Liam i mapa wieczności

Tom 1 cyklu Dwór

Po długiej chorobie piętnastoletni Liam zostaje wysłany do sanatorium na odludziu.

Tam odkrywa, że miejsce to jest więcej niż dziwne – tajne pomieszczenia, dziwni lokatorzy, podejrzane hałasy dobywające się z piwnic.

Dwór skrywa pewną mroczną tajemnicę, a nastolatek próbuje zrozumieć, dokąd tak naprawdę trafił i odkrywa mapę wieczności…

„Znieruchomiałem na chwilę, później energicznie wstałem, żeby dokładnie obejrzeć pokój. Nie było lampy, ani przy łóżku, ani na biurku. Same świeczki! Szybko i dokładnie przyjrzałem się ścianom, nawet za meblami. Nie mogłem w to uwierzyć: żadnego gniazdka ani wyłącznika! Chyba mi się to śniło… tu nie było prądu!”

„Musiałem się stąd wydostać. Z tenisówkami w dłoni posuwałem się wzdłuż ściany, żeby podłoga pod moimi stopami nie trzeszczała, i wytężałem słuch. Znów jakiś krzyk! W nocy psychopaci wydawali się bardzo niespokojni… A gdyby udało im się uciec?”

Informacje dodatkowe o Liam i mapa wieczności:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2018-03-28
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 13-15 lat
ISBN: 978-83-944971-9-4
Język oryginału: francuski
Tłumaczenie: Przemysław Szczur

Kup książkę Liam i mapa wieczności

Liam i mapa wieczności - opinie o książce

Jak czytałam opis tej książki to spodziewałam się tajemniczej sprawy kryminalnej prowadzonej przez młodego bohatera we Francji. Jak się okazało miasteczko jest francuskie, jednak prawie wcale nie ma go opisanego, co trochę mnie zasmuciło. Co to spraw do rozwiązania to one zaczynają się pojawiać dopiero w połowie powieści, do tego czasu poznajemy ten ośrodek i jego bywalców. Powiem tam początek bym dla mnie niemiłym zaskoczeniem, jednak im dalej się brnęło, tym stawała się ona lepsza.

Bohaterów jest tutaj naprawdę mnóstwo! Zaczynając od głównego bohatera Liama to młody osoba, która poważnie choruje. Chłopak uwielbia rysować i jest bardzo ciekawski. Ma trochę problemy z nawiązaniem znajomości i innymi chorymi, ponieważ na początku uważa ich za wariatów. Poznajemy również Clea, która jest pogrążona w głębokim smutku. Są również Pasikoniki, które uwielbiają rozrabiać i Leonidas, który podaje się za Spartanina i szuka tego, który go zdradził.

Ta książka jest lekka i przyjemna w odbiorze. Jest raczej skierowana do młodszych odbiorców, ale starsi też znajdą w niej coś dla siebie. Historia rozkręca się dopiero w połowie, ale warto na to poczekać, bo tajemnice i pewna mapa są świetne!

Podsumowując Liam i mapa wieczności to całkiem udany wstęp do dalszej historii. To powieść, która intryguje. Bohaterowie nie są jednoznaczni i ciężko określić, kto jest dobry, a kto zły. Jestem ciekawa co wydarzy się w dalszych częściach, bo tutaj zakończenie mnie zaciekawiło.

Avatar użytkownika - Magnolia044
Magnolia044
Przeczytane:2018-10-14, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2018,

RECENZJA I i II tomu.

Intrygujący opis, magiczna oprawa graficzna i tajemnicze fragmenty umieszczone na okładkach obu książek zapowiadały prawdziwą ucztę dla miłośników młodzieżowych powieści z wątkiem fantastycznym. Skusiłam się, mimo iż ostatnio zmienił się mój gust literacki, to raz na jakiś czas lubię sięgnąć po dobrą młodzieżówkę lub fantastykę. Przyznaję, że troszeczkę mi się już te gatunki znudziły, bo zwyczajnie nie wnoszą nic nowego, często nie zaskakują, nierzadko też nudzą. Jednak Dwór w moim odczuciu dał radę!

To książki kierowane do nastolatków, w których nie brak dobrych dialogów i mnóstwo przygody. Tutaj tempo nie zwalnia ani na moment, od pierwszej strony coś się dzieje, nie brak też zaskakujących zwrotów akcji, a bohaterowie muszą odkryć wiele tajemnic i niebezpieczeństw skrywających się za drzwiami Dworu. Bohaterowie ze względu na dobrą kreację stają się bliscy czytelnikowi i swoim zachowaniem oraz tym, że pochodzą z różnych czasów (Starożytność, Średniowiecze, Współczesność), wzbudzają jego zainteresowanie.

Mogę powiedzieć, że jestem usatysfakcjonowana z lektury, bo choć na chwilę stanowiła dla mnie odskocznię od kryminałów, które w ostatnim czasie czytam najczęściej. Uważam ten cykl za nietuzinkowy i mimo iż kierowany do młodszego czytelnika spodoba się nie tylko nastolatkom, bo historia okraszona elementami grozy, wciąga na tyle, że nudzić się tutaj nie można. Intryguje, miejscami zaskakuje, a co więcej, temu wszystkiemu towarzyszy niezwykła atmosfera tajemniczości. Dajcie się wciągnąć w tę niezwykłą historię. Polecam.

Autorce udało się stworzyć historię, która zaskakuje. Mimo, że to powieść młodzieżowa, to czytałam ją z przyjemnością, odkrywając razem z bohaterem tajemnice Dworu i jego mieszkańców. Bardzo dojrzałe podejście do motywu śmierci w życiu człowieka.

Cléa i wrota do świata duchów
Evelyne Brisou-Pellen0
Okładka ksiązki - Cléa i wrota do świata duchów

Pozostało jeszcze wiele tajemnic dworu do odkrycia. Cléa przywołuje szczątki wspomnień, wciąż próbuje uporządkować migawki związane z jej...