesie przezwyciężania lęku. Autor zachęca do refleksji nad własnymi odczuciami i do podjęcia próby zmiany.

"Lęk. Oswój go i odzyskaj wewnętrzny spokój" to poradnik, który inspiruje do odważnych zmian. Bedi dzieli się swoimi osobistymi doświadczeniami i wiedzą psychologiczną, tworząc tekst, który jest zarówno intymny, jak i uniwersalny. Jest to zdecydowanie książka godna polecenia dla wszystkich, którzy chcą pozbyć się lęku i odzyskać spokój wewnętrzny.

Avatar użytkownika - Anna1990
Anna1990
Przeczytane:2024-03-11, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2024,

Czasami czujemy się tak jakby nasze życie zaczynało nas przerastać. Mamy wrażenie, że pod naporem negatywnych myśli zaczyna narastać w nas lęk. Lęk, który znacznie obniża jakoś życia i odbiera szczęście. Na szczęście istnieją sposoby, które pomagają pozbyć się lęku i niechcianych myśli. Jeśli chce się dokonać zmian należy poprawić jakość swoich myśli. Mają one przeogromny wpływ na to, co się odczuwa a w konsekwencji na nasze zachowanie i odczucia.
Nie zaprzeczę, że książka jest wartościowa. Nie przeczę, że dzięki treści, jaka się w niej znajduje ktoś może pomóc sobie przezwyciężyć lęk. Nie mogę powiedzieć, że autor nie starał się przekazać swojej wiedzy w jak najmniej skomplikowany sposób. A jednak nie do końca autorowi udało się mnie przekonać, co do skuteczności sposobów, które według niego miały pomóc uwolnić się od lęków i negatywnych myśli. Nie do końca rozumiałam ich idei. Co oczywiście nie znaczy, że nie znalazłam w środku ciekawych wątków, nad którymi warto się było zastanowić. Być może moje wątpliwości wynikają z tego, że Lęk. Oswój go i odzyskaj swój wewnętrzny spokój przeczytałam tylko raz. Być może należy ją studiować wielokrotnie by ją dobrze zrozumieć. Jakby nie było, w moim przekonaniu warto po nią sięgnąć. Warto podarować sobie możliwość by żyć bez lęku.