Liturgia domowa w trudnym czasie. Przewodnik

Jak się modlić w odosobnieniu, z dala od wspólnoty lub świątyni? Jakie wybrać modlitwy i formy liturgii domowej? Jak samodzielnie posługiwać się Pismem Świętym i Liturgią godzin? Jak w kręgu rodziny trwać w Bożej obecności w okresie ograniczenia dostępu do sakramentów świętych?

Autor podaje bardzo praktyczne informacje i wskazówki, jak radzić sobie z zakłóceniem normalnego uczestnictwa w życiu liturgicznym Kościoła. Rzeczowo i pouczająco objaśnia wiele kwestii aktualnych w trudnym czasie choroby czy odosobnienia, gdy Bóg mówi nam ważne rzeczy mające znaczenie dla całego naszego życia.

Ks. Maciej Zachara MIC (ur. 1966 r.) uzyskał doktorat z liturgiki w Papieskim Instytucie Liturgicznym w Rzymie. Wykłada w Wyższym Seminarium Duchownym Księży Marianów w Lublinie. Jest autorem licznych artykułów o liturgii, publikowanych m.in. w miesięczniku „Oremus”, a także książek Msza Święta: Liturgiczne ABC i Krótka historia Mszału Rzymskiego.

Informacje dodatkowe o Liturgia domowa w trudnym czasie. Przewodnik:

Wydawnictwo: Promic
Data wydania: 2021-11-03
Kategoria: Duchowość, religia

Kup książkę Liturgia domowa w trudnym czasie. Przewodnik

Liturgia domowa w trudnym czasie. Przewodnik - opinie o książce

Maciej Zachara MIC0
Okładka ksiązki - Modlitwy Kościoła Kolekty niedziel i uroczystości Pańskich. Kolekty niedziel i uroczystości Pańskich

Słyszymy je w czasie każdej Eucharystii. Zbiera się w nich prośby kapłana i ludu w jedną wielką intencję skierowaną do Boga. Potwierdzamy je chóralnym...

Msza święta. Liturgiczne ABC
Maciej Zachara MIC 0
Okładka ksiązki - Msza święta. Liturgiczne ABC

Msza święta, choć jest najcenniejszym darem, jaki Chrystus zostawił Kościołowi, dla wielu katolików wciąż pozostaje trudna i niezrozumiała. Właśnie dla...