Liga Sprawiedliwości kontra Suicide Squad

Pierwszy crossover na dużą skalę w kolekcji DC Odrodzenie - spotkanie Ligi Sprawiedliwości i Suicide Squad!

Członkowie Ligi Sprawiedliwości są najpotężniejszymi superbohaterami na Ziemi, a działający na zlecenie służb państwowych Suicide Squad składa się z byłych bandytów. Kierowany przez Amandę Waller Oddział Samobójców atakuje z ukrycia i w tajemnicy. W końcu jednak na jego trop wpada Batman. Razem z innymi członkami Ligi Sprawiedliwości nie zamierza tolerować istnienia grupy działającej poza prawem.

Podczas gdy bohaterowie i byli przestępcy ze sobą walczą, mistrz zbrodni Maxwell Lord tworzy armię najgroźniejszych złoczyńców z uniwersum DC. Jego podkomendni są zdolni pokonać obie rywalizujące drużyny...

Album jest wspólnym dziełem wielu twórców. Scenariusz napisali uznani autorzy - Joshua Williamson, Tim Seeley, Rob Williams i Si Spurrier, a wśród rysowników znaleźli się tak znani graficy jak Jason Fabok, Tony S. Daniel, Jesus Merino, Fernando Pasarin, Robson Rocha, Howard Porter, Scot Eaton, Riley Rossmo, Christian Duce, Giuseppe Cafaro.

Informacje dodatkowe o Liga Sprawiedliwości kontra Suicide Squad:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2018-05-19, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,

WOJNA BOHATERÓW DC

Po ten album na pewno i tak bym sięgnął - w końcu to pierwszy duży crossover w ramach „Odrodzenia DC” - ale głównym powodem, dla którego zapragnąłem przeczytać tę historię był fakt, że to właśnie na jej stronach powraca Lobo. Ów kultowy także w naszym kraju Szalony Rzeźnik to moja ulubiona postać z tego wydawnictwa i odkąd tylko zacząłem regularnie kupować komiksy, dokładałem wszelkich starań by nie przeoczyć żadnej z jego przygód. Nie mogłem więc odpuścić sobie i tym razem, pytanie tylko co z tego wynikło i czy ten powrót Ostatniego Czarnianina zmazał niesmak, jaki pozostał po jego przygodach publikowanych w ramach New 52?

Zacznijmy od fabuły, która, jak na podobne dzieło przystała, jest prosta, ale skutecznie poprowadzona. W świecie superbohaterów nie wszystko da się załatwić sposobami, w jakie z zagrożeniem radzą sobie herosi. Dlatego też obok Ligii Sprawiedliwości, złożonej z największych z nich, istnieje także Oddział Samobójców - ekipa do zadań specjalnych do której zrekrutowano więźniów i przestępców. Ich metody pozostawiają wiele do życzenia, dlatego prędzej czy później Liga musiała wpaść na ich trop. I wpada właśnie teraz. Zaczyna się starcie, ale wkrótce okazuje się, że będą musieli połączyć siły w konfrontacji z potężnym wrogiem...

Całość recenzji na moim blogu: http://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/05/liga-sprawiedliwosci-kontra-suicide.html