Listy Świętego Mikołaja

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2001-11-16
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 8373370064
Liczba stron: 160

Ocena: 5 (1 głosów)

Boże Narodzenie to cudowne święta. Dzieci przygotowują się do nich, pisząc listy do Świętego Mikołaja. Święty zwykle nie odpowiada, lecz dla dzieci państwa Tolkienów uczynił wyjątek. Przez lata J.R.R. Tolkien podrzucał swoim dzieciom odręczne listy, opatrzone rysunkami i malunkami. W listach pojawia się nie tylko sam Święty Mikołaj, ale też jego wierny towarzysz i niezdarny pomocnik Niedźwiedź Polarny, elfy (wśród nich sekretarz Świętego, Ilbereth), ludek zamieszkujący okolice Bieguna Północnego i śmiertelni wrogowie Świąt, gobliny. Listy Świętego Mikołaja to rozszerzony zbiór owych liścików, obrazków, rysunków i wierszy, w których kryje się prawdziwy duch Bożego Narodzenia.

Kup książkę Listy Świętego Mikołaja

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Listy Świętego Mikołaja

,,Listy Świętego Mikołaja" to niesamowicie ciepła i zabawna książka. O przygodach Niedźwiedzia Polarnego i jego towarzyszy czytałam z wielką przyjemnością. Pięknie wydane z przedrukami autentycznych listów i rysunków Tolkiena. Polecam!
Link do opinii
Inne książki autora
The two Towers
John Ronald Reuel Tolkien0
Okładka ksiązki - The two Towers

...

Drzewo i liść oraz Mythopoeia
John Ronald Reuel Tolkien0
Okładka ksiązki - Drzewo i liść oraz Mythopoeia

"Baśnie nie są jedynie dla dzieci, o czym powinien wiedzieć każdy, kto czytał Tolkiena. W eseju O baśniach profesor Tolkien ukazuje ich istotę w sposób...

Zobacz wszystkie książki tego autora