Łzy Boga Deszczu. Porwanie

Wydawnictwo: Alegoria
Data wydania: 2018-09-13
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-62248-82-7
Liczba stron: 288

Tom 2 cyklu Łzy Boga Deszczu

Ocena: 6 (1 głosów)

Minęło dwadzieścia lat. Bora, niegdyś Nosicielka magicznej Łzy Boga Deszczu (Łzy Boga Deszczu. Nosicielka – wydanie wiosną 2018 r.) i jej mąż Thomas wiodą szczęśliwe życie, wychowując dwie córki i syna.

Teraz Nosicielkami są bliźniaczki Maura i Vilia, obdarzone przez kamienie wyjątkowymi mocami. Ponieważ mogą one być niebezpieczne, a dodatkowo w królestwie Turang toczy się wojna, rodzina decyduje się na przeniesienie do klasztoru, dziewczyny zaś wyruszają do szkoły, w której mają się nauczyć kontrolować swoje umiejętności.

I wszystko potoczyłoby się gładko, gdyby nie to, że o dwóch Nosicielkach dowiaduje się dawny wróg Bory z odległej przyszłości – Mistrz Czarnych Mnichów. Wprawdzie podróże w czasie zostały powszechnie zakazane, ale mogą w nich uczestniczyć naukowcy, badacze. W nagrodę za najlepsze wyniki na studiach zgodę na taką podróż otrzymuje Julia. Jest oczywiste, że Mistrz okazji nie przepuści. Razem z Julią jako opiekun przenosi się Misztal, którego tak naprawdę jedynym zadaniem jest odebranie Nosicielkom magicznych Łez. Wszystkie chwyty są dla niego dozwolone. Po nieudanym pokonaniu bliźniaczek, porywa ich młodszego brata. A kiedy dziewczyny i ich przyjaciele wyruszą na ratunek, zacznie się podróż, której przebieg i zakończenie obfitować będzie w niebezpieczeństwa, dziwne spotkania i zaskakujące zwroty. Oczywiście nie zabraknie też gorących uczuć.

Więcej magii, więcej emocji, więcej intrygi! Nie można tego przegapić!

Kup książkę Łzy Boga Deszczu. Porwanie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Łzy Boga Deszczu. Porwanie

Avatar użytkownika - truskawka2
truskawka2
Przeczytane:2019-12-29,

Wyobraźcie sobie świat, w którym możliwe są podróże w czasie. Niby zostały zakazane, ale są wyjątki od reguły - na przykład dla bardzo zdolnych naukowców. Jedna z takich wypraw rusza w daleką przeszłość. Celem jest zdobycie kamieni zwanych Łzami Boga Deszczu. Obdarzają one niezwykłymi mocami. Noszą je bliźniaczki Maura i Villa. Jeszcze nie w pełni opanowały radzenie sobie z umiejętnościami dawanymi przez kamienie. Mają się tego nauczyć w specjalnej szkole.

Uczestnikom wyprawy w czasie nie udaje się odebrać dziewczynkom kamieni. Porywają wiec ich młodszego brata. Czy bliźniaczki go uratują? W czyich rękach znajdą się magiczne kamienie?

Opowieść z jednej strony o magii, z drugiej - o całkiem przyziemnej chciwości. Ta przywara ludzka niestety wciąż ma się dobrze. I przez różne skarby spadnie jeszcze niejedna łza.

dr Kalina Beluch

Link do opinii
Inne książki autora
Łzy Boga Deszczu. Nosicielka
Barbara Mikulska0
Okładka ksiązki - Łzy Boga Deszczu. Nosicielka

Co jest największym skarbem na Ziemi? Woda. Bez niej nie ma życia. Na szczęście wieki temu Bóg Deszczu za pośrednictwem swojej wysłanniczki...

Latarnia umarłych. Za nieodkupione winy...
Barbara Mikulska0
Okładka ksiązki - Latarnia umarłych. Za nieodkupione winy...

Czy w dobie komputerów i telefonów komórkowych, lotów na Księżyc i na Marsa można jeszcze uwierzyć, że oprócz naszego realnego świata istnieje także ten...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Więcej niż zło
Ewelina Stefańska
Więcej niż zło
Dlaczego mnie zabiłaś?
Andrzej Marek Grabowski
Dlaczego mnie zabiłaś?
Znajda
Katarzyna Kielecka
Znajda
Noc sów. Opowieści z lasu
Jacek Karczewski
Noc sów. Opowieści z lasu
Las znikających gwiazd
Kristin Harmel
Las znikających gwiazd
Gorath. Uderz pierwszy
Janusz Stankiewicz
Gorath. Uderz pierwszy
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Kacper
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy