Łuny nad jeziorami. Agonia Prus Wschodnich

Dramatyczne, sensacyjne i tajemnicze wydarzenia z dziejów Prus Wschodnich w ostatnich miesiącach drugiej wojny światowej

Autor opowiada o zamachu na życie Adolfa Hitlera w mazurskiej Kwaterze Głównej Führera ,,Wolfsschanze". Przedstawia przebieg późniejszej, panicznej ucieczki Niemców podczas srogiej zimy u schyłku wojny, kiedy to wiosną 1945 roku przez Prusy Wschodnie przetoczył się walec dyszącej żądzą zemsty Armii Czerwonej. Po jej przemarszu pozostały stosy trupów, tysiące zgwałconych kobiet i setki spalonych miejscowości.

W swoim opracowaniu Adamczewski pisze o tych, jak i innych zdarzeniach z tamtego okresu, w tym o losach legendarnej Bursztynowej Komnaty.

Leszek Adamczewski (1948-2022) - pisarz i dziennikarz, absolwent Uniwersytetu imienia Adama Mickiewicza. Autor trzydziestu książek. Zadebiutował w 1992 roku Złowieszczymi górami i poruszonej w nich tematyce zagadkowych i tajemniczych wydarzeń z lat drugiej wojny światowej, a w szczególności losów zaginionych skarbów kultury, pozostał wierny.

Od 2009 roku współpracował z Wydawnictwem Replika. W tym czasie ukazały się między innymi bestsellerowe pozycje o wojennych losach Prus (Dymy nad Gdańskiem, Prusy w ogniu), cykl książek o dziejach Kraju Warty oraz o hitlerowskich badaniach nad bronią atomową (Tajemnicza broń Hitlera), a także, wychodzące poza ramy II wojny światowej dwa tomy pt. Katastrofy, traktujące o najtragiczniejszych wypadkach w powojennej Polsce.

Informacje dodatkowe o Łuny nad jeziorami. Agonia Prus Wschodnich:

Kup książkę Łuny nad jeziorami. Agonia Prus Wschodnich

Łuny nad jeziorami. Agonia Prus Wschodnich - opinie o książce

Katastrofy 2: Słynne i przemilczane tragedie w powojennej Polsce
Leszek Adamczewski0
Okładka ksiązki - Katastrofy 2: Słynne i przemilczane tragedie w powojennej Polsce

Leszek Adamczewski ponownie na tropie największych katastrof w powojennej Polsce. Tym razem na lądzie, na morzu i w powietrzu. Pożar, który wybuchł w...

Zejście do piekła. Od Niederschlesien do Dolnego Śląska
Leszek Adamczewski0
Okładka ksiązki - Zejście do piekła. Od Niederschlesien do Dolnego Śląska

Zbiór sensacyjnych i nierzadko dramatycznych historii z dziejów Dolnego Śląska w okresie drugiej wojny światowej i pierwszych miesięcy powojennych. Leszek...