Łowca nastolatek

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2020-07-29
Kategoria: Literatura faktu, reportaż

Prawdziwa historia "Krystka" -  łowcy nastolatek z Trójmiasta - i Zatoki Sztuki.

Co łączyło ekskluzywny klub na sopockiej plaży z małą, obskurną salą kinową w Pucku? Skąd łysy osiłek mieszkający w niewielkim pokoju i pobierający skromną rentę miał dostęp do luksusowych samochodów? Dlaczego policja tak długo ignorowała informacje o wykorzystywaniu seksualnym nastoletnich dziewczyn?

Samobójstwo czternastolatki otworzyło puszkę Pandory. Matka dziewczyny z pomocą kilku dziennikarzy postanowiła sprawdzić, kim jest trzydziestosiedmioletni mężczyzna, z którym dziewczyna spotkała się przed śmiercią. Śledztwo zaprowadziło ich do ekskluzywnych sopockich lokali, za których ochronę odpowiadali byli policjanci.

Na horyzoncie pojawiły się wątki związane z dziecięcą prostytucją, zaginięciem Iwony Wieczorek, mafią lekową, Amber Gold oraz skandalem, którego bohaterem stał się uwielbiany piłkarz. Przerażające kulisy seksafery odkryły najmroczniejsze oblicze Trójmiasta. Całość opisał Mikołaj Podolski, który sprawie poświęcił pięć lat życia. W tym czasie był zastraszany, kneblowano mu usta wyrokami sądu, robiono wszystko, by nie ujawnił koszmarnej prawdy.

Mikołaj Podolski - po ukończeniu studiów prawniczych w 2008 roku zajął się dziennikarstwem. Współpracował z blisko czterdziestoma redakcjami na terenie północnej Polski, a od 2016 rok u jest reporterem portalu internetowego Onet. Był dwukrotnie nominowany do nagrody Grand Press za artykuły o trójmiejskiej przestępczości, między innymi o sprawie Krystiana W. Uhonorowano go także wyróżnieniem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Zeznawał w sprawie „łowcy nastolatek”, a policjanci wielokrotnie prosili go o pomoc w kilku innych trudnych śledztwach dotyczących Trójmiasta.

Tagi: Literatura faktu

Kup książkę Łowca nastolatek

Opinie o książce - Łowca nastolatek

Trójmiasto.

Gdynia-Gdansk-Sopot

The Roof-Dream Club- V Club – i nie zapominajmy słynna Zatoka Sztuki.

Co maja ze sobą wpsolnego te wszystkie kluby? Jakie kryją się tajemnice za ścianami tych miejsc?

Na początku muszę tylko przyznać, ze gdyby nie ‘’Zatoka Swin’’ pana Piotra Gluchowskiego i Bozeny Aksamit do dzisiaj nie wiedziałabym o takich a nie innych sytuacjach, które miały miejsce. Odrazu muszę tez podkreślić, ze nie czytałam ‘’Zatoki Swin’’, a jedynie widziałam recenzje i zawsze mówiłam, ze jak będę w Polsce to kupie sobie te książkę bo muszę ja przeczytać. Pojechałam na urlop, weszłam do Empiku i długo nie myśląc poszłam na dział literatury faktu – ‘’Zatoki Swin’’ nie znalazłam ale za to wpadła mi w ręce ‘’Lowca nastolatek’’.

Przepadłam.

Nie słyszałam nigdy o historiach, które autor przytacza w książce. Moze jest to spowodowanie mieszkaniem poza granicami Polski i nie zwracałam nigdy uwagi na to co tam się dzieje. I przyznam się – zrobiło mi się głupio. Byłam zła sama na siebie, ze nie słyszałam o historii Anaid.

Książka zaczyna się od rozmowy dziennikarza z mama Anaid, która z determinacja walczyła cały czas żeby sprawa jej córki nie była zamieciona pod dywan co za wszelka cenę chciała zrobić pomorska policja. To właśnie jej mama poszukiwania innych dziewczyn poszkodowanych przez ‘’Krystka’’. Pan Podolski z wielka odwaga i zaparciem prezentuje temat, który wpuszcza nas za kulisy trójmiejskiego półświatka. Cala sprawa jest o tyle zaskakująca, ze zamieszani są w nią celebryci, brylujący na okładkach kultowych magazynów.

Czapki z głów dla Pana Mikolaja, zrobił On kawal dobrej roboty i do dziś nasuwają mi się pytania na które najprawdopodobniej nigdy nie znajdę odpowiedzi. Dodatkowo autor nie tylko zebrał wszystkie informacje ale potrafił je tez przedstawić w taki sposób żeby czytelnik nie musiał za duzo główkować. I bardzo się ciesze, ze są jeszcze ludzie na tej ziemi, którym zależy na odkryciu prawdy i robią wszystko żeby się dowiedzieć kto w tym wszystkim był winowajca.

Avatar użytkownika - angelikalisiecka
angelikalisiecka
Przeczytane:2021-05-04, Ocena: 5, Przeczytałam,

Łowca Nastolatek Książka zapewne spełnia oczekiwania pobudza ciekawość i powinna wzmorzyc ostrożność i czujność rodziców i nas wszystkich .Jest nie tylko opowieścią a także lekcja do czego prowadzi niewiedza naiwność i internet młodych ludzi iż nie każda poznana osoba w sieci jest dobrym człowiekiem i to że w  życiu nie ma nic za darmo Wnioski sa bardzo nowoczesne czasy i zarazem niebezpieczne gdyż w sieci są coraz mlodsi a wręcz dzieci rodzi się dziecko i już ma konto na Facebooku po co gdzie tu sens dziecko tak naprawdę jeszcze nie mówi nie chodzi a już jest w internecie i to właśnie ułatwia drogę przestępca seksualnym pedofila  handlarzom żywym towarem itd  tacy ludzie nie musza robić nic poza zwabieniem  swojej ofiary polecam  godna przeczytania

Bardzo rzetelny reportaz opisujący skandaliczną poniekad pedofilską sprawę w np. Zatoce sztuki, seks afera z Krystkiem, sprawa samobójstwa Ormianki Anaidy i kompletny brak zainteresowania Krystianem W i jego poczynaniami przez władzę. Autor wymieniał się danymi z Sylwestrem Latkowskim, który jakiś czas temu stworzył film o eksualnym wykorzystywaniu młodych dziewczyn w klubach dla "wyższych sfer".

Interesujaca książka, ktora rozjaśnia i łączy wątki nawet ze sprawą zaginięcia i śmierci Iwony Wieczorek.

Dom marionetek
Natasza Socha