Literatura to niebezpieczny biznes

Tom 2 cyklu Vani Sarca

Vani Sarca, zdolna ghostwriterka o wyjątkowej osobowości, jest świeżo po rozstaniu z Riccardem. Na szczęście nowa praca na stanowisku konsultantki do spraw komunikacji i public relations w lokalnej policji skutecznie odwraca jej uwagę od złamanego serca. Do tego Enrico, jej szef, właśnie podsunął jej nowe zlecenie.

Vani musi napisać książkę kucharską, w której oprócz przepisów na tradycyjne włoskie dania znajdą się anegdotki o samej rodzinie Giay Marin, legendzie krawiectwa, którą tragicznie naznaczył los.

Niestety pojawia się kilka problemów: Vani nie cierpi gotować, kobieta, która miała znaleźć się na okładce, postanowiła przyznać się do morderstwa, o którym kilka lat temu mówiły całe Włochy, a na horyzoncie znów ukazuje się Riccardo.

Informacje dodatkowe o Literatura to niebezpieczny biznes:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2021-09-15
Tytuł oryginału: Scrivere un mestiere pericoloso
Tłumaczenie: Tomasz Kwiecień

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna bóg

Kup książkę Literatura to niebezpieczny biznes

Literatura to niebezpieczny biznes - opinie o książce

Avatar użytkownika - Ksiazkolandia
Ksiazkolandia
Przeczytane:2021-11-03, Ocena: 4, Przeczytałem,

Bardzo ciężko było mi się zabrać do napisania tej recenzji, bowiem ta książka należy do rodzaju literatury rozrywkowej, po którą bardzo rzadko sięgam. Poza tym, jest kontynuacją książki "Porachunki bezimiennej pisarki", której nie czytałam. I wiecie co? Ku mojemu zaskoczeniu, nie tylko podobało mi się, ale nabrałam chęci na przeczytanie części pierwszej.
Vani Sarca to - jak sama mówi - słabo opłacana ghostwriterka. Obdarzona jest niezwykłą przenikliwością, dzięki której może czytać w ludziach jak w książkach, do tego inteligencją, która pozwala na wygłaszanie swoich poglądów w bardzo celnej ale nie pozbawionej sarkazmu formie, uporem powodującym że umie posiąść wiedzę i napisać książkę na absolutnie każdy temat, a do tego lekkim piórem, które sprawia że pisze za innych bestsellery, sama pozostając w ukryciu. Vani, dzięki swoim umiejętnościom zaczyna współpracę z policją. Akurat przypadkiem trafia się do rozwikłania zagadka związana z pisaną przez nią książką kucharską, której "autorką" ma być emerytowana szefowa kuchni znanej rodziny projektantów mody Gian Marin. Kobieta w czasie wywiadów prowadzonych przez Vani przyznaje się do morderstwa na członku rodziny, morderstwa za które ktoś inny został już skazany.
Każdemu kto lubi się czasem oderwać od cięższej lektury polecam. Fajna poczytajka na długie jesienne wieczory.

Porachunki bezimiennej pisarki. Vani Sarca. Tom 1
Alice Basso0
Okładka ksiązki - Porachunki bezimiennej pisarki. Vani Sarca. Tom 1

Zemsta jest słodka i może stać się bestsellerem! Intrygujące cozy mystery ze szczyptą miłości, powodzią żartów i pisarzami w roli głównej...