Maciuś i Leon jadą samochodem

Hura! Maciuś i Leon jadą z rodzicami na piknik. Smoczki bardzo się cieszą. Pakują kosz piknikowy, biorą ulubione maskotki. Jazda samochodem musi być przede wszystkim bezpieczna! Dlatego smoki wiedzą, że zawsze trzeba podróżować w fotelikach.

"Maciuś i Leon" to seria stworzona w duchu rodzicielstwa bliskości. Książki zawierają krótkie, napisane prostym językiem teksty oraz urocze, kolorowe ilustracje. Bohaterami opowieści jest rodzeństwo małych smoków. Wspólnie przeżywają różne przygody i mierzą się z problemami, które spotykają każdego malucha.

Informacje dodatkowe o Maciuś i Leon jadą samochodem:

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2023-09-27

Kup książkę Maciuś i Leon jadą samochodem

Maciuś i Leon jadą samochodem - opinie o książce

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2023-10-03, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

"Maciuś i Leon" to seria książek dla najmłodszych, poruszająca tematy im najbliższe. Niedawno swoją premierę miały trzy kolejne tytuły. Dla nas to jednak pierwsze spotkanie z tymi małymi smokami.

"Maciuś i Leon jadą samochodem"
Smoki ruszają z rodzicami na piknik, wprost nie mogą się doczekać kiedy będą na miejscu. Podczas jazdy Maciusiowi wypada zabawka i próbuje się rozpiąć by po nią sięgnąć. Brat i rodzice tłumaczą mu dlaczego jest to niebezpieczne.

Książki są twardostronicowe, o poręcznym, małym formacie. Idealne do zabrania ze sobą w podróż czy na jakiekolwiek inne wyjście. Barwne ilustracje przyciągają uwagę maluchów a małe smoki z łatwością zyskują sobie sympatię czytelników.

Krótkie historie przybliżają maluchowi codzienne sytuacje oraz tłumaczą jak sobie w nich radzić.

Już czytam Montessori. Wycieczka do lasu
Katarzyna Wierzbicka0
Okładka ksiązki - Już czytam Montessori. Wycieczka do lasu

Gosia wprost nie może doczekać się klasowej wycieczki do lasu. Gdy zbliża się długo wyczekiwany wyjazd, nic nie idzie po myśli dziewczynki. Gosia doświadcza...

Maciuś i Leon chcą jeść
Katarzyna Wierzbicka0
Okładka ksiązki - Maciuś i Leon chcą jeść

Rozwinięcie serii boardbooków ,,Maciuś i Leon" - książka z miękkimi stronami i w miękkiej oprawie. Bracia najchętniej jedliby tylko słodycze. Mama cierpliwe...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;