Lucja Słotka. Kobieta, która kochała legwana

Lucja Słotka - z zawodu Home Disaster Manager - powraca! W trzecim odcinku pierwszego w Polsce serialu literackiego wkracza w świat gwiazd estrady, spektakularnych koncertów, a co za tym idzie - wielkich oczekiwań swojej nowej zleceniodawczyni, frywolnych zachcianek i niekontrolowanych huśtawek nastrojów.

Wieśka Orzeł - bożyszcze tłumów, gwiazda disco polo i kobieta sukcesu - rusza w podróż na kolejny koncert i... zostaje otruta herbatą! Podejrzenie pada natychmiast na ekipę gwiazdy.

W śmierć najukochańszej kobiety nie może uwierzyć Janusz Czapla - mąż Wieśki i jej nadworny kompozytor, który porzucił muzykę poważną na rzecz disco polo i Wieśki. Z tragedii nie mogą otrząsnąć się także Paulina Jastrzębska - osobista kreatorka wizerunku i Magda Sroka - rzeczniczka prasowa oraz towarzyszący ekipie dziennikarz - Marek Szczygieł, który pisze biografię Wieśki Orzeł. Cały dramat jest tym większy, że w zamieszaniu zaginął ukochany Wieśki - legwan Sławomir i pudliczka Violetta. A jak na śmierć zareagował Kacper Gołębiewski? Jej osobisty kołcz i mentor gwiazdy, który pomiędzy występami uczył ją jak poczuć harmonię duszy i pierwotną siłę, która w niej drzemie.

Kto odpowiada za śmierć piosenkarki? Komu jej odejście jest na rękę? I dlaczego nie można znaleźć Sławomira i Violetty?

Na szczęście na miejscu jest aspirant Konieczny i Władek czyli najlepsza ekipa śledcza. W zamian za anulowanie kilkunastu mandatów proszą Lucję o pomoc w rozwiązaniu zagadki.

Informacje dodatkowe o Lucja Słotka. Kobieta, która kochała legwana:

Wydawnictwo: Wielka Litera
Data wydania: 2022-09-01

Kup książkę Lucja Słotka. Kobieta, która kochała legwana

Lucja Słotka. Pisarz, który bał się upiorów
Leszek Talko0
Okładka ksiązki - Lucja Słotka. Pisarz, który bał się upiorów

Lucja Słotka, charyzmatyczna Home Disaster Manager, tym razem w świetle jupiterów. W kolejnym odcinku Lucja wkracza w wielki filmowy świat - zostaje zatrudniona...

Lucja Słotka. Influencerka, która spadła ze schodów
Leszek Talko0
Okładka ksiązki - Lucja Słotka. Influencerka, która spadła ze schodów

Katastrofa domowa? A może trup w szafie? Zadzwońcie do Home Disaster Manager, czyli Lucji Słotkiej - bohaterki przezabawnego serialu literackiego autorstwa...