Łzy Boga Deszczu. Porwanie

Tom 2 cyklu Łzy Boga Deszczu

Minęło dwadzieścia lat. Bora, niegdyś Nosicielka magicznej Łzy Boga Deszczu (Łzy Boga Deszczu. Nosicielka – wydanie wiosną 2018 r.) i jej mąż Thomas wiodą szczęśliwe życie, wychowując dwie córki i syna.

Teraz Nosicielkami są bliźniaczki Maura i Vilia, obdarzone przez kamienie wyjątkowymi mocami. Ponieważ mogą one być niebezpieczne, a dodatkowo w królestwie Turang toczy się wojna, rodzina decyduje się na przeniesienie do klasztoru, dziewczyny zaś wyruszają do szkoły, w której mają się nauczyć kontrolować swoje umiejętności.

I wszystko potoczyłoby się gładko, gdyby nie to, że o dwóch Nosicielkach dowiaduje się dawny wróg Bory z odległej przyszłości – Mistrz Czarnych Mnichów. Wprawdzie podróże w czasie zostały powszechnie zakazane, ale mogą w nich uczestniczyć naukowcy, badacze. W nagrodę za najlepsze wyniki na studiach zgodę na taką podróż otrzymuje Julia. Jest oczywiste, że Mistrz okazji nie przepuści. Razem z Julią jako opiekun przenosi się Misztal, którego tak naprawdę jedynym zadaniem jest odebranie Nosicielkom magicznych Łez. Wszystkie chwyty są dla niego dozwolone. Po nieudanym pokonaniu bliźniaczek, porywa ich młodszego brata. A kiedy dziewczyny i ich przyjaciele wyruszą na ratunek, zacznie się podróż, której przebieg i zakończenie obfitować będzie w niebezpieczeństwa, dziwne spotkania i zaskakujące zwroty. Oczywiście nie zabraknie też gorących uczuć.

Więcej magii, więcej emocji, więcej intrygi! Nie można tego przegapić!

Informacje dodatkowe o Łzy Boga Deszczu. Porwanie:

Łzy Boga Deszczu. Porwanie - opinie o książce

Avatar użytkownika - truskawka2
truskawka2
Przeczytane:2019-12-29,

Wyobraźcie sobie świat, w którym możliwe są podróże w czasie. Niby zostały zakazane, ale są wyjątki od reguły - na przykład dla bardzo zdolnych naukowców. Jedna z takich wypraw rusza w daleką przeszłość. Celem jest zdobycie kamieni zwanych Łzami Boga Deszczu. Obdarzają one niezwykłymi mocami. Noszą je bliźniaczki Maura i Villa. Jeszcze nie w pełni opanowały radzenie sobie z umiejętnościami dawanymi przez kamienie. Mają się tego nauczyć w specjalnej szkole.

Uczestnikom wyprawy w czasie nie udaje się odebrać dziewczynkom kamieni. Porywają wiec ich młodszego brata. Czy bliźniaczki go uratują? W czyich rękach znajdą się magiczne kamienie?

Opowieść z jednej strony o magii, z drugiej - o całkiem przyziemnej chciwości. Ta przywara ludzka niestety wciąż ma się dobrze. I przez różne skarby spadnie jeszcze niejedna łza.

dr Kalina Beluch

Bestie
Barbara Mikulska0
Okładka ksiązki - Bestie

Kiedy boscy bliźniacy walczą o miłość kobiety śmiertelnej, wszystko się psuje. W zaburzonym porządku triumfuje zło i najczarniejsza magia. Demony rządzą...

Spotkajmy się w Zasnem
Barbara Mikulska0
Okładka ksiązki - Spotkajmy się w Zasnem

Siedmioletni Gabryś, niczym się nie wyróżnia. Nie jest ani najlepszym uczniem, ani doskonałym sportowcem, ani szczególnym wesołkiem, ani...