Loki i przepowiednia Ragnarok

Tom 3 cyklu Mitologia Nordycka [Hachette]

Po pierwszej wojnie na świecie, miedzy Asami a Wanami, mury obronne Asgardu nie zostały odbudowane. Siedziba bogów przyjmuje nowego gościa, młodego Lokiego, potomka znienawidzonych olbrzymów, którymi Odyn - z powodów znanych jedynie sobie - opiekuje się i które chroni. Tajemniczy budowniczy proponuje odbudowę murów królestwa, ale żąda w zamian wygórowanej ceny: słońca, księżyca i ręki pięknej bogini Frei. To moment, na który Loki czekał, aby zdobyć zaufanie bogów, jednak jego plany spalają na panewce i zostaje zmuszony do użycia swych wyjątkowych mocy, aby uniknąć katastrofy.

Informacje dodatkowe o Loki i przepowiednia Ragnarok:

Wydawnictwo: HACHETTE
Data wydania: 2021-05-01
Kategoria: Inne
Tłumaczenie: Alicja Paleta

Kup książkę Loki i przepowiednia Ragnarok

Loki i przepowiednia Ragnarok - opinie o książce

Podobał mi się ten tom i chociaż z mitem zapoznałam się już w kilku innych wersjach, to i tak czytałam z zaciekawieniem. Wszystko jest rozpisane wiarygodnie, postacie są jak żywe, uważam, że autorka świetnie sobie poradziła. Podobały mi się przypisy, w których tłumaczyła się z podjętych decyzji.

Szkoda, że dodatek naukowy po głównym tekście nie odnosił się do niego w żaden sposób, to były tylko ogólne informacje na temat wikingów. Niemniej dowiedziałam się paru nowych rzeczy, np. o istnieniu bagiennych mumii.

Z tekstem korespondują piękne ilustracje. Pozycja zdecydowanie warta zakupu, już zacieram ręce na resztę serii.

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;