Lilka i Pestka wydają gazetę

Lilka i Pestka potrzebują trochę pieniędzy. A na co? Na ser! Na dwa woreczki ,,niskotłuszczowego sera Belldeloon w małych porcjach specjalnie dla ciebie".

Ale jak zarobić dziesięć dolarów? Czy przyjaciółki powinny zacząć opiekować się dziećmi? Brrr... pieluchy są okropne! Czy powinny zarabiać, myjąc samochody? Raczej nie. Czy powinny wydać gazetę? Tak! Lilka i Pestka muszą tylko wywęszyć w sąsiedztwie jakieś nowinki. Dowiadują się bardzo interesujących rzeczy. A najciekawiej robi się wtedy, kiedy sąsiedzi dostają gazetę do rąk!

Informacje dodatkowe o Lilka i Pestka wydają gazetę:

Lilka i Pestka wydają gazetę - opinie o książce

Avatar użytkownika - inthefuturelondo
inthefuturelondo
Przeczytane:2021-04-04,

Kolejny tom przygód Lilki i Pestki wzbudził moje większe zainteresowanie z prostego powodu - główne bohaterki postanawiają wydać swoją gazetę, a że ja studiuję dziennikarstwo, to i dałam się złapać na ten chwyt. Byłam okrutnie ciekawa, jak im to wszystko wyjdzie i co jeszcze wpadnie im do głowy. W tej książce również główne bohaterki sprawiły, że moja ręka lądowała na czole o wiele częściej, jednak komizm sytuacyjny całkowicie wynagrodził mi momenty załamania.

Przesłaniem tej pozycji jest przede wszystkim to, że jeżeli czegoś bardzo chcemy, musimy sobie sami na to zapracować. Myślę, że może to nauczyć również młodych czytelników pewnego rodzaju odpowiedzialności oraz sprawić, że to, na co sobie zapracują, będzie przez nich bardziej szanowane. Może nie jest to idealna książka, ale jej lektura jest bardzo przyjemna, pouczająca i momentami zabawna. Czego chcieć więcej? Najmłodsi powinni być zadowoleni.

Jeżeli sami lubicie literaturę dziecięcą lub chcecie sprawić komuś prezent, to ja polecam właśnie przygody Nierozłączek. Być może odnajdziecie nową książkową miłość? Na to pytanie znajdziecie odpowiedź, tylko czytając te książki.

Opowiem ci pewną historię
Annie Barrows0
Okładka ksiązki - Opowiem ci pewną historię

Uznana za jedną z najlepszych książek roku przez „BookPage” nowa powieść autorki „Stowarzyszenia Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych...

Magiczna połówka
Annie Barrows0
Okładka ksiązki - Magiczna połówka

Powieść dla dzieci, pełna wdzięku, humoru i ? czarów, opowiadająca o perypetiach jedenastoletniej Miri Gill. Od chwili, gdy jej rodzina przeprowadziła...