Cléa i wrota do świata duchów.

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2017-11-20
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-947309-3-2
Język oryginału: francuski
Tłumaczenie: Marcin Surma

Tom 2 cyklu Dwór

Pozostało jeszcze wiele tajemnic dworu do odkrycia. Cléa przywołuje szczątki wspomnień, wciąż próbuje uporządkować migawki związane z jej porwaniem. Dziewczyna boi się przerwać zasłonę mroku, a jednocześnie chce poznać prawdę. Liam pomaga przyjaciółce, cierpliwie mobilizuje ją do odkopywania w pamięci najtrudniejszych i wypartych wspomnień. Ostatecznie to on oswoił dziewczynę, zupełnie jak Mały Książę lisa i czuje się za nią odpowiedzialny. Dokąd może zawieść chęć naprawienia własnego życia? Z poddasza dochodzą niepokojące dźwięki. Szare duchy z piwnicy tylko czyhają na najmniejszą okazję, by zdobyć dusze mieszkańców dworu i nawiedzać żywych. Co zatem skrywa poddasze? Nie do końca wiadomo, jaka jest struktura dworu, co jeszcze kryje, jakie prawa rządzą tą budowlą i czy są niezmienne. Jest też we dworze co najmniej jedna osoba, która ma problemy z odtworzeniem swojej przeszłości albo coś ukrywa…

Kup książkę Cléa i wrota do świata duchów.

Opinie o książce - Cléa i wrota do świata duchów.

Avatar użytkownika - Magnolia044
Magnolia044
Przeczytane:2018-10-15, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2018,

RECENZJA I i II tomu.

Intrygujący opis, magiczna oprawa graficzna i tajemnicze fragmenty umieszczone na okładkach obu książek zapowiadały prawdziwą ucztę dla miłośników młodzieżowych powieści z wątkiem fantastycznym. Skusiłam się, mimo iż ostatnio zmienił się mój gust literacki, to raz na jakiś czas lubię sięgnąć po dobrą młodzieżówkę lub fantastykę. Przyznaję, że troszeczkę mi się już te gatunki znudziły, bo zwyczajnie nie wnoszą nic nowego, często nie zaskakują, nierzadko też nudzą. Jednak Dwór w moim odczuciu dał radę!

To książki kierowane do nastolatków, w których nie brak dobrych dialogów i mnóstwo przygody. Tutaj tempo nie zwalnia ani na moment, od pierwszej strony coś się dzieje, nie brak też zaskakujących zwrotów akcji, a bohaterowie muszą odkryć wiele tajemnic i niebezpieczeństw skrywających się za drzwiami Dworu. Bohaterowie ze względu na dobrą kreację stają się bliscy czytelnikowi i swoim zachowaniem oraz tym, że pochodzą z różnych czasów (Starożytność, Średniowiecze, Współczesność), wzbudzają jego zainteresowanie.

Mogę powiedzieć, że jestem usatysfakcjonowana z lektury, bo choć na chwilę stanowiła dla mnie odskocznię od kryminałów, które w ostatnim czasie czytam najczęściej. Uważam ten cykl za nietuzinkowy i mimo iż kierowany do młodszego czytelnika spodoba się nie tylko nastolatkom, bo historia okraszona elementami grozy, wciąga na tyle, że nudzić się tutaj nie można. Intryguje, miejscami zaskakuje, a co więcej, temu wszystkiemu towarzyszy niezwykła atmosfera tajemniczości. Dajcie się wciągnąć w tę niezwykłą historię. Polecam.

Drugi tom przygód młodych bohaterów pozbawiony jest tajemnicy, która może zmienić postrzegane o miejscu, w którym przebywają. Tym razem akcja przenosi się rownież poza Dwór, a poszukiwanie prawdy i chęć zemsty są niezwykle istotnymi elementami fabuły.

Liam i mapa wieczności.
Evelyne Brisou-Pellen0
Okładka ksiązki - Liam i mapa wieczności.

Po długiej chorobie piętnastoletni Liam zostaje wysłany do sanatorium na odludziu. Tam odkrywa, że miejsce to jest więcej niż dziwne – tajne pomieszczenia...

Manhattan Babilon
Mały manipulator
Westerplatte
Jacek Komuda
Westerplatte
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Jolanta Berezowska, Małgorzata Berezowska
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Harem
Alex Vastatrix, Waldemar Bednaruk