Lemingi. Młodzi, wykształceni i z wielkich ośrodków

Ocena: 3 (3 głosów)
"Lemingi. Młodzi, wykształceni i z wielkich ośrodków" to zbiór 40 zabawnych, skłaniających do refleksji opowiadań z życia młodych pracowników korporacji. Karykaturalne przedstawienie ich poglądów, przyzwyczajeń i niepokojów. Książka stanowi kontynuację treści z facebookowego profilu o tej samej nazwie. Bogato ilustrowana. „Wreszcie powstało coś o nas i dla nas. Z pewnością jest to przełomowa książka, która przynajmniej o jeden krok przybliży nas do Europy. Bardzo się cieszę, że wreszcie wiem, co należy myśleć.” Alex, 21 lat „Młodzi, wykształceni i z wielkich ośrodków od lat prowadzą działalność edukacyjną na fejsiku, to bardzo ważne, że książka w odważny sposób podejmuje te same, najważniejsze dla tego kraju tematy: nietolerancję, problem polskiego fashysmu i próby cywilizacyjnego dogonienia Europy, przy okazji promując pozytywny i nowoczesny styl życia. Dyskurs najwyższej próby.” Fabian, 29 lat „Potężny cios prosto w wąsatą gębę opresywnego polskiego patriarchatu. Odważne dekonstrukcje i śmiałe, niepoprawne dyskusje. Wiem już, jak powinien wyglądać nowoczesny patriotyzm, za co się wstydzić i co zrobić, żeby zasłużyć na miano prawdziwej Europejki. Dziękuję.” Maryna, 25 lat „Nareszcie pojawia się książka o nas – młodych i wykształconych pracownikach korpo. Tysiącami przybywamy z małych ośrodków, aby po ukończeniu zaocznej wiedzy o Czukczach, rozpocząć karierę w korpo i polepszać wyniki naszych pracodawców. Mówią o nas pogardliwie „słoiki”, czy „lemingi”, ale to przecież my stanowimy sushi tej ziemi.” Jagoda, 26 lat Premiera: 11 grudnia 2014 roku.

Informacje dodatkowe o Lemingi. Młodzi, wykształceni i z wielkich ośrodków:

Wydawnictwo: Fronda
Data wydania: 2014-12-11
Kategoria: Rozrywka, humor
ISBN: 978-83-64095-56-6
Liczba stron: 292

więcej

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Lemingi. Młodzi, wykształceni i z wielkich ośrodków

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Lemingi. Młodzi, wykształceni i z wielkich ośrodków - opinie o książce

Avatar użytkownika - Justyna641
Justyna641
Przeczytane:2021-10-17, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Książka satyryczna. Mocno przerysowana opowieść o młodych ludziach pracujących w korporacji na umowach śmieciowych, którym życie upływa na piciu kawy ze Starbucksa, jedzeniu tofu z kiełkami, robieniu jajecznicy bez jajek, pisaniu hejtów w Internecie, lajkowaniu postów na Facebooku, czytaniu GW i Newsweeka, a także rozmowach o tym jak odsunąć PiS od władzy (akcja dzieje się w 2014 roku!) i jak być wege.
Na początku książka mnie bawiła, ale po jakimś czasie ciągłe powtarzanie tych samych żarów stało się denerwujące. Pomimo tego, że to pozycja satyryczna to świadomość tego, że gdzieś w korporacjach pracują ludzie podobni do bohaterów tej książki napawa mnie przerażeniem. Jedyne co zapamiętam z tej książki to określenie kobiety (osoba waginododatnia, lub waginopozytywna), a mężczyzny (fallicznie uposażony osobnik) i osobozwierzę (np. osobokomar, o którym jest cały rozdział) pojawia się również.
Jak dla mnie niestety rozczarowanie. Nie polecam.

Link do opinii
Avatar użytkownika - rabiosa7
rabiosa7
Przeczytane:2018-12-23, Ocena: 1, Przeczytałam,

Nie warta czytania. Szkoda czasu i energii. Głupoty jakich nigdy wcześniej nie czytałam.

Link do opinii
Avatar użytkownika - apogeum55
apogeum55
Przeczytane:2015-12-22, Ocena: 4, Przeczytałem, 26 książek 2015,
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Serce nie siwieje
Hanna Bilińska-Stecyszyn ;
Serce nie siwieje
The Paper Dolls
Natalia Grzegrzółka
The Paper Dolls
Słowa wdzięczności
Anna H. Niemczynow
Słowa wdzięczności
Izabela i sześć zaginionych koron
Krzysztof P. Czyżewski
Izabela i sześć zaginionych koron
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy