Ludzie, nie ideologia

Ocena: 0 (0 g³osów)

W 2005 roku kilkutysiêczna Parada Równo¶ci przesz³a ulicami Warszawy mimo zakazu ówczesnego prezydenta Warszawy, Lecha Kaczyñskiego. Przez kolejne lata temat mniejszo¶ci seksualnych nie schodzi³ z medialnych nag³ówków, znane postacie robi³y coming outy, wrasta³a ¶wiadomo¶æ spo³eczna na temat dyskryminacji osób LGBT, Marsze Równo¶ci odbywa³y siê niemal w ca³ej Polsce, a do Sejmu wybrano nieheteronormatywnych pos³ów i pos³anki. W ostatnim czasie skrót LGBT prawicowi politycy próbuj± skojarzyæ z niejasn± ideologi±, warto wiêc oddaæ g³os samym zainteresowanym i zapytaæ o ich codzienne ¿ycie i rodzinê, ale te¿ homofobiê z któr± siê stykaj±, stosunek do polityki, mi³o¶ci i seksu.

Z zebranych w ksi±¿ce wywiadów wy³ania siê obraz najwa¿niejszych tematów spo³eczno¶ci LGBT ostatnich 15 lat. Szczerze o swoim ¿yciu mówi zarówno so³tyska Grzebieniska, jak i wielkomiejska draq queen. S± rozmowy z osobami znanymi z pierwszych stron gazet, od Roberta Biedronia, przez Sylwiê Chutnik, Jacka Dehnela, a¿ po Margot. Czê¶ci± tej spo³eczno¶ci s± te¿ takie osoby jak matka lesbijki Agnieszka Holland, czy sojuszniczka Maria Peszek. To w tych opowie¶ciach zawarte s± nie tylko narracje o spo³ecznych procesach, ale przede wszystkim do¶wiadczenie ¿ycia w Polsce ostatnich lat - s± ludzie, nie ideologia.

Informacje dodatkowe o Ludzie, nie ideologia:

Wydawnictwo: Krytyka polityczna
Data wydania: 2021-02-26
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Jêzyk orygina³u: polski

Tagi: Biografie i literatura faktu bóg

wiêcej

Kup ksi±¿kê Ludzie, nie ideologia

Cytaty z ksi±¿ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej ksi±¿ki.

Zobacz tak¿e

Ludzie, nie ideologia - opinie o ksi±¿ce

Recenzje miesi±ca
Andrzej Ziemiañski ;