Lucyfer Diabelska komedia, tom 1

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2020-04-29
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788328198401
Liczba stron: 160
Tytuł oryginału: Lucifer: The Infernal Comedy

Ocena: 0 (0 głosów)

Początek kolejnej serii rozgrywającej się w wymyślonym przez Neila Gaimana uniwersum Sandmana. Jej głównym bohaterem jest Lucyfer. Dawniej potężny Książę Ciemności jest teraz niewidomym, kalekim, ubogim starcem, który nie ma pojęcia, jak trafił do miasteczka, gdzie nieustannie prześladują go złe moce.

W tym samym czasie starzejący się policjant z Los Angeles wyrusza w długą podróż, aby dowiedzieć się, dlaczego ostatnio spotkało go tyle cierpienia. Czy detektywa i Lucyfera coś łączy? Kto i dlaczego uwięził największego z diabłów? Jaką rolę przeznaczono policjantowi w rozgrywce między demonicznymi siłami?

Scenariusz serii pisze specjalizujący się w horrorach brytyjski autor Dan Watters, znany z takich cykli jak ,,Limbo", ,,The Shadow" czy ,,Deep Roots". Rysunki są dziełem dwóch argentyńskich grafików, a zarazem braci, Maxa i Sebastiana Fiumarów, którzy przebojem zdobyli amerykański rynek jako ilustratorzy opowieści o superbohaterach, a także historii ze świata Hellboya czy Czarnego Młota.

Tagi:

Kup książkę Lucyfer Diabelska komedia, tom 1

REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Lucyfer Diabelska komedia, tom 1

Inne książki autora
Blaze i megamaszyny. Zespół w akcji
praca zbiorowa; 0
Okładka ksiązki - Blaze i megamaszyny. Zespół w akcji

,,Blaze i megamaszyny" to książka na motywach serialu o perypetiach ośmioletniego młodego technika. AJ' wraz ze swoim czerwonym monster truckiem Blazem...

Rzeczowy świadek
praca zbiorowa; 0
Okładka ksiązki - Rzeczowy świadek

Antologia Rzeczowy świadek jest summą doświadczeń praktyczno-teoretycznych Kolektywu Kuratorskiego, nieformalnej wspólnoty akademickiej powołanej...