Maciuś i Leon zostają u babci

Maciuś i Leon aż skaczą z radości. Czeka ich niesamowite wydarzenie! Dziś po raz pierwszy w życiu będą nocować u dziadków. I to bez rodziców! Mama i tata idą wieczorem na przyjęcie do znajomych, dlatego odwożą małe smoczki do domu dziadków. Przyjadą po dzieci dopiero rano. Ale będzie zabawa!

"Maciuś i Leon" to seria stworzona w duchu rodzicielstwa bliskości. Książki zawierają krótkie, napisane prostym językiem teksty oraz urocze, kolorowe ilustracje. Bohaterami opowieści jest rodzeństwo małych smoków. Wspólnie przeżywają różne przygody i mierzą się z problemami, które spotykają każdego malucha.

Informacje dodatkowe o Maciuś i Leon zostają u babci:

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2023-09-27

Kup książkę Maciuś i Leon zostają u babci

Maciuś i Leon zostają u babci - opinie o książce

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2023-10-03, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

"Maciuś i Leon" to seria książek dla najmłodszych, poruszająca tematy im najbliższe. Niedawno swoją premierę miały trzy kolejne tytuły. Dla nas to jednak pierwsze spotkanie z tymi małymi smokami.

"Maciuś i Leon zostają u babci"
Smoki po raz pierwszy zostają u dziadków na noc. Ich popołudnie jest pełne atrakcji. Jednak gdy przychodzi pora spania zaczynają tęsknić za rodzicami. Z pomocą przychodzi babcia opowiadająca bajkę.

Książki są twardostronicowe, o poręcznym, małym formacie. Idealne do zabrania ze sobą w podróż czy na jakiekolwiek inne wyjście. Barwne ilustracje przyciągają uwagę maluchów a małe smoki z łatwością zyskują sobie sympatię czytelników.

Krótkie historie przybliżają maluchowi codzienne sytuacje oraz tłumaczą jak sobie w nich radzić.

Już czytam Montessori. Nowy sąsiad
Katarzyna Wierzbicka0
Okładka ksiązki - Już czytam Montessori. Nowy sąsiad

Malwinie jest przykro, gdy dowiaduje się, że Iza - jej sąsiadka i najlepsza przyjaciółka, wyprowadza się z rodziną do innego kraju. Dziewczynka obawia...

Maciuś i Leon chcą nową zabawkę
Katarzyna Wierzbicka0
Okładka ksiązki - Maciuś i Leon chcą nową zabawkę

Maciuś i Leon idą z tatą zrobić zakupy. Gdy przechodzą obok działu z zabawkami, Maciuś wpatruje się z zachwytem w półki. Ile tu kolorowych autek, pudełek...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska